جاذبه‌های گردشگری و تفریحی کوالالامپور

آشنایی با کوالالامپور

شهر زیبا و مدرن کوالالامپور پایتخت کشور مالزی است. این شهر منطقه‌ای مستقل در ایالت سلانگور مالزی می‌باشد. تاریخ تأسیس کوالالامپور  سال ۱۸۵۷ میلادی می‌باشد.این شهرکمی کمتر از ۲۴۴ کیلومترمربع وسعت دارد و بیش از یک‌میلیون و هفت‌صد هزار نفر جمعیت دارد.

کوالالامپور به سبب موقعیت سیاسی ، زیبایی‌ها و امکاناتی که دارد ، یکی از شهرهای مهم آسیای جنوب شرقی و یکی از مراکز اصلی گردشگری این منطقه به شمار می‌رود.

 

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

 

شهر زیبا و مدرن کوالالامپور پایتخت کشور مالزی

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

۱٫برج‌های دو قله‌ی پتروناس

این برج‌ها از بلندترین برج‌های دنیا می‌باشند که با حساب ارتفاع آنتنشان ، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. هرکدام از این برج‌ها هشتادوهشت طبقه دارند. پلی که در ارتفاع ۱۷۵ متری از سطح زمین‌ساخته‌شده است ، طبقه‌های چهل‌ویک و چهل‌ودو این دو برج را به یکدیگر وصل کرده است. این پل هوایی پنجاه‌وشش متر طول دارد.

این برج‌ها اصلی‌ترین نماد شهر کوالالامپور و حتی کشور مالزی شناخته می‌شوند و همچنین نمادی از پیشرفت اقتصادی کشور مالزی هستند.

این برج‌ها دارای فروشگاه ، فروشگاه کتاب ، سینما و موزه‌ی آثار هنری هستند.

 

Kuala Lumpur

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

 

۲٫مسجد ملی نگار

مسجد نگار که مسجد ملی مالزی می‌باشد ، دارای گنجایش پنج‌هزارنفری برای عبادت و راز و نیاز با خداوند متعال است. این مسجد در سال ۱۹۶۵ میلادی در دل باغی سیزده هکتاری ساخته‌شده است. سقف مسجد نگار به شکل ستاره‌ای هجده پر می‌باشد که این هجده نشانه‌ای از اصول پنج‌گانه‌ی دین اسلام و سیزده ایالت کشور مالزی می‌باشد. مناره‌ی این مسجد هفتادوسه متر ارتفاع دارد.مقام پهلوان که مکان آرامگاه سرشناسان کشور مالزی است در نزدیکی این مسجد قرار دارد.

 

رزرو انلاین هتل در مالزی

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

۳٫آکواریوم klcc کوالالامپور

این آکواریوم از بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین آکواریوم‌های جهان می‌باشد. از جاذبه‌های بسیار جذاب و پرهیجان این آکواریوم ، تونل‌هایی هستند که از میان این آکواریوم عبور می‌کنند و به مسافران و گردشگران این امکان را می دهند تا دنیای زیرآب را در اطراف و بالای سرشان تماشا کنند و خود را در میان دریا حس کنند.

این آکواریوم که شصت هزار مترمربع وسعت دارد در نزدیکی برج‌های دوقلوی پتروناس ساخته‌شده است.

 

بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین آکواریوم‌های جهان

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

۴٫غار میمون‌ها

«باتو کیو» به معنی غار میمون‌ها از مناطق گردشگری زیبای کوالالامپور است. باتو کیو از مکان‌های مورداحترام و مقدس هندوها به شمار می‌رود. یک جست‌وجوگر آمریکایی این غار را در سال ۱۸۸۱ میلادی کشف کرده است. در خارج غار ، تندیسی بزرگ از الهه‌ی هندوها قرار دارد. این غار دریازده کیلومتری شمال شهر قرار دارد.

 

 

مناطق گردشگری زیبای کوالالامپور

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

  1. مسجد جامع کوالالامپور

 

این مسجد که در سال ۱۹۰۹ میلادی به دستور سلطان سلانگور بناشده است ، قدیمی‌ترین مسجد شهر کوالالامپور است. این مسجد تاریخی و زیبا در محل اتصال دو رود کلانگ و گومباک  در محله‌ای به نام تون پرئا قرار دارد. در ساخت این مسجد از اصول معماری مغولی و مراکشی و اسپانیایی استفاده‌شده است.

 

۶٫پارک آبی سان وی لاگون

 

سان وی لاگون نام یک مجموعه‌ی بزرگ تفریحی و سرگرمی در شهر کوالالامپور است؛ اما شهرت اصلی این مرکز تفریحی به سبب پارک آبی بزرگ و زیبا و جذاب آن است. این پارک آبی بیشترین جذب گردشگر در کشور مالزی را به خود اختصاص داده است. یک مرکز خرید بزرگ در این مرکز تفریحی قرار دارد که دارای انواع نمانام‌های معروف اجناس مختلف می‌باشد.

 

 

مجسمه مالزی

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

۷٫پارک پروانه‌ها

در این پارک بسیار زیبا و رویایی بیش از شش هزار پروانه‌ی زیبا از صدوبیست گونه نگهداری می‌شود. این پارک دارای گالری زیبایی از انواع حشرات و پانزده هزار گیاه از گونه‌های گیاهی مختلف است.

 

  1. مسجد آبی

 

مسجد آبی کوالالامپور از بزرگ‌ترین مساجد جنوب شرقی آسیاست. این مسجد به مسجد شاه علم و مسجد سلطان صلاح‌الدین نیز شهرت دارد. این مسجد به سبک معماری ایرانی و با گنبدی آبی‌رنگ به ارتفاع ۱۴۲ متر ساخته‌شده است. چهار مناره‌ی صد و چهل متری در چهارگوشه‌ی گنبد قرار دارد. این مسجد برای ادای نماز و عبادات و مراسم مذهبی دارای بیست‌وچهار هزار نفر ظرفیت است.

 

جاذبه های کوالالامپور

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

۹٫بلندی‌های گنتینگ

مجموعه‌ی گردشگری و تفریحی گنتینگ بر بلندی قله‌ای از کوه‌های رشته‌کوهتی دی وانگسا در ارتفاع هزار و هشت‌صد متری ساخته‌شده است. این منطقه‌ی سیاحتی دارای آب و هوای بسیار مطبوع و خنک است و هتل‌های بسیار مجهزی دارد. کنسرت‌های موسیقی و برنامه‌های نمایشی دیگری در این منطقه برگزار می‌شود. سالانه بیش از بیست میلیون نفر گردشگر از این منطقه دیدن می‌کنند.

 

مراکز خرید کوالالامپور

 

مرکز خرید سوریا

مرکز خرید سوریا در زیر برج‌های دوقلوی پتروناس قرار دارد و این دو برج را به یکدیگر ارتباط می‌دهد. اجناس این مرکز خرید بسیار گران‌قیمت است و به‌هیچ‌وجه به گردشگران و مسافران توصیه نمی‌کنم از این مرکز ، برای تهیه‌ی سوغاتی سفر استفاده کنند. در این مرکز خرید ، انواع و اغلب مارک های البسه به فروش می‌رسد.

 

برج‌های دوقلوی پتروناس

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

مرکز خرید سان وی لاگون

در مجموعه‌ی تفریحی سان وی لاگون مرکز خرید بسیار بزرگی قرار دارد که انواع البسه و کالاهای دیگر را برای خرید گردشگران عرضه می‌کند. این مرکز خرید نسبت به مرکز خرید سوریا ازلحاظ مناسب بودن قیمت‌ها برای مسافران مناسب‌تر است.

 

یکشنبه‌بازار کوالالامپور

بازار هفتگی یا یکشنبه‌بازار در کوالالامپور از محل‌هایی است که در آن می‌توان کالاهای ارزان‌قیمت خرید.

 

فروشگاه‌های یانگسار

فروشگاه‌های منطقه‌ی یانگسار فروشگاه‌هایی بسیار شیک و گران‌قیمت هستند.

 

گروه تهیه محتوای سون تارا

منابع:

ویکی‌پدیا

مراکز تفریحی مالزی

 جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *