ابراز علاقه‌مندی یونسکو به ثبت جهانی ژئوپارک منطقه آزاد ارس

کارشناس مسوول امور ژئوپارک‌ها و ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی ایران از پیگیری هیات رئیسه شبکه ژئوپارک‌های جهانی یونسکو درباره ژئوپارک ارس و شرایط کنونی آن برای پیوستن به شبکه جهانی ژئوپارک‌های یونسکو خبر داد.

علیرضا امری‌کاظمی در گفت‌وگو با «ایسنا» با اشاره به اینکه هیات رئیسه شبکه ژئوپارک‌های جهانی یونسکو را در سفر به ایران و بازدید از ژئوپارک ارس قشم همراهی کرده، خاطرنشان کرد: «پروفسور پاتریک مک‌کیور، دبیر برنامه جهانی ژئوپارک‌های یونسکو و خانم دکترمارگارت پاتزاک، رئیس دفتر شبکه جهانی در بازدیدی که اسفندماه سال گذشته از ایران و مناطق مختلف کشور داشتند.

با من به بحث و گفت‌وگو درباره مناطق مستعد کشورمان برای معرفی ژئوپارک‌های جدید پرداختند و از «ارس» به عنوان یکی از بهترین مناطق کشور از دیدگاه میراث زمین‌شناختی و دارای شانس بالا برای ثبت جهانی یاد کردند.» به گفته وی، کارشناسان یونسکو در تماس‌هایی که در ارتباط با موضوعات مرتبط با ژئوپارک‌های ایران برقرار می‌کنند، همواره علاقه‌مندی‌شان را برای همکاری کارشناسی و حمایت از ثبت جهانی ژئوپارک ارس اعلام می‌کنند.

امری‌کاظمی ابراز امیدواری کرد با تغییرات چشمگیری که در یکسال گذشته در وضعیت زیرساخت‌ها و شرایط مختلف ارس به‌وجود آمده است، این منطقه به‌زودی به‌عنوان یکی از ژئوپارک‌های جهانی یونسکو ثبت شود. براساس این گزارش، نزدیک به پنج سال پیش درحالی‌که ایران نخستین ژئوپارک خاورمیانه را به ثبت جهانی رساند، پرونده‌ ژئوپارک ارس را نیز به یونسکو فرستاد تا دومین ژئوپارک خاورمیانه را نیز به نام خود بزند اما این پرونده هنوز در دست بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.