برگزاری کمیته فنی گردشگری ایران و ترکیه سال ۲۰۱۷

برگزاری کمیته فنی گردشگری ایران و ترکیه سال ۲۰۱۷

ایران در سال ۲۰۱۷ میزبان «کمیته مشترک فنی گردشگری ایران و ترکیه» خواهد بود. به گزارش «ایسنا» مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران با اعلام این خبر گفت: «در بیست و پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه که در آنکارا برگزار شد، حاضران تصمیم گرفتند کمیته مشترک فنی گردشگری در سال ۲۰۱۶ در ترکیه و در سال ۲۰۱۷ در ایران برگزار و براین اساس، مشوق‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری برای هر دو طرف ایجاد شود.»

به گفته رجبعلی خسروآبادی، کمیسیون مشترک فنی گردشگری قرار است بحث رسیدگی به مشکلات و مواردی که در حوزه توسعه بخش گردشگری و بهره‌گیری از توان‌های متقابل وجود دارد را برعهده گیرد و بین ورود و خروج و نحوه عمل متعادل‌سازی ایجاد کند. براساس این گزارش، کمیته مشترک فنی گردشگری قرار است راهبردها برای دو کشور ایران و ترکیه را مشخص کند. وی در نشست خبری که روز گذشته برگزار شد.

درباره ارائه آمار ورودی به تهران در ایام نوروز تصریح کرد: «امسال در بحث‌های گردشگری در ستاد تسهیل خدمات سفر تاکید شد تا آمارهای هر بخش درباره ورود و خروج گردشگران توسط همان بخش‌ها اعلام شود.‌ بنابراین آمار تردد گردشگران به تهران باید از طریق راهور به اطلاع عموم برسد.» به گفته‌ این مقام مسوول، این اداره کل فقط می‌تواند آمار بازدید از مراکز اقامتی و تعداد اسکان‌ها در هتل‌، کمپ و چادرها را در تهران اعلام کند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در ادامه با بیان اینکه استان تهران ۳۰ منطقه نمونه گردشگری تصویب‌شده دارد که تاکنون سه منطقه راه‌اندازی شده و وسعت آنها ۳۰۰ هکتار است،‌ افزود: «در پروژه‌های روستاهای هدف گردشگری نیز زمین قابل ساخت و ساز داریم، اما بعضا کمتر به آنها توجه می‌شود‌. معتقدم دفاتر خدمات مسافرتی و تورگردانان باید برای بهتر شناخته شدن روستاهای هدف گردشگری کمک کنند.»

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *