بیابان لوت؛ برنامه‌ریزی‌های همه جانبه برای ثبت جهانی بیابان لوت در فهرست یونسکو

بیابان لوت؛ برنامه‌ریزی‌های همه جانبه برای ثبت جهانی بیابان لوت در فهرست یونسکو

تعامل بین سازمانی ادارات و نهادهای دولتی شهرستان زاهدان در راستای پیشبرد اهداف میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان با هدف برنامه‌ریزی و همکاری جهت ثبت جهانی بیابات لوت در فهرست یونسکو انجام شد.
منطقه سیستان و بلوچستان، جلسه‌ای در محل سالن اجتماعات فرمانداری زاهدان با حضور مشتاق گوهری -مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان-، شهنوازی -معاون فرماندار-، نمایندگان ادارات و فعالان حوزه میراث فرهنگی استان در خصوص ثبت جهانی بیابان لوت برگزار شد.
در این جلسه شهنوازی -معاون فرماندار زاهدان- به‌عنوان رئیس جلسه با تاکید بر لزوم همکاری و آمادگی کامل همه ادارات از تاثیرات مهم موضوع و نقش ثبت جهانی بیابان لوت در توسعه استان سخن گفت.
در ادامه نیز دکتر مشتاق گوهری -مدیرکل میراث فرهنگی استان- ضمن اشاره به اهمیت بحث ثبت جهانی بیابان لوت در کشور و به خصوص در استان پرداخت.
وی اظهار کرد: این اثر به‌عنوان اولین اثر طبیعی ایران در فهرست جهانی یونسکو به ثبت خواهد رسید که خود گویای اهمیت بسزای موضوع است.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با تشکر از برگزارکنندگان این جلسه تشکیل کارگروه ثبت جهانی بیابان لوت را ضروری دانست و از حمایت فرمانداری زاهدان و مدیران و فعالان فرهنگی استان قدردانی کرد.
به گزارش ایسنا، در ادامه جلسه اعضاء حاضر نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در راستای حمایت همه جانبه از این اقدام ارزشمند میراث فرهنگی در بعد استانی، ملی و بین‌المللی ابراز و متناسب با نیازها و امکانات مربوطه اعلام همکاری کردند.
ایسنا

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *