اثر سقوط قیمت نفت بر گردشگری سلامت تایلند

کاهش قیمت جهانی نفت وتنزل درآمد کشورهای خاورمیانه سبب کاهش درآمد گردشگری درمانی درکشورهای آسیایی و تمرکز این کشورها بر بازارهای جایگزین شده است.

کاهش قیمت نفت که به ضعف اقتصاد و درآمدهای مالی در بیشتر کشورهای خاورمیانه منجر شده، بر گردشگری درمانی برخی کشورهای آسیایی ازجمله تایلند که با کاهش درآمد بیمارستان‌های برترش مواجه شده، اثر منفی گذشته است. هرچند که دولت اعلام کرده طی برنامه‌ای ۱۰ ساله درصدد افزایش سطح درآمد این بخش از گردشگری است.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی به نقل از بانکوک‌پست، رکود بازار جهانی نفت وکاهش قیمت‌ها که اثر مستقیمی بر کسب و کار کشورهای خاورمیانه داشته هم‌اکنون با لغو سفر بسیاری از مسافران درمانی از این منطقه، سبب سقوط سهام موسسات درمانی و بیمارستان‌های تایلند شده است.

این درحالی است که طی هفت سال گذشته سهام بخش درمان و پزشکی در تایلند به یُمن گردشگری درمانی با بیش از ۸۰۰ درصد افزایش روبه‌رو بوده است. طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده درسال گذشته، حدود ۳/ ۱ میلیون تا ۸/ ۱ میلیون گردشگر با هدف دریافت خدمات پزشکی به تایلند سفر کردند. این بخش از گردشگری درسال ۲۰۱۴ نیز بیش از ۳ میلیارد دلار درآمد برای این کشور داشته است.

طبق همین گزارش‌ها، ۶۷درصد از درآمد بیمارستان‌های ارائه‌دهنده گردشگری درمانی در ۴ ماه نخست ۲۰۱۶ نیز از طریق جذب گردشگر و بیماران خارجی به‌دست آمده است. طبق گزارش‌های موجود، سهام این بخش در بازاربورس و اوراق بهادار تایلند، همزمان با کاهش تقاضا از آوریل گذشته به میزان ۶/ ۲ درصد کاهش یافته است.

دراین میان، مهم‌ترین و شاخص‌ترین بیمارستان بانکوک که به عنوان پدربزرگ همه بیمارستا‌ن‌های بین‌المللی این کشور شناخته می‌شود با کاهش۱۷ درصدی از ماه مارس گذشته مواجه شده و این مصادف است با کاهش شمار بیماران از کشور امارات که دومین منبع وبازار بزرگ تامین گردشگر درمانی خارجی است.

فعالان بازار بورس تایلند پیش‌بینی کرده‌اند که این بیمارستان با توجه به چشم‌انداز ضعیف اقتصادی در منطقه خلیج‌فارس و افزایش رقابت دراین صنعت به دلیل فعالیت بیمارستان النور ابوظبی، با کاهش درآمدی حدود ۸ تا ۱۳ درصد از سال۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ مواجه شود. این درحالی است که اقتصاد امارات از اواسط سال ۲۰۱۴ همزمان با تنزل قیمت نفت دچار آسیب شده است.

طبیعی است که دیگر بیمارستا‌ن‌های تایلند نیز درفشار هستند. به‌عنوان نمونه گروه خدمات درمانی «چیانگ مای رام» در۳ماه نخست سال جاری، با کاهش۴۱ درصدی سود خود مواجه بود. این مشکلات از آن‌رو اهمیت بیشتری دارد که دولت تایلند با اذعان به اهمیت این بخش، برنامه‌ای ۱۰ ساله را برای حمایت از گردشگری سلامت ارائه و مورد اجرا گذاشته است.

در چنین شرایطی مقامات تایلند اعلام کرده‌اند که درصورت ادامه روند کاهش متقاضیان از منطقه خلیج‌فارس، تمرکز خود را به جذب گردشگران کشورهای میانمار، چین، لائوس، کامبوج و ویتنام افزایش می‌دهند. درهمین راستا مدت اقامت برای گردشگران درمانی کشورهای یاد شده به ۹۰ روز افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.