ازبکستان در فهرست ۱۰ کشور برتر گردشگری زیارتی

طبق گزارش Global Muslim Travel Index-2019 ازبکستان در بین ۱۰ کشور برتر گردشگری زیارتی بین کشورهای سازمان همکاری اسلامی قرار گرفت.

ازبکستان در فهرست ۱۰ کشور برتر گردشگری زیارتی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، طبق گزارش Global Muslim Travel Index-2019 (GMTI)ازبکستان در بین ۱۰ کشور برتر گردشگری زیارتی بین کشورهای سازمان همکاری اسلامی قرار گرفت.

این گزارش هر سال توسط شرکت Crescent Rating и Mastercard سنگاپور تهیه می‌شود.

گزارشGlobal Muslim Travel Index 2019 (GMTI) عواملی مانند آب و هوا، امنیت، اقتصاد، دین، زیربنای حمل و نقل و خدمات در کشورها را در نظر دارد.

علاوه بر ازبکستان کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، عربستان سعودی، مراکش، بحرین، مالزی، امارات متحده عربی، قزاقستان و اندونزی نیز در فهرست بهترین کشورها برای گردشگری زیارتی قرار گرفتند.

باید تاکید کرد که قرار داشتن ازبکستان در این رده بندی نتیجه همکاری‌های پرثمر کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و آژانس Crescent Rating International می‌باشد.

طی سال‌های اخیر در چارچوب همکاری‌ها نمایندگان این آژانس با هدف بررسی و تحلیل توسعه گردشگری زیارتی در ازبکستان چند بار از این کشور بازدید کردند.

تور ازبکستان

علاوه بر این، طی سال‌های اخیر اجرای رژیم لغو روادید برای شهروندان خارجی بر جذابیت ازبکستان در بازار جهانی گردشگری افزوده است.

گفتنی است، دولت ازبکستان برای جذب گردشگران مسلمان از کشورهای منطقه اقدامات مختلفی از جمله لغو روادید، تاسیس نمازخانه در فرودگاه‌ها و تبلیغ گردشگری مذهبی را راه اندازی کرده است.

بر اساس گزارش کمیته توسعه گردشگری ازبکستان، در سال گذشته میلادی ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گردشگر از جمله ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از آسیای مرکزی، ۴۰۶ هزار نفر شهروندان دیگر از کشورهای همسود و حدود ۳۲۶ هزار نفر گردشگر از کشورهای خارجی از این کشور بازدید کردند.

منبع: فارس

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *