جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

آیاناپا

آیاناپا نام دهکده‌ای زیبا و توریستی در شرق ساحل جنوبی جزیره‌ی قبرس است. نام این دهکده‌ی ساحلی به معنای دره‌ی جنگلی مقدس هست که از کلمه‌ای یونانی گرفته‌شده است. در دوران باستان، مناطق اطراف این دهکده پوشیده از درختان و جنگل‌های انبوه بوده است. تا حدود سال ۱۷۹۰ میلادی، بر اساس سنت‌هایی محلی و کهن، هیچ‌کس در نزدیکی‌های این دهکده زندگی نمی‌کرده است. این دهکده را بیست مرد یونانی که اولین ساکنان آن بوده‌اند بناکرده‌اند. دهکده‌ی آیاناپا دارای دو خیابان اصلی است که هر دو خیابان، خیابان‌هایی ساحلی و زیبایی هستند که به‌موازات دریا کشیده شده‌اند. خیابانی که به ساحل نزدیک‌تر است دارای مکان‌های تفریحی و گردشگری بسیاری است و هتل‌ها و کافه‌ها و رستوران‌ها و سایر مراکز تفریحی و اقامتی این دهکده بیشتر در آن متمرکزشده‌اند. در بخش بندری آیاناپا می‌توان کشتی‌هایی کوچک کرایه کرد و در دریای مدیترانه به گشت‌وگذار پرداخت. اغلب این کشتی‌ها به قسمت‌هایی از دریا می‌روند که دارای عمقی در حدود ده متر هستند و می‌توان در آن‌ها شنا کرد. آب دریا در این قسمت‌ها بسیار زلال و شفاف است. سرگرمی‌ها و ورزش‌های آبی در آیاناپا بسیار پرطرفدار هستند. در سواحل این دهکده‌ی زیبا شنا، موج‌سواری، قایق‌سواری، غواصی و سواری با قایق‌های تندرو امکان‌پذیر هستند. این دهکده‌ی کوچک در فصل تابستان میزبان هزاران جهانگرد و مسافر است که از سراسر جهان برای تفریح و گردش و استراحت به آن سفر می‌کنند. در این نوشته با مهم‌ترین و زیباترین مراکز تفریحی و گردشگری دهکده‌ی آیاناپا آشنا خواهید شد.

 آیاناپا نام دهکده‌ای زیبا و توریستی در شرق ساحل جنوبی جزیره‌ی قبرس

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

 

  1. سواحل آیاناپا

آیاناپا ساحل‌های بسیار زیبایی دارد که اصلی‌ترین جاذبه‌های این دهکده به شمار می‌روند. در میان این سواحل، ساحل نیسی محبوب‌ترین ساحل در نزد مسافران و گردشگران است. ساحل نیسی تابستان‌ها پر است از گردشگرانی که به این دهکده سفرکرده‌اند. ساحل زیبای لیماناکی که طولانی‌ترین ساحل کشور قبرس است و به سبب شرایطی که دارد ساحل خانواده‌ها شمرده می‌شود از دیگر سواحل پرطرفدار آیاناپاست. خلیج طلایی هم دارای علاقه‌مندان بسیاری است که به این دهکده سفر می‌کنند.

 آیاناپا ساحل‌های بسیار زیبایی دارد

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

  1. مقابر مارکونیسوس

تعداد نوزده آرامگاه در غرب آیاناپا کشف‌شده‌اند که به مقابر مارکونیسوس شهرت دارند. این مقابر جاده‌ای پله‌ای هستند که ورودی اصلی آن‌ها به شکل مستطیل است. دیدن این مقابر حس خاصی در سفر ایجاد می‌کند و تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

مقابر مارکونیسوس

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

  1. موزه‌ی حیات دریایی

موزه‌ی حیات دریایی نخستین موزه‌ی طبیعی کشور قبرس در این نوع است. در این موزه زندگی دریایی دوران گذشته و امروزی قبرس به نمایش درآمده است. فسیل‌های انواع ماهی‌ها و بستر بازسازی‌شده‌ی دریایی یک دایناسور و انواع صدف‌ها و خارپوست‌ها و البته انواع گیاهان دریایی از دیدنی‌های جالب و جذاب این موزه هستند. این موزه در هرسال تعداد بسیار زیادی از توریست‌ها را مجذوب جذابیت‌های طبیعی خود می‌کند.

 موزه‌ی حیات دریایی نخستین موزه‌ی طبیعی کشور قبرس

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

  1. صومعه‌ی آیاناپا

صومعه‌ی آیاناپا که به سبک صومعه‌های ونیزی است در قرن شانزدهم میلادی ساخته‌شده است. این صومعه قسمت‌هایی از تاریخ آیاناپا را مشخص و بیان می‌کند. در زمان‌های کهن این منطقه با درختان انبوه جایی بوده است که فقط شکارچیان شهرهای نزدیک برای شکار به آنجا رفت‌وآمد می‌کرده‌اند.

 صومعه‌ی آیاناپا

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

  1. دماغه‌ی گرکو

پارک ملی و جذاب و زیبای دماغه‌ی گرکو تنها هفت کیلومتر با دهکده‌ی آیاناپا فاصله دارد. انتهای این دماغه به دست انگلیسی‌ها محصورشده است و به انتهای شبه‌جزیره هیچ راهی ندارد.

دماغه‌ی گرکو

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

 

nissi-beach

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

 

 

pepper-bar-ayia-napa-1

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

 

 

sunprime-ayia-napa-spa

جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

 

 

 جاذبه‌های گردشگری آیاناپا

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *