حتماً تاکنون نام جزایر قناری را زیاد شنیده اید. آفتابی داغ و لذت بخش، سواحلی زیبا و حضور فرهنگ و سنتی قدیمی می تواند خلاصه ای از زندگی مردمان در جزایر قناری باشد که در آن صنعت گردشگری از اواخر قرن نوزدهم تا امروز رشد فراوانی پیدا کرده و از کمتر از ۱۰۰ نفر گردشگر به ۱۱ میلیون نفر گردشگر در سال رسیده است.

همان طور که ذکر شد توسعه صنعت گردشگری در جزائر قناری به قرن نوزدهم باز می گردد. زمانی که اروپائیان به این سرزمین آمدند و مشاهدات خود را درباره آن نوشتند و در کتابهای خاطرات و روزنامه هایشان منتشر شد. «الکساندر ون مایرلت» طبیعت گرد آلمانی در نوشته های خود به زیبایی دره های اروتاوا در جزیره تعرف پرداخته است.

زمانی که نخستین توسعه های گردشگری در این جزائر به وجود آمد، جزایر قناری به سرعت به یک مرکز گردشگری تبدیل شد. از آن پس صنعت گردشگری پشتوانه اقتصادی این کشور و درآمد ساکنان آن بر این صنعت پررونق استوار شد.

در شهر «کنارپا» و «تنریف» نخستین مکان هایی بودند که توسعه یافتند. این شهرها به دلیل نزدیک بودن به بندر و دریا بهترین موقعیت ساخت هتل را داشتند. بنابراین صنعت گردشگری جزایر قناری با تعداد زیادی هتل که در سراسر اروپا به خاطر کیفیتشان مشهور بودند به فعالیت خود تا امروز ادامه داد.

گرچه در ول جنگ جهانی اول کمی ویران شد، اما پس از پایان جنگ، اقدامات عمرانی در این جزیره زیبا دوباره از سر گرفته شد. گرچه توسعه واقعی گردشگری در این جزائر تا اواخر دهه پنجاه قرن بیست به وقوع پیوست.

این مجموعه جزایر افسانه ای آب و هوای بسیار مناسب و درجه حرارت مطلوب در تمام فصول سال دارد و صاحب سواحل زیبا با شن های بسیار عالی است و به طرز جالبی نمای هر جزیره به طور کامل با جزیره دیگر متفاوت است.

جزایر قناری مجمع الجزائری مرکب از هفت جزیره در اقیانوس اطلس است که نزدیک ساحل مراکش واقع شده است و یکی از ۱۷ منطقه خودمختار اسپانیا به شمار می رود. پایتخت آن لاس پالساس است که البته مراکش نیز بر این جزیره ها ادعای مالکیت دارد.

اقتصاد اصلی مجمع الجزایر قناری بر پایه گردشگری است که ۳۲ درصد از سود ناخالص ملی این جزایر را به خود اختصاص داده است. این مجمع الجزایر ۱۵ کرسی در کنگره و ۱۳ کرسی در مجلس سنا را به خود اختصاص داده است و زبان رسمی مردم آن اسپانیایی است.

قناری از نام این جزیره ها گرفته شده چرا که این پرنده بومی این منطقه و نیر بومی منطقه مادیرا است. نام  منطقه از نام لاتین آن  Insular Can aria گرفته شده که به معنی جزیره سگ ها است. این نام را رومیان به خاطر سگ های وحشی که در آن جا پراکنده بودند به این جزائر دادند.

جزایر قناری را در متن های فارسی میانه «جاودان گشت» می نامیدند به معنای شهر جاودان و ایرانیان این جزائر را نقطه آغاز نیمروز (نصف النهار) به شمار می آوردند. پس از حمله اعراب و ترجمه کتابهای پهلوی به زبان عربی این اصطلاح نیز به گونه جزائر خالدات به عربی ترجمه شد.

نام هفت جزیره این مجمع الجزایر و مراکز آنها بدین شرح است:

ـ گرن کاناریا (مرکز لاس پالماس)

ـ تنریف (مرکز سانتاکروز)

ـ لاتراروته (مرکزآرسیفه)

ـ لایالما (مرکز سانتا کروز)

ـ لا گومرا (مرکز سان سباستبان)

ـ ال هیرو (مرکز والورده)

نوترته ونتورا (مرکز پوئونو دل روساریو)

نزدیکترین جزیره ۱۰۸ کیلومتر از کرانه شمال غربی آفریقا فاصله دارد. کوه آتش نشان تید در جزیره تنریف بلندترین کوه اسپانیا و سومین کوه آتش نشان بزرگ جهان است.

تور جزایر قناری

تور جزایر قناری

تور جزایر قناری

تور جزایر قناری

تور جزایر قناری

تور جزایر قناری

تور جزایر قناری

تور جزایر قناری

تور جزایر قناری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.