Print Friendly

فرودگاه بین المللی دبی:

سال‌ها پیش از کشف سفره‌های زیرزمینی نفت در منطقه دبی، شیخ رشید بن سعید آل مکتوم، امیر وقت دبی، در نظر داشت تا در این منطقه فرودگاهی ساخته شود که به گسترش بازرگانی در منطقه کمک کند.

به این ترتیب، پس از انتخاب محل مناسب، یک شرکت خارجی به نام اینترنشنال ایرادیو، فرودگاه بین‌المللی دبی را ساخت. فرودگاه بین‌المللی دبی با یک باند فرود در سپتامبر سال ۱۹۶۰ افتتاح شد. این باند، پس از چند سال و افزایش حجم ترافیک هوایی و بزرگ‌تر شدن هواپیماها، بازسازی‌شده و به طول آن افزوده شد.

باند جدید و بازسازی‌شده در تاریخ ۱۵ مه سال ۱۹۷۱ افتتاح شد. چند ماه پیش از باز شدن باند بازسازی‌شده، دبی و شش شیخ‌نشین دیگر از سیطره حکومت سلطنتی بریتانیا خارج‌شده و استقلال یافتند. این شیخ‌نشین‌ها با یکدیگر تشکیل امارات عربی متحده را دادند. از آن پس، خانواده حاکم تلاش زیادی در گسترش فرودگاه دبی انجام داد به‌طوری که اکنون فرودگاه بین‌المللی دبی به‌عنوان یکی از عوامل مهم گسترش اقتصاد منطقه جنوب خلیج‌فارس محسوب می‌شود.

گسترش فرودگاه بین‌المللی دبی، نقش مهمی در تبدیل سریع دبی از یک بندر ترانزیت به یک مرکز بازرگانی، داشته است. مقام‌های دبی، همواره تلاش داشته‌اند با اجرای سیاست حمل‌ونقل هوایی آزاد، تردد هوایی به دبی را افزایش دهند.

 

فرودگاه بین‌المللی دبی: فروشگاه‌های داخل سالن ترانزیت

هم اکنون بخش عمده‌ای از سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی دبی به فروشگاه‌هایی که محصولاتشان را بدون مالیات می‌فروشند اختصاص‌یافته است. این فروشگاه‌ها درآمد قابل‌توجهی را عاید فرودگاه می‌کنند. در تأسیسات جدید نیز، همگام با افرایش تسهیلات به‌منظور پذیرش مسافر بیشتر، فضای بیشتری نیز برای این فروشگاه‌ها و همچنین گوناگونی کالاهایی که عرضه می‌شود در نظر گرفته‌شده است.

دنیای مجازی نسل چهارم کامپیوترها متولد می‌شود. شرکت بین‌المللی ماشین‌های اداری و بازرگانی (IBM) اعلام کرد که بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین کامپیوتر کوآنتومی جهان را ساخته است. به گزارش خبرگزاری رویتر از نیویورک این کامپیوتر پیشرفته بر پایه قوانین اسرارآمیز فیزیک کوانتوم طراحی‌شده است که در این حالت اتم‌های درون کامپیوتر وجود خواهند داشت که به کمک آن‌ها برنامه‌ریزی و حافظه کامپیوتری همان زمان با هم در دستگاه فعال می‌شوند. ((آی بی ام)) اعلام کرده است که این اولین باری است که شرکتی در دنیا توانایی فیزیک کوآنتوم در حل مسائلی پیچیده و خاص، آن‌هم با سرعتی باورنکردنی، درون کامپیوتر به نمایش درمی‌آورد که در کل، این سرعت و دقت محاسبه نسبت به کامپیوترهای موجود به‌هیچ‌وجه قابل‌مقایسه نیست.

ابداع این دستگاه گام جدیدی در جهت دستیابی به ماشین‌های محاسبه‌گر فوق‌العاده سریع می‌باشد. ((ایزاک چوانگ)) یکی از محققین شرکت ((آی بی ام)) و مدیر تیم دانشمندان دانشگاه‌های ((استند فود))، ((گالری)) متعلق به همین شرکت، می‌گوید: ((این کامپیوتر کوآنتومی در حال حاضر برای اهداف عملی از قبیل جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی و به دست آوردن ناب‌ترین اطلاعات، با سرعتی باورنکردنی از کلیه سایت‌های اینترنت، می‌باشد و هنوز برای کارهای مافوق زمینی مناسب نمی‌باشد)).

همچنین از دیگر مزیت‌های این کامپیوتر کوآنتومی ‌توانایی فوق العاده آن در رمزگشایی مطالب و نوشتجاتی است که به‌صورت کد دار و رمزی نوشته‌شده‌اند. این موضوع، موردعلاقه سازمان امنیت ملی آمریکا و وزارت دفاع این کشور بود و آن‌ها برای به دست آوردن چنین ماشین کوآنتومی، حاضر شدند تا هزینه طراحی و ساخت آن را بپردازند.

روش‌های موجود برای به دست آوردن ماشین‌های تحلیل‌گر که روز به‌روز از حجم آن‌ها کاسته می‌شود و بر قدرت آن‌ها می‌افزاید، همگی بر اساس قوانین مشهور و معروف ((مور)) می‌باشند که البته دانشمندان کنونی به این نتیجه رسیده‌اند که این پیشرفت‌ها با ادامه روش ((مور)) بالاخره روزی، یا در این دهه و اگر نه به‌طور حتم در دهه آینده، به اتمام خواهد ریسید و ادامه روش‌های گذشته بر اساس قوانین ((مور)) امکان‌پذیر نخواهد بود.

با ادامه این روش، تولید میکرو چیپس‌هایی به‌اندازه مولکول، تمایل محققین برای یافتن راه‌هایی در جهت ساختن کامپیوترهایی با رشته‌های ژنتیکی و ساختن دیگر کامپیوترهای بسیار کوچک، محال خواهد بود. ((چوانک)) می‌گوید: ((اساس کار کامپیوترهای کوآنتومی بر وجود اتم و مولکول است و این روش از ساخت کامپیوتر زمانی آغاز می‌شود که قوانین ((مور)) دیگر کارایی ندارد.

خلاصه اینکه کوانتوم زمانی آغاز می‌شود که قوانین ((مور)) به پایان می‌رسید.)) او در مصاحبه‌ای گفت: ((ما برای امتحان این دستگاه در زمینه رمزگشایی از یک مسئله ریاضی مشکل که درون مطلبی به‌صورت رمز طراحی‌شده بود استفاده کردیم و دیدیم که کامپیوتر کوآنتوم به‌سادگی و در همان اولین مرحله کد رمز را یافت و مسئله در کامپیوترهای فعال نیاز به زمان بسیار زیاد و طی مراحلی زنجیره‌وار و کسالت‌آور دارد.)) او افزوده است که این آزمایش کارایی و قابلیت این ماشین را به اثبات رساند و او مطمئن است که این کامپیوتر راهی را به آینده باز کرده است و روزی استفاده‌های بسیار پیشرفته‌تری از این کامپیوتر خواهد شد. کامپیوتر کوآنتوم بر پایه چرخش یک الکترون یا هسته اتمی و متعلقات عجیب اجزای کوآنتوم که در آنجا همزمان با هم در جهت‌های مخالف با یکدیگر می‌چرخند، استوار است.

هنگامی‌که چرخش یکی از اجزا رو به بال باشد نماد یک خواهد بود و اگر چرخش آن رو به پایین باشد نماد صفر می‌باشد، این مراحل در سایر کامپیوترهای دیجیتالی عادی با استفاده از ترانزیستور صورت می‌گیرد که با خاموش و روشن شدن هرکدام، نماد صفر و یک تحقق می‌یابد.

آنچه کامپیوترهای کوآنتومی را منحصربه‌فرد می‌سازد خصوصیت فوق العاده مکانی آنهاست که می‌توانند در آن واحد هم در جهت بال حرکت کنند و هم در جهت پایین. که به جهت اندازه کوچک آنهاست و هرچه آن‌ها به‌خوبی چیده شوند و از یکدیگر فاصله مناسب‌تری داشته باشند بهتر می‌توانند این کار را انجام دهند. آن‌ها در این حالت می‌توانند صفر و یک آنچه مابین آن‌هاست را نمایش دهند.

برای حل مسائل به‌جای آنکه کلیه ارقام را به نظم در بیاورند و مرور کنند و سپس شروع به حل مسئله نمایند، کامپیوتر کوآنتوم تمام این مراحل را در زمانی کوتاه‌تر و درآن‌واحد انجام می‌دهد. ((چوآنگ)) می‌گوید: ((این مراحل توانایی فوق‌العاده‌ای را به کامپیوتر می‌دهد و کامپیوتر می‌تواند پیچیده‌ترین مسائل لگاریتم را که در رمزنویسی به کار می‌رود در کوتاه‌ترین فرصت حل کند و به جواب برسد. در این حالت کامپیوتر از صدها اتم در حال چرخش استفاده می‌کند و قادر خواهد بود تا درآن‌واحد میلیاردها عمل ریاضی را با سرعت و دقت بالا انجام دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.