آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

شهر زیبا و گردشگری آنتالیا مرکز استان آنتالیا در کشور ترکیه است. این شهر در واقع پایتخت گردشگری کشور ترکیه است.شهر آنتالیا در غرب کشور ترکیه  و در منطقه ی مدیترانه قرار دارد.

آنتالیا در شمال دریای مدیترانه قرار دارد و در جنوب این شهر سواحل زیبای مدیترانه بسیار تماشایی هستند.

شهر آنتالیا

شهر زیبا و گردشگری آنتالیا مرکز استان آنتالیا در کشور ترکیه است. این شهر در واقع پایتخت گردشگری کشور ترکیه است.شهر آنتالیا در غرب کشور ترکیه  و در منطقه ی مدیترانه قرار دارد. آنتالیا در شمال دریای مدیترانه قرار دارد و در جنوب این شهر سواحل زیبای مدیترانه بسیار تماشایی هستند.جمعیت شهر آنتالیا طبق آخرین سرشماری ها نزدیک به یک میلیون و دویست هزار نفر بوده است.در آنتالیا جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارند که این شهر را به قطبی گردشگری تبدیل کرده اند. در این نوشته با تعدادی از مهمترین و زیباترین جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر آنتالیا آشنا می شویم.

 

جاذبه های تفریحی و گردشگری آنتالیا

تور آنتالیا

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

۱٫سواحل زیبای آنتالیا

آنتالیا سواحلی بسیار زیبا و تفریحی و تماشایی دارد. ساحل « لارا » که ساحلی بلند و شنی می باشد و ساحل کاریوزکالدیران و ساحل کنیالتی از جمله سواحل زیبای آنتالیا هستند.سواحل شهر آنتالیا سالانه میلیون ها بازدید کننده دارند.

 سواحل زیبای آنتالیا

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

۲٫کالیچی

کالیچی منطقه ی تاریخی و قدیمی شهر آنتالیا می باشد. دیوارهای باستانی و خیابان های باریک و دروازه ی هادریانوس از جاذبه های این منطقه هستند.

جاذبه های کالیچی منطقه ی تاریخی و قدیمی شهر آنتالیا

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

۳٫دروازه ی هادریان

دروازه ی هادریان یا هادریانوس و یا اوکاییلار از دیدنی های تاریخی آنتالیاست. این دروازه در سال صد و سی میلادی به دستور امپراطور رومی ، هادریانوس بنا شده است. برج شمالی این مجموعه که دارای سه دروازه و سه طاق است در دوره ی سلجوقیان ساخته شده است.

دیدنی های تاریخی آنتالیا

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

۴٫آسپندوس

آسپندوس در حقیقت شهری تاریخی است که در چهل کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. آمفی تئاتر آسپندوس به رودخانه ی کوچوکای وصل است . این بنا یکی از زیباترین تالارهای نمایش روباز جهان به شمار می رود.

شهری تاریخی آسپندوس

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

۵٫کسیک مناره

کسیک مناره به معنای مناره ی شکسته می باشد. این مناره ی شکسته در کلیسایی با نام کورکوت قرار داد و در سده ی پنجم میلادی بنا شده است. این کلیسا در دوران بایزید دوم به مسجد تبدیل شده است. و آن را مسجد کبیر یا مسجد کورکوت می نامند.

مسجد کبیر یا مسجد کورکوت

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

۶٫الیمپوس

الیمپوس در پانزده کیلومتری شمال آنتالیا قرار دارد. این منطقه دارای طبیعتی بسیار شگفت و دیدنی است. این منطقه به سبب درختان بسیار انبوهی چون درختان مو و درختان ساحل و انجیرهای وحشی و کاج های بسیار بلندش بسیار پر بازدید کننده است. سواحل الیمپوس بسیار خاطره انگیز و به یاد ماندنی هستند.

الیمپوس

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

۷٫موزه ی آنتالیا

موزه ی آنتالیا موزه ای باستان شناسی می باشد. این موزه از بزرگترین موزه های کشور ترکیه است . این موزه ی زیبا یک گالری روباز و سیزده تالار بزرگ نمایشگاهی دارد.موزه ی آنتالیا حدود هفت هزار متر مربع وسعت دارد و بیش از پنج هزار اثر زیبای هنری از آناتولی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

موزه ای باستان شناسی آنتالیا

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

۸٫غار کاراین

این غار قدمتی بیش از بیست و پنج هزار سال دارد و در سی کیلومتری شمال شهر آنتالیا قرار گرفته است. این غار از سطح دریا چهار صد و سی متر ارتفاع دارد.

غار قدمتی بیش از بیست و پنج هزار سال

آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

 

۹٫مسجد مراد پاشا

این مسجد درسال ۱۵۷۰ میلادی به فرمان صدر اعظم مراد پاشا بنا گردیده است. این مسجد سه گنبدی است و دارای ستون های رنگین و زیباست. نمونه هایی زیبا از خوشنویسی ترک و سلجوق در دیواره های مسجد مشاهده می شود. این مسجد در خیابانی به نام کاظم اوز آلپ واقع شده است.

 

مراکز خرید آنتالیا

مرکز خرید شی مال بزرگترین مجموعه ی فروشگاهی شهر آنتالیاست. این مجموعه دارای آخرین و بهترین و البته معتبرترین مدها و مارک های ترکی و بین المللی است. به جز مرکز خرید شی مال ، می توان از مرکز خرید میگروس آنتالیا در غرب این شهر نام برد.اینها فروشگاه های شیک و مدرن آنتالیا بودند  اما در بخش قدیمی تر شهر هم بازارهایی وجود دارند که اجناسی ارزان تر را عرضه می کنند.

 

آب و هوای آنتالیا

آنتالیا به سبب همسایگی با دریای مدیترانه ، دارای آب و هوایی مدیترانه ای است. این شهر تابستان های گرم و خشم و زمستان های معتدل و مرطوب و بارانی دارد.باران های سیل آسیا بیشتر در فصل پاییز در این شهر دیده می شوند. تا کنون در شهر آنتالیا بارش برف و یخبندان به ندرت به وقوع پیوسته است.  به طور میانگین آنتالیا در طول سال حدود سیصد روز آفتابی دارد.

گروه تهیه مطلب سون تارا

 آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *