کرالا هند
تیر ۳۰, ۱۳۹۴
شهر کیوتو ژاپن
تیر ۳۱, ۱۳۹۴
نمایش همه
روشهای فرار از سیل
Print Friendly

۱_ باید بدانیم که شدت و میزان سیل به عوامل متعددی مثل میزان و شدت بارندگی و ویژگی های حوزه ی بالادست بستگی دارد . اما برای کسی که گرفتار سیل می شود نکته ی مهم و قابل توجه این است که اغلب سیل دفعتا فرا میرسد و قربانیان فرصت چندانی برای نجات خود ندارند.جالب است بدانید که از نظر آماری اغلب کشته شدگان سیل بیشتر از زخمی های آن است این مطلب موید آن است که قربانیان سیل کمتر توانسته اند به نجات خود موفق شوند.
۲_نکته ی دیگری که اغلب از آن غفلت می شود این است که مردم به موقعیتی که خود در آن مستقر هستند توجه دارند و نه به شرایط حوزه ی بالا دست. ممکن است که شما در ساحل زیبای یک رودخانه در حال استراحت باشید و در آن لحظه هوا آفتابی ومطبوع باشد. غافل از این که در حوزه ی بالا دست باران کافی برای تولید یک سیل شدید ، باریده است . بدانید که زمانی که سر و صدای سیل به شما می رسد ، میزان و شدت سیل به حدی است که احتمالا فرصت کافی برای نجات خود و همراهانتان نخواهید داشت.( گفته شد که سیل دفعتا به شما می رسد)
۳_ اغلب جبهه ی ابتدایی سیل که به ما میرسد و به آن پیشانی سیل گفته می شود ، خشن ترین قسمت سیلاب است. این بخش از سیل با خود مقدار زیادی سنگ ، و چوب و گل ولای حمل می کند. حرکت سریع آب به همراه این اجسام درست مثل آسیابی عمل می کند که هرچه در حجم آن قرار گیرد مثل یک چرخ گوشت بزرگ چرخ می کند و با خود می برد. به همین دلیل اجساد قربانیان هرگز پیدا نخواهد شد مگر بعضی از اندام ها و آن هم به صورت جدا جدا.
گفتن مطالب بالا گرچه خشن و ترسناک جلوه می کند اما واقعیت دارد. آن ها را گفتم تا جدی بودن خطر سیل کاملا درک شود. سیل با کسی شوخی ندارد.اکنون چند توصیه برای ایمنی در مقابل خطر سیل.
۱_ در کنار رودخانه و در مجاورت خط ساحلی برای استراحت اطراق نکنید. در صورت تمایل در جایی مستقر شوید که ارتفاع کافی نسبت به کف دره داشته باشد.و اطمینان داشته باشید که رقوم بالایی سیل احتمالی ، شما را تهدید نخواهد کرد.
۲_ حتی در تابستان هم که احتمال رخداد سیل را نمی دهید به رودخانه اعتماد نکنید. شاید در حوزه ی بالادست باران کافی باریده باشد. فریب هوای آفتابی را هم نخورید.
۳_ در صورت بروز سیل و متوجه شدن علایم آن مثل سرو صدا ، دیگران را آگاه کنید وبه سرعت به سمت ارتفاع (در جهت عمود بر امتداد رودخانه) فرار کنید. بدانید فرصت کم است ولی اگر درست عمل کنید نجات می یابید. کافی است چند متر بالاتر از کف رودخانه قرار بگیرید.
بدانید د ویدن در امتداد رودخانه و یا پناه گرفتن در کنا صخره ها یا درختان کمکی به شما نخواهد کرد.
۴_ در مورد موفقیت در عملیات نجات خودتان که در بند قبل گفته شد ، لازم است از قبل جای مناسبی را برای خودتان انتخاب کرده باشید. همواره از خودتان بپرسید اگر در جایی که من قرار گرفته ام ، در زمان رخداد سیل امکان فرار موفقیت آمیز به ارتفاع را دارم؟ اگر پاسخ منفی است ، موقعیت خودتان را تغییر دهید.
۵_ در هنگام رخداد سیل ، به فکر نجات اموال ، ماشین و اثاثه ی خود نباشید.
۶_ گرچه وظیفه ی انسانی ما نجات جان دیگران است اما ممکن است این اقدام به از دست رفتن جان خودمان هم منجر شود. پریدن در سیل برای نجات دیگران ممکن است صرفا یک اقدام احساسی بی فایده وبلکه زیان بار باشد. به ویژه از پیشانی سیل بپرهیزید.

روشهای فرار از سیل

روشهای فرار از سیل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.