ترکیه، جمهوری آذربایجان و ایتالیا؛ شرکای جدی در هتل‌سازی ایران

رئیس جامعه هتلداران ایران از علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و ایتالیا برای ساخت هتل در ایران خبر داد. به گزارش «ایسنا» جمشید حمزه‌زاده گفت:‌ «از میان جمع سرمایه‌گذاران خارجی که در حال ارزیابی بازار ایران هستند، ترکیه و جمهوری آذربایجان و در اروپا، ایتالیا از همه جدی‌تر هستند.»

وی همچنین از تمایل برخی برندهای مطرح هتلداری به بازار ایران خبر داد و افزود: «آنها هنوز اقدامی جدی انجام نداده‌اند، اما در حال ارزیابی شرایط ایران هستند. البته برخی دانشگاه‌های مطرح مثل لوزان سوئیس برای ایجاد شعبه‌ای از دانشکده‌ هتلداری این کشور در ایران ابراز علاقه کرده است.»

حمزه‌زاده سپس به برگزاری دومین جلسه‌ بحث و بررسی نحوه‌ همکاری با هلدینگ‌ها و شرکت‌های هتل‌ساز خارجی با حضور مسعود سلطانی‌فر به‌منظور ارزیابی ظرفیت‌های داخلی برای مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی اشاره کرد، از آماده‌سازی بسته‌های سرمایه‌گذاری در کارگروه ساماندهی و جذب سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد و اظهار کرد: «قرار است هتل‌ها و زنجیره‌‌های هتلی که طرح توسعه و زمین مناسب برای هتل‌سازی دارند و طرح مطالعات اولیه را نیز انجام داده‌اند، آنها را در قالب بسته سرمایه‌گذاری ارائه دهند.

یقینا این اقدام به پیشروی صنعت هتلداری ایران کمک موثری می‌کند.» به گفته‌ او، تاکنون از سوی هتل‌های زنجیره‌ای حدود ۴۰ زمین و ساختمان هتل که قابلیت اجرای طرح توسعه را دارند برای مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی پیشنهاد شده که در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری ارائه خواهد شد.

حمزه‌زاده در ادامه گفت: «صنعت هتلداری در حال حاضر با موانعی چون گرانی زمین، بهره‌های سنگین بانکی که در مواردی به ۳۰ درصد رسیده، محدودیت وام‌های دولتی، مالیات‌ و عوارض سنگین مواجه است که کارگروه ساماندهی و جذب سرمایه‌گذار برای ساخت هتل، پیگیر حل این مسائل است.» او همچنین درباره‌ چگونگی تسهیل سرمایه‌گذاری خارجی در ایران با وجود بوروکراسی اداری اظهار کرد:‌ «حل مشکلات اداری در نظام سرمایه‌گذاری گردشگری از جمله مباحث مهم این کارگروه است که حتما پیگیری خواهد شد تا سرمایه‌گذاران با اطمینان بیشتر و نهایت دسترسی بتوانند وارد این صنعت شوند.»

حمزه‌زاده تاکید کرد: «هدف ما از تشکیل این کارگروه و تهیه‌ بسته‌های سرمایه‌گذاری فقط جذب خارجی‌ها نیست، بلکه ایرانی‌های مقیم خارج از کشور، مهم‌ترین جامعه‌ هدف ما محسوب می‌شوند؛ چرا که با ترغیب آنها می‌توان سرمایه‌ قابل توجهی را به کشور وارد کرد.»

در راستای سیاست جذب سرمایه خارجی برای تسریع روند توسعه زیرساخت‌های گردشگری به‌ویژه در حوزه اقامتی، ایران تاکنون یک قرارداد رسمی با کشور ترکیه امضا کرده و سرمایه‌گذاران این کشور بر این اساس متعهد شده‌اند ظرف ۷ تا ۱۰ سال، ۱۰ هتل در ایران بسازند. همچنین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران به‌تازگی با جمهوری آذربایجان مذاکراتی داشته که آنها نیز برای ساخت سه تا پنج هتل اعلام آمادگی کرده‌اند و آن‌طور که سلطانی‌فر گفته، به‌زودی کار خود را در ایران آغاز می‌کنند.

شرکت اماراتی روتانا نیز از حدود دو سال پیش ساخت هتل در مشهد را آغاز کرده است و طبق اظهارات مدیر این مجموعه، پروژه‌ احداث این هتل‌ها در ایران تا امسال باید به سرانجام برسد. ایران قرارداد دیگری با گروه هتل‌های اشتاینگن برگر آلمان برای ساخت ۱۰ هتل دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.