تعطیلات

تعطیلات نو در پی پیوستن ایران به “WFTGA” دو تن از مدرسان فدراسیونی جهانی انجمن های راهنمایان گردشگری برای آموزش حدود بیش از ۳۰ نفر از راهنمایان گردشگری کشورمان به ایران دعوت شده اند .

آرش نور آقایی رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران با اعلام این خبر گفت : پس از گذشت تنها سه ماه از پیوستن ” کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور (IFTGA) به ” فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری”WFTGA“، موفق شدیم با همکاری شرکت خدمات مسافرتی “اسرا پرواز شرق ” (ایوار) ، به منظور ارتقای دانش راهنمایان گردشگری فعال در تورهای خروجی و در راستای استاندارد سازی خدمت رسانی به مسافران ایرانی ، برای اولین بار دو تن از مدرسان “WFTGA“را برای آموزش حدود بیش از ۳۰ نفر از راهنمایان گردشگری کشورمان به ایران دعوت کنیم .

مدیر کل پژوهش های هفته نامه تعطیلات نو ادامه داد : این دعوت در حالی صورت گرفته است که شرکت اسرار (ایوار) برای بار دوم در نظر دارد دومین دوره آموزش راهنمایان گردشگری را اجرا نماید . نورآقایی اظهار کرد : متاسفانه بسیاری از مدیران آژانس های مسافرتی در ایران از استخدام و به کارگیری راهنمایان متخصص و آموزش دیده استقبال نمی کنند که به نظر تدارک برنامه های این چنینی و برگزاری دوره های حرفه ای در سطح بین الملل ، جنب و جوشی در صنف راه می اندازد که قطعا خروجی مثبتی خواهد داشت.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی برای متقاضیان فعال در حرفه تور لیدری ، افزود : نحوه استخدام و انتخاب تور لیدرها در آزمون های”WFTGA“و دریافت کارت ویژه پس از گذراندن دو دوره آزمون عملی و تئوری و شرکت در کلاس های آموزشی مرتبط صورت می گیرد که دارندگان این کارها در تمام دنیا دارای اعتبار خاصی هستند . قابل ذکر است دومین دوره آموزش راهنمایان گردشگری در نیمه دوم آذرماه سال ۱۳۹۲ به مدت یک هفته برگزار می شود که به گفته دست اندکارانش قرار است در آینده نیز این دوره ها در سطح های مختلف با همکاری احتمالی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تکرار شود .

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *