بازگشت گردشگران روس به آنتالیا ترکیه

بازگشت گردشگران روس به آنتالیا ترکیه

رسانه‌ها از ورود اولین پرواز مسکو – آنتالیا به ترکیه با ۱۸۹ گردشگر روس خبر می‌دهند؛ این درحالی است که روسیه از سال گذشته و پس از سقوط یک جنگنده روسی در نزدیکی مرز سوریه توسط نیروی هوایی ترکیه در ماه نوامبر، سفر به ترکیه را تحریم کرده بود.

به نقل از خبرگزاری دوغان، پس از نامه آشتی‌جویانه رئیس جمهوری ترکیه به ولادیمیر پوتین، روابط دو کشور از سر گرفته شد و پس از آن، کرملین از رفع محدودیت‌های ایجاد شده برای صنعت گردشگری ترکیه شامل سخت‌گیری در اعطای ویزا و هشدار نسبت به عدم سفر شهروندانش به ترکیه خبر داد و آژانس‌های مسافرتی نیز روابط خود را با همتایان ترکیه‌ای خود از سر گرفتند.

آژانس فدرال گردشگری روسیه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد فرآیند عادی‌سازی روابط و همکاری با ترکیه را در مقوله گردشگری آغاز کرده و در این راستا ممنوعیت در فروش تورهای گردشگری به مقصد ترکیه برداشته شده است.

پیش از این آژانس فدرال گردشگری روسیه به کسانی که قصد سفر به ترکیه را داشتند توصیه می‌کرد سطح بالای تهدیدات امنیتی علیه گردشگران را در این کشور در نظر بگیرند. حالا شرکت هواپیمایی روسیه نیز اعلام کرده سفرهایش به شهر آنتالیای ترکیه از نهم ژوئیه جاری از سرگرفته شده است.

در همین حال خبرگزاری ایتارتاس نیز گزارش داد شرکت هواپیمایی مذکور تمامی مجوزهای لازم را برای از سرگیری سفرهایش از مسکو و سن پترزبورگ به آنتالیا به دست آورده است. براساس این گزارش، ترکیه سال‌هاست اولین انتخاب گردشگران روس برای سفرهای خارجی است و روس‌ها علاقه فراوانی به سواحل جنوبی آنتالیا و آلانیا دارند که خدمات کامل با قیمت مناسب به آنها ارائه می‌دهد.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *