بهترین زمان سفر به یونان

یونان

نام‌های دیگر این کشور باستانی، «هلاس» و «جمهوری هلنیک» است. یونان، در جنوب شرقی اروپا و فی الواقع در جنوب شبه جزیره‌ی بالکان قرار دارد.بهترین زمان سفر به یونان.

این کشور، از شمال با آلبانی، جمهوری مقدونی و بلغارستان و از شرق، با ترکیه همسایه است. دریای اژه در شرق، دریای ایونی در غرب و دریای مدیترانه در جنوب یونان قرار دارند.

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان سفر به  یونان

بهترین زمان دیدار از یونان، بهار و پاییز است، به ویژه ماه‌های مه، ژوییه، سپتامبر و اکتبر؛ همچنین به یاد داشته باشید که در فصل‌هایی از سال که مسافر کم است برخی از جزیره‌های کوچک‌تر، به حالت نیمه تعطیل در می‌آیند. ما پیشنهاد می‌کنیم بین عید پاک تا اواسطه ژوییه- زمانی که هوا از هر نظر عالی است و جاهای دیدنی چندان شلوغ نیستند- را برای سفر به یونان انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان سفر به یونان

در واقع از اواسط ژوییه تا آگوست، فصل گردشگری یونان به شمار می‌رود، با این حال همه جا بسیار شلوغ است و در ماه‌های ژوییه و آگوست که هوا بسیار گرم است، دمای هوا به ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد هم می‌رسد.

تاکنون ۱۵ اثر فرهنگی و ۲ اثر طبیعی- فرهنگی از کشور یونان به عنوان میراث فرهنگی جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است. در این‌جا تنها به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد، برای دیدن لیست کامل میراث جهانی یونان به صفحه‌ی این کشور در وب‌سایت میراث جهانی یونسکو مراجعه نمایید.

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان سفر به یونان

فرهنگ غذایی یونان

غذایی که امروزه ما به عنوان یونانی می‌شناسیم علاوه بر ریشه‌ای که در فرهنگ یونان باستان دارد تأثیرات خیلی زیادی از آشپزی همسایه‌های یونان، یعنی ایتالیا و ترکیه پذیرفته و البته باید گفت روی این دو تأثیر متقابلی نیز گذاشته است. فرهنگ غذایی یونان خیلی مدیترانه‌ایست به این معنا که محتویات غذاها سبزیجات، حبوبات، ماهی، گوشت بره و ادویه‌های به خصوص مثل آویشن و استفاده‌ی بی‌حد و حصر از سیر و بادنجان و… است و البته همین‌ها هم باعث هویت این نوع غذا و شناخته‌ شدن آن در همه جای جهان شدهاست. در آشپزی یونانیروغن زیتون حرف اول را می‌زند.

آشپزی در یونان البته با آن چیزی که شما در رستوران‌های یونانی سراسر دنیا تجربه کرده‌اید تفاوت اساسی دارد. این گونه رستوران‌ها اکثراً سعی می‌کنند تا از مواد مورد استفاده در آشپزی یونانی، غذای باب میل مشتری را به او تحویل دهند؛ در حقیقت غذای یونانی را به سلیقه‌ی مشتری و فرهنگ غذایی او ارائه می‌دهند.

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان سفر به یونان

یونانی‌ها بیرون‌خوری و بیرون‌گردی را دوست دارند. اگر خواستید رستورانی را برای خوردن غذای یونانی انتخاب کنید حواستان باشد که جمعیت یونانی‌های آن از توریست‌ها بیشتر باشد. رستوران‌های خوب و معروف تنها غذای یونانی ندارند و اگر مزاجتان با سیر و بادمجان و سبزی نمی‌سازد می‌توانید چیز دیگری برای خوردن انتخاب کنید. یکی از راه‌های تشخیص خوب بودن رستوران این است که وقتی شما صورت حساب را خواستید برای شما یک دسر کوچک و مجانی بیاورند. از نشانه‌های بد بودن رستوران، یکی لیست شدن این دسرها در منوی رستوران است و دیگری این است که وقتی شما هنوز سر میز نشسته‌اید گارسون شروع به جمع‌آوری میز کند.

یونانی‌ها نسبت به بقیه‌ی اروپا و امریکای شمالی گوشت خیلی کمتری در غذا می‌ریزند.

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان سفر به یونان

 

یونان

نام کشور

یونان

موقعیت جغرافیایی

شبه جزیره‌ی بالکان

همسایگان

آلبانی، بلغارستان، مقدونیه و ترکیه

جمعیت

۱۸۳، ۳۰۶، ۱۱

دین

ارتودوکس یونانی

مساحت

۹۹۰، ۱۳۱ کیلومتر مربع

فاصله از ایران

۲۴۷۹ کیلومتر

واحد پول

یورو

آب‌وهوا

مدیترانه‌ای، آلپی و معتدل

پیش شماره

۳۰

زمان محلی

۱/۵ ساعت از ایران عقب‌تر

قرارداد Roaming            

ایرانسل دارد

قرار داد Roaming           

همراه اول دارد

گردآوری و تنظیم: تارا رادفر

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *