جاده جنگلی اسالم ؛ زیباترین مسیر جنگلی ایران

وقتش است از بعضی عادت هایمان دست برداریم و راهی یک سفر پائیزی به باریکه رنگارنگ شمالی کشورمان شویم. اسالم را اگر چه بیشتر با رنگ های سبز بهاری و تابستانی دیده ایم و به یاد می آوریم اما کافی است نگاهی به عکس های پائیزی این منطقه جنگلی بیندازید تا متقاعد شوید که گاهی لازم است شال و کلاه کنید، اندک سرمای این روزها را به جان بخرید و در یک سفر پائیزی به دیدن زیبایی های اسالم بروید.

 

زیبایی های اسالم

زیر پوست جنگل

 

بسیاری از کسانی که گذرشان به جاده جنگلی اسالم به خلخال افتاده است این فاصله را زیباترین مسیر جنگلی ایران توصیف می کنند. رنگارنگی طبیعت در این جاده پایانی ندارد.

 

جاده جنگلی اسالم به خلخال

اسالم

 

برای عزیمت به این جاده رویایی می توانید سوار اتومبیل شوید و از اسالم به خلخال یا بر عکس روانه شوید، با این اوصاف احتمالا کنار یک چشمه جاری از سینه کوه خواهید ایستاد و آبی به صورت خواهید زد، رو به منظره ای از اقیانوس ابرها و تپه هایی که در این هوای دلنشین سرشان از لحاف ابریشان بیرون مانده است.

 

جاده جنگلی اسالم

جاده جنگلی اسالم

 

دست به کمر خواهید شد و لیوانی چای خواهید خورد و در نهایت پشت به منظره ای از ابرها و خانه های روستایی با سقف های رنگارنگ شیروانی عکسی به یادگار خواهید گرفت. در این صورت بسیاری از منظره های دیدنی این مسیر را از دست داده اید.

 

جنگل اسالم

زیر پوست جنگل

اما راه دیگری هم برای پیمودن این مسیر هست، می توانید تا روستای «اندبیل» در همسایگی خلخال را با اتومبیل بروید و ادامه مسیر را از جاده مالروی قدیمی که تا ۱ سالم به درازا خواهد انجامید، پیاده بپیمایید.

 

مرتع های اسالم

زیر پوست جنگل

 

حالا هوای خنک پائیزی و رطوبت فضای مه آلود جنگل را در طول مسیر روی گونه هایتان و صدای خش خش برگ ها زیر پاهای تان را در گوش دارید، بوی دود آتشی بر افروخته همراهی تان می کند، ممکن است ناگهان از پشت یکی از درختان یک گوزن با خرگوش بیرون بزند و چشم در چشم شما شود.

 

راهنمای سفر به اسالم

اسالم

 

در حاشیه رودخانه ای قدم بزنید و چشمه سارهای پنهان زیر برگ های رنگارنگ را کشف کنید، طعم میوه ای جنگلی را تجربه کنید، از یک اسب چابک سواری بگیرید و سر سفره روستائیان خوش برخورد گیلانی بنشینید انتخاب با خودتان است ولی برای روش دوم سفرتان حتما از یک آشنا به منطقه کمک بگیرید و در ضمن به جنگل احترام بگذارید.

 

چشمه سارهای اسالم

زیر پوست جنگل

سفر پائیزی به دیدن زیبایی های اسالم

اسالم

جاذبه های اسالم

اسالم

سفر به جنگل اسالم

زیر پوست جنگل

طبیعت زیبای اسالم

زیر پوست جنگل

بازدید از جاده اسالم

اسالم

زیر پوست جنگل: اسالم

زیر پوست جنگل

سوغاتی های اسالم

زیر پوست جنگل

دیدنی های اسالم

اسالم

سفر رویایی به اسالم

اسالم

جاذبه های اسالم

اسالم

جاده پاییزی اسالم

اسالم

مسافرت به اسالم

زیر پوست جنگل

جاده اسالم به خلخال

زیر پوست جنگل

جنگل رنگارنگ اسالم

باریکه رنگارنگ شمالی

جاده رویایی اسالم

اسالم

جنگل زیبای اسالم

سفر پائیزی

بازدید از خانه های سنتی اسالم

زیر پوست جنگل

جاده جنگلی اسالم

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *