مرتضی رحمانی موحد – معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  – در دیدار با هیات اعزامی از شرکت دولتی حمل و نقل و ترابری مسافرتی کشور عراق که با هدف بررسی ظرفیت های گردشگری میان دو کشو و تسهیل و تبادل و حمل و نقل گردشگران به ایران سفر کرده بودند گفت : در تلاش هستیم با تهیه سند همکاری توسعه گردشگری میان ایران و عراق و تشکیل کمیته کارشناسی مربوطه گامی محکم در راستای رفع موانع پیش روی مراودات گردشگری تهران – بغداد برداریم و هم اکنون پیگیری توافق نامه ها و دیدارهای گذشته در دستور کار قرار گرفته است .

وی در ادامه حفظ کرامت انسانی زائرین و گردشگران عراقی را مهمترین رویکرد در راستای توسعه گردشگری با این کشور عنوان کرد . رحمانی افزود : همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کرد فرمودند با زائرین و گردشگران ورودی کشور به ویژه در شهرهای مقدس مشهد ، قم و شیراز باید بااحترام و کرامت در شان آنان برخورد شود . وی با بیان اینکه تسهیل ورود گردشگران عراقی به کشور را فراهم آورده زنجیره ای از خدمات مورد نیاز آن ها با رعایت اصل مذکور پیش خواهد رفت ، افزود : گسترش همکاریهای دو کشود با تمرکز بر شاخه های گردشگری زیارتی و سلامت ، قانون مدار کردن فعالیت ها ، به کار گرفتن فعالین خصوصی تحقیق خواهد یافت . معاون گردشگری کشور در ادامه با اشاره به میزان گردشگران ورودی از کشور عراق افزود : ورود بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر در سال جاری نشان از ظرفیت مطلوب و توانمندی دفاتر خدمات مسافرتی کشود دارد که با ساماندهی و قانونمداری به دستاورهای قابل توجهی خواهد شد.

رحمانی همچنین با بیان اینکه در برنامه ریزی گردشگری زیارتی می بایست به جنبه های سیاحتی نیز توجه کرد افزود : تعریف بسته ها تلفیقی سفر ویژه گردشگران عراقی می تواند ظرفیت های زیارتی کشور را به جاذبه های گردشگری سایر استان ها پیوند زده و در قالب بسته های متنوع سفر به زائرین و گردشگران عراقی ارائه شود . وی با اشاره به اینکه معاونت گردشگری متولی اصلی صنعت گردشگری کشور به شمار می آید ، گفت : با معرفی دفاتر خدمات مسافرتی دو کشور به یکدیگر امیدواریم تبادل گردشگر میان دو کشور ایر ان و عراق با نظم و کیفیت بهتری صورت پذیرد .

معاون گردشگری کشور همچنین در حاشیه بازدید از هفتهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ، هتلداری و صنایع وابسته کیش برگزار شد ، بر سیاست های دولت تدبیر و امید در راستای توسعه روابط بین الملل و رونق صنعت گردشگری کشور تاکید کرد . وی تمرکز بر مبحث بازاریابی و تبلیغات ، گسترش بازارهای رقابتی ، توجه به نحوه اطلاع رسانی و معرفی ظرفیت های گردشگری کشور در عرصه مجازی ، ارتباط دو سویه با کشورهای هدف ، تلاش جهت تسهیل ورود گردشگران خارجی ، توسعه شاخه های مختلف صنعت گردشگری کشور مانند سلامت و مذهبی را از جمله مهمترین اجزای شکل دهنده الگوی عملیاتی پیش رو خواند .

وی اظهار کرد : تلاش مسولان گردشگری کشور در راستای ایجاد تعامل ، هم اندیشی ، مشارکت و نزدیکی دست اندرکاران و فعالان بخش گردشگری است . هدایت ، حمایت و نظارت سرلوحه فعالیت های این سازمان است و ما هیچ گاه نمی خواهیم رقیب بخش خصوصی باشیم .

توسعه روابط گردشگری ایران و عراق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.