تخت جمشید شیراز؛ محبوب‌ترین جاذبه جهانی ایران برای مسافران نوروزی

تخت جمشید شیراز؛ محبوب‌ترین جاذبه جهانی ایران برای مسافران نوروزی

مدیرکل دفتر پایگاه‌های جهانی اعلام کرد که تخت جمشید بیشترین آمار بازدید گردشگران نوروزی را درمیان پایگاه‌های جهانی کشورمان به خود اختصاص داده است. به گفته فرهاد عزیزی، این پایگاه جهانی ثبت شده دریونسکو، در ۱۲ روز نخست فروردین، ۴۵۶ هزار و ۴۸۶ بازدیدکننده داشته است.

به گزارش «ایلنا» این مقام مسوول همچنین خاطرنشان کرد که از ۱۹ اثر و محوطه جهانی موجود در ایران بیشترین بازدید از محوطه جهانی پارسه (تخت جمشید) صورت گرفته است و پایگاه‌های تاریخی چون باغ ارم، کاخ گلستان، پاسارگاد، میدان نقش جهان، باغ چهلستون، شوش، شهرسوخته و سازه‌های آبی شوشتر به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

مدیرکل دفتر پایگاه‌های جهانی یادآور شده است: «میدان تاریخی نقش جهان به عنوان یکی از وسیع‌ترین میدان‌های تاریخی جهان به‌دلیل قرارگیری در ساختار اصلی شهر، همه ساله پذیرای گردشگران میلیونی داخلی و خارجی است.

اما در ارائه آمار از این محوطه تاریخی آمار بازدید با پرداخت ورودیه چهار اثر تاریخی موجود در چهار سوی این میدان تاریخی لحاظ می‌شود.» این درحالی است که یش از این مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، میدان نقش جهان شهر اصفهان را پربیننده‌ترین بنای تاریخی این استان و کشور عنوان کرده و گفته بود: «براساس بررسی‌های گروه‌هایی از دانشجویان رشته‌های گردشگری که در مبادی ورودی و خروجی میدان استقرار یافته بودند، روزانه ۲۵۰ هزار گردشگر وارد این میدان عظیم تاریخی شده و از مجموعه‌های میدان و بیش از ۴۰۰ فروشگاه صنایع‌دستی و بازارهای پیرامون آن بازدید کرده‌اند.»

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *