اندونزی و سریلانکا جایگزین سفر به ترکیه و مصر

اندونزی و سریلانکا جایگزین سفر به ترکیه و مصر

به دنبال سقوط ۵۷ درصدی گردشگری ترکیه و ۸۵ درصدی مصر، سریلانکا با ۱۰۱ درصد و اندونزی با ۹۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل به‌عنوان مقصدهای جایگزین رو به رشد در جدول مقصدهای گردشگری تابستانی ثبت شدند. به نظر می‌رسد ترکیه که از سال ۲۰۱۱ جایگزین امنی برای مصر ناامن شده بود، اکنون عرصه را به مقصدهای رقیب سپرده است.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی و بنا بر گزارش میرور، آمارهای رسمی منتشر شده نشان می‌دهد میزان رزرو در هتل‌های ترکیه ۵۷ درصد کاهش یافته است. این میزان در مصر به ۸۵ درصد رسیده است.

سیمون جفریز مدیر شرکت Travel Counsellors در این باره می‌گوید: «این آمار و ارقام نشان روشنی است از بروز تحول درگرایش به سفر به مقصدهای دورتر در تعطیلات و به نظر می‌رسد که تا آینده نزدیک همچنان ادامه داشته باشد.»وی می‌افزاید: «به طور معمول انتظار می‌رود سفرهای خارجی در شرایط کنونی جهان کاهش یابد، اما آمار فروش سفرها حاکی از رشد ۸ درصدی است و این نشان می‌دهد بسیاری از گردشگران از جمله در کشور بریتانیا، به جای انصراف از سفرهای خارجی در شرایط کنونی به سادگی برنامه‌های سفر خود را تعدیل و از مقصدهای امن‌تر به عنوان مقصد جایگزین استفاده می‌کنند.»

ناظران صنایع مسافرتی به استناد آمارهای منتشر شده که حاکی از افزایش حجم سفربه مقصدهای دورتر است می‌گویند علت این تحولات آن است که مقصدهایی که به طور سنتی مقصد برتر و معروف برای تعطیلات تابستانی شناخته شده بودند، به دلیل ناآرامی‌ها و تنش‌های جاری جای خود را به مقصدهای دیگر داده‌اند.

طبق همین گزارش تعداد ثبت نام‌ها برای تعطیلات تابستانی در تایلند ۲۷ درصد افزایش یافته است. همچنین این رقم در مقصدهای دیگر چون باربادوس با ۲۴ درصد رشد، کانادا با ۴۵ درصد و اندونزی با ۶۳ درصد و سرانجام سریلانکا با ۱۰۱ درصد رشد همراه بوده است.

ترکیه که زمانی خود مقصد جایگزینی برای مصر شده بود، اکنون میدان را به مقصدهای رقیب خود درمدیترانه یعنی اسپانیا، پرتغال و ایتالیا سپرده که در جریان بروز حوادث تروریستی اخیر بیشتر گردشگران اروپایی به ویژه انگلیسی‌ها را به خود جذب کرده‌اند.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *