اولین حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی مونیخ

اولین حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی مونیخ

ایران برای نخستین بار به نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی مونیخ رفته تا در شصت و هفتمین دوره این نمایشگاه حضور پیدا کند. به گزارش «میراث آریا»، ایران در فضایی بیش از ۸۰ متر واقع در سالن B4 به معرفی توانایی‌های کشورمان در زمینه تولید و عرضه هنرهای سنتی و صنایع دستی می‌پردازد.

در غرفه ایران ١٣ هنرمند و تولیدکننده از استان‌های اصفهان، فارس، البرز، اردبیل، تهران، مازندران و گیلان هنرهای خود در رشته‌های مختلف صنایع دستی همچون معرق، منبت، خراطی و تکه چینی، خاتم، قلمزنی روی مس، جواهرات تزئینی، ابریشم دوزی، گلیم، مینیاتور و فیروزه کوبی، هنر دستی ایران را به مخاطبان عرضه می‌کنند.

در این نمایشگاه بیش از ۲ هزار شرکت، هنرمند و صنعتگر در حوزه صنایع دستی و دکوراسیون منزل در ۶ سالن حضور دارند. در روزهای برگزاری نمایشگاه، استقبال قابل توجهی از غرفه ایران شد و بسیاری از علاقه‌مندان هنر با حضور در این غرفه مبهوت ذوق و هنر دست توانای هنرمندان ایرانی‌ شدند.

از برنامه‌های غرفه ایران در نمایشگاه مونیخ می‌توان به اجرای زنده موسیقی سنتی، ورک شاپ صنایع دستی، پذیرایی از میهمانان با چای ایرانی اشاره کرد. این نمایشگاه که از ۵ اسفندماه ۱۳۹۴، آغاز به کار کرده تا ۱۱ اسفندماه ادامه دارد.

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *