تدوین برنامه‌توسعه گردشگری در مناطق آزاد

«مناطق آزاد به‌زودی دارای برنامه توسعه گردشگری خواهد شد.» مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با اعلام این خبر گفت: «در حال تدوین و نهایی کردن سند و نقشه راه برای گردشگری مناطق آزاد هستیم و این سند به‌زودی نهایی خواهد شد.» علیرضا رحیمی که روز گذشته در نشست خبری برنامه‌های گردشگری مناطق آزاد برای نوروز ۹۵ سخن می‌گفت، تشکیل شورای هماهنگی توسعه گردشگری را از دیگر اقدامات در هر کدام از مناطق آزاد برشمرد و توضیح داد: «این شورا متشکل از سازمان هرکدام از مناطق آزاد، بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری، ذی‌نفعان و دستگاه‌های مرتبط است.

این شوراهای هماهنگی را با استفاده از تجارب موفق دیگر کشورها ایجاد کرده‌ایم و بر این باوریم که این شورا اگر در سرزمین اصلی هم تشکیل شود و همه دست‌اندرکاران را دور یک میز جمع کند، می‌تواند به تحقق توسعه گردشگری کمک برساند.»

وی همچنین از تدوین سند راهبردی در دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد خبر داد و اعلام کرد که یکی از ۱۰محور اصلی این سند، بحث توسعه گردشگری است. به گفته رحیمی در این سند برای هرکدام از مناطق آزاد طرح‌ها و اولویت‌هایی درنظر گرفته شده است؛ برای مثال برای چابهار ایجاد زیرساخت‌ها و خدمات و تسهیلات برای توسعه گردشگری دریایی و سواحل، برای اروند گردشگری حوزه بازار عراق و توریسم صنعتی و سلامت، در انزلی توسعه بهره‌مندی از سواحل، برای ماکو استفاده از ظرفیت تردد مرزی، برای کیش ایجاد هاب هوایی و گسترش گردشگری دریایی و برای قشم ارتقای ژئوتوریسم و گردشگری دریایی در اولویت قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.