جاذبه‌های گردشگری سان‌فرانسیسکو

سان‌فرانسیسکو

کلان‌شهر یا ابر شهر سان‌فرانسیسکو چهارمین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیای کشور آمریکا می‌باشد. این شهر بسیار بزرگ بیش از هفت میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت دارد. این شهر زیبا در شمال شبه‌جزیره‌ای با همین نام در جوار خلیج سان‌فرانسیسکو واقع‌شده است. بعضی از جزایر داخل خلیج و جزایر فارالون که در اقیانوس آرام قرار دارند هم جزئی از این شهر به‌حساب می‌آیند. اسپانیایی‌هایی که در سال ۱۷۷۶ میلادی وارد این شهر شدند، نخستین اروپایی‌های ساکن آن بودند.

رزرواسیون هتل در سانفرانسیسکو

گردشگری سانفرانسیسکو

اقتصادی گردشگری سانفرانسیسکو

میزان بازدید گردشگران از جاذبه‌های دیدنی و توریستی این شهر آن‌قدر زیاد است که بخش عظیمی از درآمدهای شهر از بخش گردشگری به دست می‌آید.

آب‌وهوای سان‌فرانسیسکو

سان‌فرانسیسکو آب‌وهوای مناسبی برای گردشگری دارد زیرا تابستان در این شهر چندان گرم نمی‌شود و در زمستان هم هوا نسبت معتدل و مرطوب است و سرمای شدیدی ندارد. سان‌فرانسیسکو آب‌وهوایی مدیترانه‌ای دارد و جریان‌های هوایی اقیانوس آرام هم بر هوای این شهر تأثیرگذار است.

جاذبه‌های گردشگری سان‌فرانسیسکو

گردشگری سان‌فرانسیسکو

گردشگری سان‌فرانسیسکو

۱٫ پل گلدن گیت

پل گلدن گیت پلی معلق در ابر شهر سان‌فرانسیسکو است که بر روی تنگه‌ی گلدن گیت ساخته‌شده است. این پل فلزی شهر سان‌فرانسیسکو را به ایالت کالیفرنیا متصل می‌کند. این پل معلق در سال ۱۹۳۷ میلادی ساخته‌شده است و با هزار و سیصد متر طول، طولانی‌ترین پل معلق جهان به شمار می‌آید. پل گلدن گیت از سطح آب، شصت‌وهفت متر ارتفاع دارد. در طول این پل دو برج با ارتفاعی ۲۲۷ متری ساخته‌شده‌اند و وزن این پل ۸۸۷ هزار تن می‌باشد. به سبب مه‌های غلیظ منطقه، این پل به رنگ نارنجی ساخته‌شده است تا در شرایط مه، بهتر قابل‌رؤیت باشد و به سبب همین رنگ نارنجی‌اش، به نارنجی بین‌المللی شهرت یافته است. این پل در میان بناهای هزاره ثبت‌شده است. متأسفانه بیشترین خودکشی‌های جهان در این منطقه و با سقوط از این پل به درون دریا صورت می‌گیرد. مردم شهر این پل را نماد اصلی سان‌فرانسیسکو می‌دانند. البته گلدن گیت دومین نماد کشور آمریکا پس از مجسمه‌ی آزادی هم هست.

۲٫ پل خلیج یا پل بی بریچ

این پل، پلی معلق و دو عرشه‌ای است که شهرهای سان‌فرانسیسکو و اوکلند را به یکدیگر متصل می‌کند. این پل که در سال ۱۹۳۶ میلادی تأسیس‌شده است یکی از بزرگ‌ترین دهانه‌های دنیا را به خود اختصاص داده است. پهنای این پل هفده و نیم متر است و پنج مسیر برای حرکت دارد.

۳٫ تپه‌های مرتفع زیبا

تپه‌های زیبا و مرتفع شهر سان‌فرانسیسکو شهرت زیادی دارند. مهم‌ترین و معروف‌ترین این تپه‌ها، ناب هیل، راشین هیل و بلندی‌های پاسیفیک نام دارند؛ و از مناطق طبیعی گردشگری شهر به شمار می‌روند.

۴٫ اوشن بیچ و بیکر بیچ

اوشن بیچ و بیکر بیچ، پلاژهای زیبایی در سان‌فرانسیسکو هستند. البته به سبب امواج بلند اقیانوسی و سردی آب منطقه، برای شنا کردن توصیه نمی‌شوند و مناسب نیستند.

رزرو اینترنتی هتل

تور سانفرانسیسکو

۵٫ اسکله‌ی ماهیگیران

ضلع شرقی شهر سان‌فرانسیسکو محل لنگر انداختن کشتی‌های بزرگ تجاری و مسافری است. اسکله‌ی ماهیگیران سان‌فرانسیسکو در این ضلع شهر قرار دارد. این اسکله از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری کلان‌شهر سان‌فرانسیسکو برای توریست‌ها و جهانگردان است.

۶٫ رستوران‌های ایتالیایی

ایتالیایی‌ها در محله‌ی نورت بیچ سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کنند و در این منطقه دارای رستوران‌های بسیاری با انواع غذاهای ایتالیایی هستند.

۷٫ جزیره‌ی آلکاتراز

آلکاتراز جزیره‌ی زیبا و کوچکی در بیرون از شهر سان‌فرانسیسکو است که می‌توان با قایق به این جزیره سفر کرد.

۸٫ کاخ هنرهای زیبا

این کاخ در سال ۱۹۱۵ میلادی ساخته‌شده است.

گردشگری سانفرانسیسکو

هتل در سانفرانسیسکو

گروه تهیه محتوا سون تارا

گردشگری سان‌فرانسیسکو
منابع:
ویکی پدیا
شهری در مه

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *