ارزان‌ترین مقصد گردشگری آسیا کجاست؟

ارزان‌ترین مقصد گردشگری آسیا کجاست؟

پوخارا، شهری در نپال عنوان ارزان‌ترین مقصد گردشگری قاره آسیا را به خود اختصاص داد.  بررسی آمارهای جهانی حوزه گردشگری نشان می‌دهد شهر پوخارا در کشور نپال ارزان‌قیمت‌ترین مقصد برای مسافران آسیا است.

در یک پژوهش، ۲۵ شهر که سفر به آنها به‌صرفه و ارزان است، معرفی شده‌اند و پوخارا رتبه نخست را در میان آنها دارد. مسافران این شهر می‌توانند با هزینه‌ تنها ۴۴/ ۱۵ دلار، یک روز در آن اقامت کنند.

به گفته یکی از مقامات دولتی نپال، انتشار این فهرست می‌تواند کمک شایانی به جذب گردشگر برای این شهر و کشور کند. گردشگری بزرگ‌ترین صنعت و منبع درآمدهای خارجی در نپال است. این کشور دارای هشت قله از ۱۰ قله بلند جهان از جمله مرتفع‌ترین آنها، اورست بوده و پرطرفدارترین مقصد گردشگرانی است که به‌طور تخصصی کوهنوردی و صخره‌نوردی می‌کنند. میراث باستانی هندی و بودایی این منطقه نیز از جاذبه‌های گردشگری آن به حساب می‌آید.

 

اطلاعات کلی کشور نپال

 پایتخت : کاتماندو
زبان رسمی : نپالی ( رسمی؛ ۵۳% )، بیهاری ( ۱۹% )، مایتیلی ( ۱۲% ).
نوع حکومت : پادشاهی
پخش سرود ملی کشور
مذهب : هندو ( رسمی؛ ۹۰‏% )، بودایی ( ۵% )، اسلام سنی (۳% ).
واحد پول : روپیه نپال (Nepalese Rupee
عضویت : سازمان ملل متحد، انجمن همکاری آسیای جنوبی.
جمعیت : ۲۷٫۰۷۰٫۶۶۶ نفر (July 2004 est.)
روز استقلال :
شهرهای عمده : بیرات‏نگر, لالیتپور
امید طول عمر : ۴۹ سال.

نپال کشوری در آسیا در شمال هندوستان. بیشتر محدوده نپال بر روی رشته کوه های هیمالایا قرار گرفته است.

 

فرهنگ

نپال یک کشور پادشاهی کوچک در منطقه هیمالایا است که بین هند و چین واقع شده و نمونه ای از گوناگونی فرهنگی، و جامعه ای چندقومی و طبقاتی در طول تاریخ بوده است. حدود ۱۴۰ گروه مختلف قومی ـ طبقاتی در این کشور وجود دارند که به مدت ۲۰۰۰ سال در کنار هم زندگی کرده اند و سنت های فرهنگی مجزا و در عین حال به هم مرتبط خود را حفظ کرده اند.

این آمیزه در مجموع «فرهنگ نپالی» را به وجود آورده است. یک فرهنگ که از جنوب شدیداً تحت تأثیر تمدن هندو کشور هند و از شمال تحت تأثیر تمدن بودائی های تبتی است. از نظر سنت فرهنگی یا تمدن، می توان نپالرا فصل مشترک بین تمدن هندو و بودائی در نظر گرفت.

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *