تور آلانیا نوروز ۹۸ هتل ۵ ستاره UALL

آلانیا یک اقامتگاه بسیار معروف در جنوب شرقی ترکیه می باشد که در ۱۳۰ کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده است.این مکان یک منزلگاه بسیار جالب برای هزاران توریست از سراسر دنیاست که به دنبال تمدن، فرهنگ و مناظر طبیعی هستند و جذابیت خارق العاده اش، بازدیدکنندگان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
تور آلانیا نوروز 98

تاریخچه ی منحصر به فرد آلانیا، چهره ی منحصر به فردی از شهر ساخته است که مردم را به این منطقه می کشاند تا چیزهای زیادی را در آلانیا تجربه کنند. سواحل زیبا، غارهای حیرت انگیز زیرزمینی یا قلعه های تاریخی با برج های حفاظت شده شان آن چیزی ست که توجه توریست ها را به خود جلب می کند. طبیعت زیبای شهر و مجاورت آن را می بایست کشف کرد.

قلعه ی آلانیا

قلعه الانیا

قلعه ی آلانیا نقطه ی عطف معروفی ست که در قرن سیزدهم ساخته شده و در ارتفاع ۲۵۰ متری یک شبه جزیره ی سنگی واقع شده است، و چشم اندازهای خارق العاده ای از درخشش دریای فیروزه ای رنگ را خلق کرده است. یک دیوار قدیمی به طول ۴ مایل زمین حفظ شده ی قلعه را احاطه کرده که از هر سو قابل رویت است.
هر یک ساعت اتوبوسی از شهر عبور می کند و ازجاده ی پر پیچ و خم بالا می رود تا به ورودی قلعه ی آلانیا برسد. داخل قلعه ی اصلی می توان خرابه های بناهای تاریخی و مخازن و پوسته ای از بنای کلیسای بیزانس قرن یازدهم را یافت که سبک زندگی در آن دوران را نشان می دهد. بخشی از تاریخ ترکیه را تجربه کنید و با یک تور به سرتاسر دژ اصلی بروید تا املاک وسیع و ۱۴۰ برج را ببینید.

کشتی سازی قدیمی ترسانه

کشتی سازی قدیمی ترسانه

پیاده روی چوبی که در امتداد دیوارهای قدیمی بندرگاه برج قرمز قرار دارد، تنها محل کشتی سازی می باشد که از دوران سلجوقیان در ترکیه باقی مانده است. کف بندرگاهپوشیده از سنگ های سرامیکی عتیقه می باشد، که سلسله تمدن هایی که در اینجا ساخته شده را به ما نشان می دهد- امواج توسط سنگ های مرمت شده ی طاق ها بازمی گردند، که بسیار جوی ست. این پیاده رو از امتداد خط ساحلی تا یک پاسدار خانه ی کوچک ادامه می یابد، که در دوران سلجوقیان برج مراقبت ساحلی بوده است.

احمد ک

احمد ک
همانطور که به سمت قلعه ی آلانیا بالا می روید، در جاده پیچ روستای احمدک را می بینید که در زمان سلجوقیه و عثمانی یک محله ی ترکیه ای بوده است. امروزه خانه های چوبی بسیاری به صورت دسته ای در اطراف مسجد سلیمانیه که در قرن شانزدهم بنا شده و کهن ترین مسجد آلانیا می باشد، قرار گرفته است. همچنین بازار عثمانی (بازار سرپوشیده ی طاق دار)، یک مقبره ی متمایز از قرن سیزدهم در این مکان قرار دارد. همچنین خانه فرهنگی در اینجاست که یک زندگی راحت دوره ی عثمانی را بازسازی کرده است.

برج قرمز

برج قرمز

این برج محافظت پنج طبقه ی هشت ضلعی، به قطر ۳۰ متر، ارتفاع آن به بیش از ۳۰ متر می رسد، با مخزن مرکزی برای ذخیره سازی آب را داراست. این برج از بالای بندرگاه تا پایین خیابان اسکله را به نمایش می گذارد. این بنای عظیم در سال ۱۲۲۶ به دستور سلطان علاالدین کی قباد سلجوقیه ساخته شد (قلعه ی آلانیا نیز به دستور او بنا شد)، این اولین بنایی بود که بعد از به کنترل در آمدن شهر ارمنستان توسط سلطان احداث شد و اکنون نماد این شهر محسوب می شود. این بنا به خاطر موزه ی جالب توجهش، ارزش دیدن را دارد.

پاسدار خانه(پاسگاه)

پاسدار خانه(پاسگاه)
.
در دوران سلجوقیه این پاسدار خانه ی کوچک امور برج مراقبت ساحلی را به عهده داشت. اگر از این مکان بازدید می کنید دیوارها را ذنبال کنید تا به سنگر شرقی برسید، سپس از آنها بالا بروید، همانطور که به سوی صخره های به سوی دریای قلعه می روید، با مناظر حیرت انگیزی روبه رو می شوید. با این وجود، مراقب باشید زیرا آنها در حال تخریب اند و شیب های تندی دارند و کاملا امن نیستند.

غار فسفرلو

غار فسفرلو

قایق‌های تفریحی گردشگران را از بندر آلانیا به این منطقه می‌آورند و با فاصله از غار نگه می‌دارند تا گردشگران بتواند شنا کنند. این غار علی رغم نامش(فسفرلو به ترکی به معنای فسفر است) با انعکاس تابش نور بر آب، نور ماه در غار منعکس می شود.

موزه ی آلانیا

موزه ی آلانیا


این مکان در سال ۲۰۱۲ مرمت شده است، ارزش بازدید دارد. در این موزه مصنوعات از جمله ابزار، کوزه ها، جواهرات، نامه ها و سکه ها از توالی فرهنگ‌هایی که در حوالی این منطقه شکل گرفته بودند، به نمایش گذاشته شده است. یک قطعه غنیمت آن، یک هرکول ۵۲سانتی متری از جنس برنز از که مربوط به قرن دوم میلادی می شود.

پارک آبی آلانیا

پارک آبی آلانیا

آیا فرزندانتان از بازدید قلعه ها خسته شده اند؟ این پارک آبی بزرگ در نزدیکی مرکز شهر آلانیا واقع شده است و می توان در آن سرگرمی های مهیج بسیاری را در آن تجربه کرد. این پارک آبی دارای چندین استخر و ۱۵ سرسره است که هم برای کودکان و بزرگسالان مناسب است. این پارک با صندلی های خورشیدی مکان دلپذیری برای والدین نیز می باشد.

غار دزدان دریایی

غار دزدان دریایی الانیا

براساس افسانه های محلی این غار با یک تونل مخفی به قلعه ی آنالیا متصل بوده که دزدان دریایی از طریق آن به طور مخفیانه گنج ها را بیرون می آوردند. بسیاری از قایق ها در نزدیکی غار توقف می کنند تا گردشگران بتوانند در غار شنا کنند.

سواحل کلئوپاترا

سواحل کلئوپاترا

ساحل شنی و آرام با مناظر زیبای قلعه، سواحل کلئوپاترا را بهترین جای شهر کرده است. همچنین سواحل اصلی آلانیا آراسته هستند، با این وجود در بخش شرقی مر کز آن جاده اصلی شلوغی وجود دارد.

جهت رزرو تور آلانیا می توانید با شماره ۰۲۱۷۷۶۱۹۸۰۹ تماس حاصل نمایید.