زمستان به کجا سفر کنیم
مهر ۲۶, ۱۳۹۳
ویژگی یک تور خوب دبی چیست؟
مهر ۲۶, ۱۳۹۳
نمایش همه
Print Friendly

از دلبری های لئوناردو داوینچی در دنیای گردشگری

برایت به صف می شویم

لئوناردو داوینچی از محبوبترین مشاهیر حوزه هنر است . شاید این محبوبیت به واسطه فیلم ها و سریال هایی باشد که درباره او ساخته شده ، کتاب هایی باشد که درباره او نوشته شده یا شایعات و اسراری است که درباره زندگی او و مشهورترین تابلویش لبخند ژکوند نقل می کنند . چند سال پیش که کتاب رمز داوینچی نوشته «دن براون» منتشر شده بود و بعد هم از روی آن فیلمی ساخته شد خوانندگان این کتاب برای بازدید از کلیسای روسلین اسکاتلند ، یکی از جاذبه های گردشگری که بخشی از داستان کتاب در آن روی داده است ، هجوم آوردند و به همین دلیل مسئولان کلیسا از ترس خراب شدن این بنای قدیمی بازدید از آن را بدون راهنما ممنوع کردند .

کنده کاری های قرن پانزدهمی نمازخانه این کلیسا به دلیل مالیده شدن بدن بازدیدکنندگان به آنها و رطوبت موجود در نفسشان در معرض خطر قرار گرفت و مسئولان کلیسا برای کنترل تعداد بازدیدکننده ها تمهیداتی به کار گرفتند . تابلوی ژوکوند هم محبوبترین تابلوی موزه لوور است و مردم برای دیدنش ساعتها توی صف می ایستند .

همه فن حریف

«لئوناردو داوینچی» در سال ۱۴۵۲ در یک روستای توسکانی درایتالیا به دنیا آمد . نوجوان که بود برای شاگردی نزد نقاش و پیکرتراش قابلی به فلورانس رفت و این هنرها را از او یاد گرفت و در هفده سالگی تبدیل یه استاد ماهری در زمینه پیکرتراشی ، ریخته گری و نقاشی شد . دوران طلایی او که پر از ایده های بکر و اختراعات بود آغاز شد .

داوینچی اواخر عمر خود را در شهر واتیکان در ایتالیا سپری کرد . با فرانسیس اول پادشاه فرانسه که شهر میلان را به تخسیر خود درآورده بود ، دوست شد و سفارشات او را برایش ساخت . سه سال آخر عمرش را آنجا سپری کرد و در سال ۱۵۱۹ در گذشت . داوینچی لولین طراح هواپیما و صدها اثر معماری دیگر است . یکی از طرح های ابتکاری او لباس غواصی و زیر دریایی جنگی است . مسلسل ، تانک نظامی ، ساعتی که به ساعت داوینچی معروف است . کیلومتر شمار و چیزهای دیگر را او طراحی یا اختراع کرده و با استفاده از خط معکوس برای طراحی های خود یادداشت هایی را نوشته است ، که آنها را فقط در آینه می توان خواند . شهرت جهانی داوینچی بیشتر به خاطر نقاشی های شام آخر و مونالیزا است .

مهمترین تابلوی جهان  

موزه لئوناردو داوینچی در میلان یعنی شهری که او در آن از دنیا رفت ، برقرار است . در این موزه آثاری که داوینچی در زمینه های مختلف خلق کرده در معرض نمایش گذاشته شده اما مهمترین آثار او در موزه لوور در پاریس قرار دارد . موزه ای که مهمترین آثار هنری جهان را در خود جمع آوری کرده است .«بانوی صخره ها »، «مونالیزا» ، و «شام آخر» در این موزه به دیوار نصب شده اند . لوور قبل از تبدیل به موزه یکی از کاخ های سلطنتی فرانسه بود . در پشت این کاخ باغ زیبایی به نام باغ تویلری وجود دارد و رو به روی باغ نیز میدان کنکره قرار گرفته است . این مکان نزدیک خیابان شانزه لیزه است .

مونالیزا معروفترین تابلو در جهان است برای همین مردم فکر می کنند این تابلو از نظر ابعاد هم بزرگ است. خیلی ها با رفتن به موزه لوور و دیدن تابلو از کوچکی آن شوکه می شوند . نسخه فعلی این نقاشی پنجاه و سه در هفتاد و هفت سانتیمتر است . نسخه ای که خود نقاش تهیه کرده از این نسخه بزرگتر بود . به مرور دو ستون از طرفین چپ و راست این تابلو بریده شده است . بسیاری از قسمت های این تابلو به مرور زمان خراب و یا دوباره نقاشی شده است .

در سال ۱۹۵۶ کسی روی قسمت پایینی تابلو اسید پاشید که باعث شد مرمت آن سالها طول بکشد . بیش از پانصد سال از خلق این اثر گذشته است و هر ساله محققان نکته تازه ای درباره آن کشف می کنند . مونالیزا بی شک از این نظر پر رمز و رازترین تابلوی جهان هم هست . طولانی ترین صف در موزه لوور برای دیدن این تابلو وجود دارد . بازدیدکنندگان را می بینید که برای دیدن این تابلو خود را مجهز به ذره بین کرده اند و با دقت به آن نگاه می کنند . دیگر اثر معروف او نقاشی شام آخر است .

این نقاشی بر پایه کتاب یوحنا ، باب ۱۳ آیه ۲۱ آنجا که مسیح می گوید که یکی از ۱۲ حواری اش به او خیانت خواهد کرد . این تابلو هم که ابعادش بزرگتر از مونالیزا ست در موزه لوور نگهداری می شود. علاوه بر این هر ساله نمایشگاههایی در موزه های مهمی برپا می شوند که به نمایش آثار لئوناردو داوینچی تعلق دارند و گردشگران بسیاری را به خود جلب می کنند . در حال حاضر هزاران دست نوشته از داوینچی در موزه های مختلف جهان نگهداری می شوند که مطالبی در زمینه علوم مختلف جهان نگهداری می شوند که مطالبی در زمینه علوم مختلف از جمله طرح های اولیه ساخت ماشین پرنده روی آن ها ترسیم شده اند .

خانه داوینچی

تازه در سال ۲۰۰۷ بود که محققان ایتالیایی محل زندگی داوینچی در فلورانس را کشف کردند . آنها از سالها قبل دنبال پیدا کردن محل سکونت او بودند و بالاخره با بررسی اسناد مالی و یادداشت های به جا مانده از پدرش توانستند بفهمند محل دقیق زندگی او در زمان کودکی و نوجوانی کجاست . اگرچه هنوز این محل به دلیل اینکه تازه کشف شده نتوانسته خیلی گردشگران را به سوی خود جلب کند . اما فلورانس به عنوان یکی از توریستی ترین شهرهای اروپا بخشی از شهرتش را مدیون این نقاش است .

لئوناردو داوینچی در دنیای گردشگری

لئوناردو داوینچی در دنیای گردشگری

لئوناردو داوینچی در دنیای گردشگری

لئوناردو داوینچی در دنیای گردشگری

تارا رادفر

لئوناردو داوینچی در دنیای گردشگری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.