جاذبه‌های گردشگری شهر دوبلین

کشور ایرلند 

ایرلند کشوری است اروپایی که در جزیره‌ی ایرلند قرار دارد. کشور جمهوری ایرلند در واقع در شمال غربی قاره ی سبز واقع شده است. جمهوری ایرلند را ایرلند جنوبی هم می نامند چون کشور دیگری به نام ایرلند شمالی در همسایگی این کشور قرار دارد. ایرلند جنوبی پنج برابر ایرلند شمای وسعت دارد و با ایرلند شمالی حکومتی پادشاهی متحد را تشکیل می دهند. این کشور جزیره ای در میان آب های اقیانوس اطلس، دریای ایرلند، دریای کلتیک و کانال سنت جورج قرار دارد.

 

شهر دوبلین

نام پایتخت کشور ایرلند جنوبی، دوبلین است. دوبلین در سال ۱۹۲۲ میلادی به پایتختی این کشور برگزیده شده است. دوبلین یا داب لین که از زبان ایرلندی گرفته‌شده است به معنای برکه‌ی سیاه می‌باشد. این شهر در سال هشت‌صد و چهل‌ویک میلادی توسط حاکمان نروژی آن زمان، ساخته‌شده است.

 

Dublin

گردشگری شهر دوبلین

شهر دوبلین علاوه بر این‌که پایتخت می‌باشد، پرجمعیت‌ترین شهر این کشور نیز به شمار می‌رود. دوبلین بیش از یک‌میلیون و هفت‌صد هزار نفر جمعیت دارد و دارای وسعتی به مساحت صد و چهارده کیلومترمربع می‌باشد.  مردم ایرلند جنوبی اغلب دارای دین مسیحی هستند و به زبان ایرلندی صحبت می‌کنند، البته زبان انگلیسی هم تقریبا رایج است. بر اساس یک نظرسنجی انجام‌شده، شهر زیبای دوبلین در فهرست سی شهر برتر جهان می‌باشد.

 

گردشگری شهر دوبلین

گردشگری شهر دوبلین

رود لیفی رودخانه‌ای تقریبا بزرگ است که در کنار و داخل  این شهر قرار دارد. این رودخانه شهر دوبلین را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند. در نیمه‌ی جنوبی دوبلین افراد و خانواده‌های نسبت مرفه زندگی می‌کنند و در نیمه‌ی شمالی‌اش خانواده‌های کاگری و کم‌بضاعت‌تر زندگی می‌کنند.

از امکانات جالب و مناسب حمل‌ونقلی دوبلین می‌توان به مراکز کرایه‌ی دوچرخه‌ی رایگان (نیم ساعت اول) در خیابان‌های شهر اشاره کرد که جهت مقابله با آلودگی هوا به وجود آمده‌اند. دوبلین همانند سایر شهرهای اروپایی از امکانات حملی و نقلی مترویی و راه آهنی و هوایی مناسبی برخوردار است.

 

آب‌وهوای شهر دوبلین

کشور ایرلند جنوبی دارای آب‌وهوایی سرد و مرطوب است؛ اما شهر دوبلین آب‌وهوای معتدل‌تری دارد. دمای میانگین در گرم‌ترین ماه سال (ژوئیه) در دوبلین هجده درجه‌ی سانتی‌گراد و در ماه‌های سرد (ژانویه، فوریه) نزدیک سه و نیم درجه‌ی سانتی‌گراد می‌باشد. زمستان‌های دوبلین سرد و تقریبا پرباران است. در فصل پاییز بادهای شدید اطلسی آزاردهنده هستند. بهترین فرصت برای سفر به دوبلین فصل بهار می‌باشد.

 

سفر بهکشور ایرلند

گردشگری ایرلند

جاذبه‌های تفریحی و  گردشگری دوبلین

 

دوبلین شهری فرهنگی و ادبی است و در سال ۲۰۱۰ میلادی از طرف سازمان یونسکو به‌عنوان شهری ادبی معرفی‌شده است. از مشهورترین چهره‌های ادبی این شهر می‌توان  به جرج برنارد شاو، ویلیام باتلر بیتس و ساموئل بکت اشاره کرد. این سه موفق به کسب جایزه‌ی ادبی نوبل شده‌اند.

 

  1. موزه‌ی ملی ایرلند که در شهر دوبلین قرار دارد و اپرای دوبلین از مراکز پربازدید شهر دوبلین هستند.
  2. قلعه‌ی تاریخی دوبلین

قلعه‌ی دوبلین از بناهای تاریخی و قدیمی این شهر به شمار می‌رود که  معمول غالب جهانگردانی که به این شهر سفر می‌کنند سعی دارند از تماشای آن بی‌بهره نمانند.

 

رزرو انلاین هتل در دوبلین

گردشگری دوبلین

  1. مرکز تفریحی و فرهنگی باروک

در شهر دوبلین کنسرت‌ها و همایش‌های موسیقی بسیاری برگزار می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها در مرکزی فرهنگی به نام مرکز فرهنگی باروک برگزار می‌شود.

 

  1. استادیوم کورک پارک

استادیوم ورزشی کورک پارک ورزشگاه ملی شهر دوبلین است. این استادیوم ۸۳ هزارنفری بعد از ورزشگاه‌های نیوکمپ بارسلون و ویمبلی لندن، سومین ورزشگاه بزرگ قاره ی اروپاست.

 

مسافرت به دوبلین

گردشگری دوبلین

مراکز خرید شهر دوبلین

دوبلین دارای یکی از جوانترین جمعیت‌های قاره ی اروپاست و شاید به همین دلیل باشد که زندگی شبانه در این شهر بسیار پررونق و پر جنب‌وجوش است. این شهر دارای فروشگاه‌های بسیار زیبا و بزرگ و پررونقی است که معمول تا آخرین ساعات شب باز هستند. این فروشگاه‌ها اغلب در نزدیکی مراکز فرهنگی مانند باروک و اپرای دوبلین قرار دارند. دوبلین چهل‌وهفت فروشگاه بزرگ دارد که بیشتر آن‌ها در مجتمع  تجاری کوارتر شمال شرق  ساخته‌شده‌اند. این مجموعه همچنین دارای هتلی پنج ستاره  می‌باشد.

رزرو هتل های خارجی

جمهوری ایرلند

گردشگری شهر دوبلین

گروه تهیه محتوا سون تارا

منابع:

ویکی‌پدیا

آشنایی با دوبلین

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *