از سفر لذت ببریم

سفر یعنی آموختن ندانسته ها وکشف ندیده ها، سفر با ایجاد تحرک و تنوع در زندگی نشاط و شادابی به همراه خواهد داشت که اثر فراوانی در جسم و روان انسان می گذارد.

سفر، فرصت مغتنمی برای فراغت از کار و استراحت، گشت و گذار و لذت بردن از همراهی اعضای خانواده است. همه پس از مدت مدیدی کار و فعالیت، به زمانی هر چند اندک برای تعطیلات و استراحت احتیاج دارند، اما برای این کار سفر را به یک خاطره به یادماندنی تبدیل کنیم، لازم است که برخی نکات ایمنی و موارد را به خاطر داشته باشیم.

رعایت قوانین راهنمایی رانندگی و احترام به قانون از نشانه های یک شهروند قانونمدار است، بنابراین هیچ انسان عاقلی با تقض قانونیف سلامتی و زندگی خود و دیگران را با خطر روبه رو نمی کند.

پیش از سفر با خودروی شخصی از سلامای خودرو خود مطمئن باشید و همراه داشتن وسایل و تجهیزات ضروری مانند لاستیک زاپاس، جک، آچار، زنجیر چرخ و روغن موتور را نیز فراموش نکنید.

به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه، کپسول آتش نشانی و تجهیزات ایمنی ترافیک (چراغ قوه و مثلث احتیاط) از ضروریات است. به همراه داشتن نقشه راه ها و شهرها ابزار مناسبی برای راهنمایی و هدایت است، آن را فراموش نکنید. وضعیت آب و هوا در فصل بهار با تغییرات زیادی همراه است. هنوز تقریباً یک ماه دیگر از این فصل متغیر هم باقی مانده است، بنابراین به همراه داشتن لباس و وسایل گرم نیز احتمالاً مورد نیاز خواهد شد.

برای رسیدن هیچ عجله ای نیست. مهم لذت بردن از سفر است نه با شتاب رسیدن بنابراین در صورتی که هنگام رانندگی احساس خستگی کردید، استراحت کنید. در صورت مشاهده هرگونه حادثه ای در جاده، خونسردی خود را حفظ کنید و برای کمک به مصدومان احتمالی پلیس و اورژانس را مطلع کنید. برای توقف و استراحت، مکان ایمن و مناسبی را انتخاب کنید. به هنگام سفر از صحت و سلامتی مواد غذایی که مورد استفاده قرار می گیرد، مطمئن شوید.

طبیعت برای لذت بردن است به کودکان خود حفظ ونگهداری از طبیعت و محیط زیست را بیاموزید. با رها کردن زباله ها در جنگل، دریا، چشمه ها، رودخانه ها و کوهستان امکان استفاده دوباره از طبیعت را از خود و دیگران سلب نکنید. اماکن و آثار تاریخی، میراثی از گذشتگان هستند که برای ما به یادگار مانده است، با سهل انگاری و عدم توجه، آنها را تخریب نکنید. در صورتی که برای سفر، شهرهای شمالی را انتخاب کرده اید، از شناکردن در کناره های ساحلی که ممنوعیت و محدودیت قانونی وجود دارد، بپرهیزید. برای بازگشت از مسافرت یک یا ۲ روز زودتر از پایان تعطیلات اقدام کنید تا در تراکم و ازدحام جاده ها گرفتار نشوید. همچنین افرادی که مسافرت با هواپیما، قطار و اتوبوس را انتخاب کرده اند، برای سفر با این وسایل فراموش نکنند که زودتر از موعد حرکت در محل حاضر باشند تا با تاخیر و دیر رسیدن دچار اضطراب و نگرانی شوند.

 ارزان سفر کنید

محدودیت های مالی به هیچ وجه دلیل مناسبی برای سفر نرفتن نیست. شما به هر اندازه ای که پول دارید حتی اگر کم باشد می توانید با برنامه ریزی مناسب و تعریف هزینه های خود پیش از سفر، نهایت لذت و استفاده را از نوروزتان ببرید. حالا چه اندازه پول دارید؟ این مساله می تواند در انتخاب مقصد، طول زمان و نحوه گردش شما موثر باشد، اما مانع رفتن شما نخواهد بود.

تعریف مقاصد، تقسیم هزینه ها

وسیله سفر، از کجا و چگونه می خواهید بازدید کنید، سوغات می خرید، مدت زمان مسافرت و . . . انتخاب و نوع هر کدام از اینها به میزان پول شما بستگی دارد. به همه پرسش های پیش رو با مطالعه پاسخ دهید و آنها را بنویسید. سپس پول خود را بین آنها تقسیم کنید. چیزهای غیرضروری را حذف کنید. این کار حتماً باید با حضور سایر اعضای خانواده یا دوستان همسفر انجام شود تا مشکل و بهانه ای در طول سفر پیش نیاید. البته این بخش هیجان و چانه زدن های ویژه خود را دارد، با این کار انتظار و توقع خود را متناسب با بودجه تنظیم خواهید کرد.

وسیله شخصی یا عمومی

تا مقصد نمی خواهید که پیاده بروید. لازم نیست پر پرواز بگیرید و سوار هواپیما شوید. استفاده از قطار و اتوبوس نیز هیجان خاص خود را دارد، بنابراین با تعیین طول مسیر می توانید وسیله سفرتان را انتخاب کنید. قیمت ها را با توجه به زمان سفر ارزیابی کنید. نکته مهم دیگر در میزان کاهش هزینه و همچنین استفاده راحتتر از وسایل عمومی، انتخاب زمان سفر است. چنانچه شما در ایام نوروز ۱۳ روز تعطیل هستید، لزومی ندارد شب عید یا چند روز قبل از انعطاف پذیری عزم رفتن کنید، بلکه می توان در روزهای دوم یا سوم عید از جاده های کم ترافیک تر، خدمات بهتر و همچنین قیمت های مناسبتر بهره ببرید. لطفاً به این مورد خوب خوب توجه کنید.

از سفر لذت ببریم

از سفر لذت ببریم

در سفر تخفیف بگیرید

همیشه این چانه زدن نیست که تخفیف به همراه می اورد، بلکه می توان با استفاده از تکنولوژی های نوین از نرخ های پایین ترین نیز بهره برد. به شما پیشنهاد استفاده از سفر کارت را می دهیم. سفر کارتچیست؟ سفر کارت، کارت الکترونیکی و بانکی است که قابل استفاده از طریق پایانه های فروش ویژه (POS) نصب شده در مراکز گردشگری عضو شبکه پذیرندگان سفرکارت است. به عبارتی، سفر کارت عضویت در بزرگ ترین شبکه گردشگری و تفریحی سراسر کشور محسوب می شود. کارت های مزبور با این هدف طراحی شدند که در مرحله نخست کارمندان دولت بتوانند با این کارت در مراکز اقامتی و سیاحتی طرف قرارداد با مجریان سفر کارت از تخفیف ۲۵ تا ۶۰ درصدی برخوردار شوند. قبل از برنامه ریزی و استفاده از سفر کارت، لطفاً از شارژ کارت خود اطمینان حاصل کنید؟ شاید مسوولان شارژ آن را فراموش کرده باشند، پیش می اید.

چگونه هزینه های سفر را کاهش دهیم

هرکسی با استفاده از تجربه های خود برخی از راهکارهای کاهش هزینه ها در سفر را آموخته است، پس می توان این تجارب را با دوستان و آشنایان به اشتراک گذاشت. اما غیر از این، اگر عاشق آشپزی هستید می توانید سفرتان پیک نیکی باشد و خود آستین آشپزی بالا بزنید. توصیه می شود از خوراکی های کنار جاده و رستوران های میان راهی به دلیل نظارت ناکافی و عدم استاندارد تهیه نکنید.

از سفر لذت ببریم

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *