سفر به برزیل

سفر به برزیل

جمهوری فدراتیو برزیل : بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی می باشد.

پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی است بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس که آنرادر بر میگیرند، شرقی ترین کشور قاره آمریکا ست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، کلمبیا، ونزوئلا،گویان، سورینام و گویان فرانسه هم مرز است.

با در بر گرفتن نصفی از آمریکای جنوبی، کشور جمهوری برزیل تقریبا ۵۰۰ سال است که گردشگران را به سمت خود جذب می کند. برزیل با داشتن بیش از ۷۰۰۰ کیلومتر سواحل سفید ، جنگل های عظیم استوایی ، رود خانه های طولانی ، آبشارهای بی نظیر و جزایر دنج ،مجمو عه ای از بهترین زیبایی های طبیعت را در خود جای داده است . ورزش های آبی کشف جنگل های آمازون یا شاید هم کاری به سادگی تماشای حیات وحش و گونه های متفوت پرندگان و گیاهان، برزیل برای هر سلیقه ای، تفریحی را در نظر دارد .

بعضی از زنده ترین شهر های دنیا در این کشور قرار گرفته است . در شهر هایی چون ریو  در هر موقع سال خبری یا جشنواره ای در جریان است و در شهر سائو پائو لو می توانید مجمو عه ای امتنوع از موزه ها و نگار خانه های هنری درجه یک را بیابید . برزیل به راستی کشور شگفت انگیز است که پس از بازدید آن ، شاید دیگر نخواهید آن را ترک کنید. ارتفاع بیشتر مناطق برزیل بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ متر است . منطق مرتفع اصلی بیشتر در قسمت جنوبی کشور قرار دارند و بخش جنوبی کشور ناهموارتر است . از دیگر ویژگی های جغرافیایی برزیل وجود رود آمازون در این کشور است که بزرگ ترین و پر آب ترین رود دنیا و دومین رود طویل جهان است . این رود به اقیانوس اطلس می ریزد .

برزیل مستعمره پرتقال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکا است که مردم آن به زبان پرتقالی سخن می گویند . کشوری چند ملیتی و جمعیت آن متشکل از نژاد های اروپایی ، سرخ پوستان آمریکا ، آفریقا ئیان و نیز آسیائیان است . مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است.

تنوع آب و هایی زیادی در برزیل وجود دارد اما بخش بزرگی از آن گرم سیری است و پوشیده از جنگل های بارانی آمازون که در حوضع آب ریز رود آمازون به وجود آمده اند. با این حال برزیل دارای پنج آب و هواست که عبارت ان از گرم سیری در مرکز، کوهستانی ، نیمه خشک در شمال شرقی ، استوایی در شمال و معتدل در جنوب . آبو هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می شود این منطق به صورت واقعی فصل خشک ندند و در واقع فصل خشک آن جا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه است.

سواحل ریو با آب های اقیانوسی – خلیجی و شن های نرم و زیبای خود و البته آفتاب دل نواز ،سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می کنند . از جمله این سواحل می توان به ساحل راموس،فلامنگو، بوتافوگو،یورکا،ورملا،لیم،کوپاکا، آرپودور،ایپانما،لبلون،سائو کونرائو ،بارا دی تیجو کا و غیره اشاره کرد . دراین سواحل هم از ورزش های آبی مختلف لذت ببرید .

“مسیح رهایی بخش “بزرگترین مجسمه آرت دکوی جهان به ارتفاع ۳۹۶ متر که شامل یک پایه ۹٫۵ متریست . وزن این مجسمه ۶۳۵ تن است و در قله ۷۰۰ متری کوه کورکووادو قرار دارد این مجسمه که نمادی از مسیحیت و صلح است و به نماد ریو و برزیل تبدیل شده بین سال های ۱۹۲۲ و ۱۹۳۱ از بتن آرمه و سنگ صابون ساخته شد.

در ژوئیه سال ۲۰۰۷ مجسمه مسیح رهایی بخش به عنوان یکی از عجایب جدید هفت گانه شناخته شد . بهتر است قدری هم از قهوه برزیل به عنوان سوغات آن بدانید این کشور بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده قهوه جهان است . به بیان دیگر،ففففهوه برزیل یکی از صنایعی است که افراد زیادی در رابطه با آن فعالیت می کنند و کشاورزان تنها بخشی از این گروه هستند .

 

 برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی

 

بنا بر آمارها محموله های قهوه خارج شده از این کشور در ماه اکتبر خارج شده حدود ۲/۷ ملیون کیسه (هر کیسه حدود ۶۰ کیلوگرموزن دارد )بوده  است که در مقایسه با ۲/۲ ملیون کیسه صادرات ماه سپتامر حدود ۲۳ درصد رشد را نشان می دهد اما برزیل۳/۱۷۵ ملیون کیسه یعنی تقریبا ۱۸ درصد بیشتر از صادرات سال جاری بوده است . علت اصلی این کاهش بارش بیش از حد لازم ، فصل  نامتناسب بارش ، تاخیر در بر داشت و کاهش شدید کیفیت بخشی از محصول عنوان شده است .

یکی از عوامل موثر پیشرفت اقتصادی برزیل ،بانک ملی توسعه لرزیل است که سکان هدایت اقتصادی کشور را در دست دارد . برزیل از پایه گذاران سازمان ملل و سازمان  های کشور های آمریکایی و اتحادیه کشور های آمریکای جنوبی می باشد . برزیل با نفوذ ترین کشور آمریکای جنوبی است که بسوی یک قدرت جهانی پیش می رود .

برزیل از لحاظ منبع طبیعی نیز یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان و جنگل های بارانی آمازون از نظر منابع طبیعی بی مانند هستند . این کشور پس از کشور روسیه ،مانادا ،چین و ایالات متحده چنجمین کشور جهان و دومین رود خانه جهان به نام آمازون که پر آب ترین و بزرگ ترین و از لحاظ طول دومین رود در جهان است ،در آن جریان دارد . برزیل از لحظ منابع آبی اولین مقام و کشور نچال صاحب دومین منابع آبی جهان هستند .

ساکنان اولیه برزیل ،قبل از کشف این کشور توسط “پترو آلوارس”،بومیان محلی بودند که بیش از ۲۰۰۰ قبیله از آنان امروز در برزیل به زندگی بومی خود ادامه و برای تامین نیاز های زندگی به شکار ، ماهیگیری و کشت و زرع دیمی مشغول هستند .

نام کشور برزیل به روایتی از نام درختی به نام “پوبرزیل” و به روایتی دیگر از جزیره افسانه ای به نام برزیل گرفته شده است . سابقه قدمت برزیل به ده هزار سال می رسد .

جنگل های بارانی در امتداد رود خانه آمازون ادامه دارند و این کشور ذارای پنج نوع آب و هوای مختلف و بیش از دو ملیون انواع گیاهان و حیوانات شناخته شده است .

 

 برزیل

برزیل

 

این پرسش مطرح است که چگونه یک کشور دست خوش کودتای نظامی ،ناراحتی ،آشوب ،تورم،بیکاری و ورشکستگی توانست در کم تر از سی سال خود را به مقام هفتم از لحاظ قدرت خرید و اقتصادی در جهان برساند. این موقعیت بر چند اصل استوار است . نخست این که این کشور از لحاظ منابع طبیعی ،کشاورزی ،معادن،نیروی کار و نوع آوری تقریبا “بی نیاز از همه چیز است . تلاش و کوشش مردم تحت برنامه ریزی های صحیح مقامات اقتصادی کشور جهت مهار تورم و تثبیب قیمت ها ثبب شد تا اقتصاد برزیل به رشد امروز خود برسد .

صادرات غلات ،گوشت،شکر،سنگهای معدنی ،سویا ،فولاد ،نفت ،قهوه ،اتومبیل و کامیون و هواپیما ،این کشور را به غنی ترین و پیشرفته ترین کشور  آمریکای لاتین تبدیل کرده است . در اولین سفر هیئت بازرگانی ایران به برزیل در سال ۱۹۷۵ ، سویا از برزیل به ایران آورده شد که برای اولین بار به صورت کباب کوبیده (بدون استفاده از گوشت )در گروه صنعتی بهشهر در ناهار خوری ،از کارمندان و کارگران این گروه پذیرایی شد . مردمان برزیل ،مردمان شاد و جشنواره ماه ژانویه شهر ” ریودوژانیرو ” و سایر برزیل دارای شهرت جهانی بسیار است و همه ساله گردشگران بسیاری را از سراسر ایران به برزیل می آورد .

اصولا مردمان امریکای لاتین ،مردمانی شاد و اهل بزن و بکوب و سلز و آواز هستند “تنکو” و “پاسا دوبل ” هدیه آرژانتین و “روبا ” ،”سالسا” هدیه مکزیک به جهان است.

برزیل اولین کشوری است که قانون لغو بردگی را وضع نمود

با در نظر داشتن بیستمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال که از ۱۲ ماه جون تا ۱۳ ماه جولای سال ۲۰۱۴ برابر با ۲۳ خرداد تا ۲۴ تیر ماه سال ۱۳۹۳ ، بین ۲۲ کشور از جمله ایران در ۱۲ شهر برزیل برگزار خواهد شد . آشنایی بیشتری با برزیل ،لین سرزمین افسانه ای پهناور ضرورت می یابد .

برزیل ۶۳ سال قبل ،در سال ۱۹۵۰ ،برای نخستین بار میزبان جام جهانی فوتبال د و ایران برای اولین بار در سال ۱۹۷۸ ،در جام جهانی آرژانتین شرکت کرد و سپس پس از بیست سال غیبت در سال ۱۹۹۸ در مسابقات جام جهانی که در فرانسه برگذار شد حضور و دوباره در سال ۲۰۰۶ در مسابقات جام جهانی مکزیک شرکت نمود.

 

سفر به برزیل

سفر به برزیل

 

مذهب آن کشور : کاتولیک کلیسای رم است

پایتخت: برازیلیا

بزرگترین شهر: سائوپائولو

شهرهای مهم: سائوپائولو،ریودوژانیرو،سالوادور، فورتالزا

زبان رسمی: زبان پرتغالی برزیلی

نوع حکومت: جمهوری تاسیس ۷/دسامبر/۱۸۲۲

رئیس جمهور: دیلی راسف

مساحت: ۸۷۷/۵۱۴/۸کیلومتر

جمعیت: ۹۱۸/۳۸۳/۱۸۷

واحد پول : رئال

کد تلفن: ۵۵+

ولتاژبرق: ۲۲۰ولت

اختلاف ساعت: ۵/۶ساعت عقب تر از ایران

آب و هوا: استوایی بین ۲۰ تا ۳۵ در نوسان میباشد.

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *