بهترين زمان سفر به يونان

بهترين زمان ديدار از يونان، بهار و پاييز است، به ويژه ماه‌هاي مه، ژوبيه، سپتامبر و اكتبر، همچنين به ياد داشته باشيد كه در فصل‌هايي از سال كه مسافر كم است برخي از جزيره‌هاي كوچك‌تر، به حالت نيمه تعطيل در مي‌آيند.
تاریخ انتشار: پنجشنبه 25 مهر 1392
print
تعداد بازدید : 298  تعداد نظرات : 0

يونان

 توریسم یونان

نام‌هاي ديگر اين كشور باستاني، «هلاس» و «جمهوري هلنيك» است. يونان، در جنوب شرقي اروپا و في الواقع در جنوب شبه جزيره‌ي بالكان قرار دارد. اين كشور، از شمال با آلباني، جمهوري مقدوني و بلغارستان و از شرق، با تركيه همسايه است. درياي اژه در شرق، درياي ايوني در غرب و درياي مديترانه در جنوب يونان قرار دارند.

 

توریسم یونان

بهترين زمان سفر به  يونان

بهترين زمان ديدار از يونان، بهار و پاييز است، به ويژه ماه‌هاي مه، ژوبيه، سپتامبر و اكتبر، همچنين به ياد داشته باشيد كه در فصل‌هايي از سال كه مسافر كم است برخي از جزيره‌هاي كوچك‌تر، به حالت نيمه تعطيل در مي‌آيند. ما پيشنهاد مي‌كنيم بين عيد پاك تا اواسطه ژوييه- زماني كه هوا از هر نظر عالي است و جاهاي ديدني چندان شلوغ نيستند- را براي سفر به يونان انتخاب كنيد.

توریسم یونان

در واقع از اواسط ژوييه تا آوگوست، فصل گردشگري يونان به شمار مي‌رود، با اين حال همه جا بسيار شلوغ است و در ماه‌هاي ژوييه و آوگست كه هوا بسيار گرم است، دماي هوا به 40 درجه‌ي سانتي‌گراد هم مي‌رسد.

تاكنون 15 اثر فرهنگي و 2 اثر طبيعي- فرهنگي از كشور يونان به عنوان ميراث فرهنگي جهاني در فهرست يونسكو به ثبت رسيده است. در اين‌جا تنها به تعدادي از آن‌ها اشاره خواهيم كرد، براي ديدن ليست كامل ميراث جهاني يونان به صفحه‌ي اين كشور در وب‌سايت ميراث جهاني يونسكو مراجعه نماييد.

 

 توریسم یونان

فرهنگ غذايي يونان

غذايي كه امروز ما به عنوان يوناني مي‌شناسيم علاوه بر ريشه‌اي كه در فرهنگ يونان باستان دارد تأثيرات خيلي زيادي از آشپزي همسايه‌هاي يونان، يعني ايتاليا و تركيه پذيرفته و البته بايد گفت روي اين دو تأثير متقابلي نيز گذاشته است. فرهنگ غذايي يونان خيلي مديترانه‌ايست به اين معنا كه محتويات غذاها سبزيجات، حبوبات، ماهي، گوشت بره و ادويه‌هاي به خصوص مثل آويشن و استفاده‌ي بي‌حد و حصر از سير و بادنجان و... است و البته همين‌ها هم باعث هويت اين نوع غذا و شناخته‌ شدن آن در همه جاي جهان شده. در آشپزي يوناني روغن زيتون حرف اول را مي‌زند.

آشپزي در يونان البته با آن چيزي كه شما در رستوران‌هاي يوناني سراسر دنيا تجربه كرده‌ايد تفاوت اساسي دارد. اين گونه رستوران‌ها اكثراً سعي مي‌كنند تا از مواد مورد استفاده در آشپزي يوناني، غذايي باب ميل مشتري را به او تحويل دهند. در حقيقت غذاي يوناني را به سليقه‌ي مشتري و فرهنگ غذايي او ارائه مي‌دهند.

توریسم یونان

يوناني‌ها بيرون‌خوري و بيرون‌گردي را دوست دارند. اگر خواستيد رستوراني را براي خوردن غذاي يوناني انتخاب كنيد حواستان باشد كه جمعيت يوناني‌هاي آن از توريست‌ها بيشتر باشد. رستوران‌هاي خوب و معروف تنها غذاي يوناني ندارند و اگر مزاجتان با سير و بادمجان و سبزي نمي‌سازد مي‌توانيد چيز ديگري براي خوردن انتخاب كنيد. يكي از راه‌هاي تشخيص خوب بودن رستوران اين است كه وقتي شما صورت حساب را خواستيد براي شما يك دسر كوچك و مجاني بياورند. از نشانه‌هاي بد بودن رستوران، يكي ليست شدن اين دسرها در منوي رستوران است و ديگري اين است كه وقتي شما هنوز سر ميز نشسته‌ايد گارسون شروع به جمع‌آوري ميز كند.

يوناني‌ها نسبت به بقيه‌ي اروپا و امريكاي شمالي گوشت خيلي كمتري در غذا مي‌ريزند.

توریسم یونان

 يونان

نام كشور

يونان

موقعيت جغرافيايي

شبه جزيره‌ي بالكان

همسايگان

آلباني، بلغارستان، مقدونيه و تركيه

جمعيت

183، 306، 11

دين

ارتودوكس يوناني

مساحت

990، 131 كيلومتر مربع

فاصله از ايران

2479 كيلومتر

واحد پول

يورو

آب‌وهوا

مديترانه‌اي، آلپي و معتدل

پيش شماره

30

زمان محلي

1/5 ساعت از ايران عقب‌تر

قرارداد Roaming            

ايرانسل دارد

قرار داد Roaming           

همراه اول دارد

 

گردآوری و تنظیم: تارا رادفر


نظرات

  اولین کسی باشید که موافقت خود را اعلام می کند
اولین کسی باشید که مخالفت می کند
 
      ارسال
نمایش 0 نظر
مرتب سازی
اولین کسی باشید که نظر می دهد تور لحظه آخری|ایرانگردی و جهانگردی|تور دبی|تور ترکیه|قیمت تور|تور کیش|تور انتالیا|تور استانبول|تور ارمنستان|حج عمره|رزرو هتل > Manage > View

گروه هیراد