جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

کشور سنگاپور

سنگاپور یا لایون سیتی، کشوری کوچک در جزیره‌ای کوچک است که پنج میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور درواقع شهری پرجمعیت و شلوغ است که دارای ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف هست. از جذابیت‌های سنگاپور این است که این شهر مدرن، سنت‌های کهن آسیایی را با صنعت جهانگردی خود درهم‌آمیخته و به جهانیان عرضه می‌کند. سنگاپور دارای آب و هوایی حاره‌ای است و غذاهای سنگاپوری به سبب خوشمزگی فراوان به غذاهای افسانه‌ای شهرت دارند. سنگاپور سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر و جهانگرد است که برای دیدن زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری به این کشور سفر می‌کنند. در این مطلب تعدادی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور را به شما معرفی می‌کنیم.

singapore

جاذبه های گردشگری سنگاپور

ریخی هتل رافلز

 

این بنای تاریخی ملی در سال هزار و هشت‌صد و هشتادوهفت میلادی ساخته‌شده است و معروف‌ترین مکان شهر و همچنین بزرگ‌ترین هتل ویکتوریایی دنیا شناخته می‌شود. این هتل محل محبوب اشخاصی چون چارلی چاپلین ورودی‌اید کیپلینگ بوده است. این مکان تاریخی داری باغی استوایی، رستوران‌هایی مجلل و موزه و تئاتر هست.

 

رستوران‌هایی مجلل و موزه و تئاتر هست.

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. بخش چینی سنگاپور

تاریخ بخش قسمت چینی سنگاپور به سال هزار و هشت‌صد و بیست‌ویک برمی‌گردد. این قسمت سنگاپور از چهار بخش اصلی بهنام‌های کرتا آیر (ویژه‌ی خرید و صرف غذا)، تلوک آیر (معابد و محل گفتگوی آزاد)، تانجونگ پگار (مدل شهر سنگاپور) و بوکیت پایو (منطقه‌ی فرهنگی و اجتماعی) تقسیم می‌شود.

 

بخش چینی سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. هند کوچک

خیابان‌های این قسمت از سنگاپور به‌عنوان منطقه‌ی تجاری محسوب می‌شوند. فروشگاه‌ها و مغازه‌های بسیاری در این قسمت از سنگاپور فعال می‌باشند که صنایع‌دستی و ادویه‌جات از اصلی‌ترین کالاهای آن‌ها می‌باشند.

 

هند کوچک

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. نایت سافاری

نایت سافاری نان یکی از پارک‌ها یا به عبارتی باغ‌وحش‌های سنگاپور است. در این پارک نود درصد حیوانات شبانه از لانه و آشیانه‌های خود بیرون می‌آیند و با نورافشانی‌ها و فن‌های خاصی از نورپردازی به مردم نشان داده می‌شوند. در این پارک بیش از هزار حیوان در چهل هکتار جنگل نگهداری می‌شوند.

 

باغ‌وحش‌های سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. باغ پرندگان

این باغ بزرگ‌ترین پارک پاسیفیک آسیاست که بیش از بیست هکتار مساحت دارد. در این باغ بیش از نه هزار پرنده از شش‌صد گونه‌ی مختلف زندگی می‌کنند. در این باغ آبشاری با ارتفاع سی متر ساخته‌شده است. نمایش پنگوئن‌ها از دیدنی‌ترین برنامه‌های این باغ هست.

 

باغ بزرگ‌ترین پارک پاسیفیک آسیاست

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. رودخانه‌ی سنگاپور

در اطراف این رودخانه معبدتان سی چونگ، مسجد کامیونگ ملاکا و خانه‌ی هنر قرار دارد. بر روی این رودخانه قایق‌های بسیاری مسافران و گردش گران را به گردش و تفریح می‌برند.

 

معبدتان سی چونگ، مسجد کامیونگ ملاکا

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. جزیره‌ی سنسوتا

جزیره‌ی سنسوتای سنگاپور یکی از بهترین مراکز تفریحی و گردشگری این کشور است. جاذبه‌ی دنیای زیرآب که تونلی با دو هزار و پانصد موجود دریایی است، تالاب زیبای دلفین‌ها، موزه‌ی تصاویر سنگاپور و سکوی تماشای برج تایگر اسکای از جالب‌ترین و جذاب‌ترین دیدنی‌های گردشگری این جزیره می‌باشند.

 

سنگاپور یکی از بهترین مراکز تفریحی

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. باغ گیاه‌شناسی سنگاپور

باغ گیاه‌شناسی سنگاپور دارای ترکیبی از جنگل‌ها، گل‌ها و بوته‌ها هست که باغ ملی ارکید آن پنجاه‌ودو هکتار وسعت دارد و بیش از سه هزار گونه‌ی گیاهی و شصت هزار گیاه مختلف در آن وجود دارد. باغ ملی ارکید سنگاپور، بزرگ‌ترین باغ ارکید در جهان است.

 

اغ ملی ارکید سنگاپور، بزرگ‌ترین باغ ارکید در جهان است.

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. موزه‌ی هنرهای سنگاپور

این موزه به دست راهبان ایرلندی در سنگاپور بناشده است. البته ساختمان این موزه در قرن نوزدهم یک مدرسه بوده است. نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی بسیار زیبا از جنوب شرقی آسیا در این موزه به معرض نمایش گذاشته‌شده‌اند.

 

موزه‌ی هنرهای سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

  1. موزه‌ی ملی سنگاپور

 

موزه‌ی ملی سنگاپور یکی از بهترین و زیباترین موزه‌های تاریخی در قاره‌ی آسیا هست. این موزه دارای چهار گالری با موضوعات تاریخ غذا، مد، فیلم و عکاسی در کشور سنگاپور و همچنین دو گالری هنری مدرن است که موردتوجه بازدیدکنندگان بسیاری قرار دارند.

 

جاذبه های گردشگری سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

 

جاذبه های گردشگری سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

گروه تهیه محتوا سون تارا

 

منابع

 

جاذبه‌های زیبای سنگاپور

جاذبه‌های سنگاپور

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *