جاذبه‌های گردشگری لنکاوی مالزی

جاذبه گردشگری مالزی:

لنکاوی

لنکاوی یا جواهر کدا مجمع‌الجزایری است متعلق به کشور مالزی که در سی کیلومتری شمال غربی آن کشور قرارگرفته است. این مجمع‌الجزایر دارای تعداد یک‌صد و چهار جزیره است و درون دریای اندامان قرار دارد. مجمع‌الجزایر لنکاوی بخشی از استان کدا مالزی است که در همسایگی کشور تایلند قرار دارد. این منطقه از مالزی منطقه‌ی آزاد محسوب می‌شود و اقتصاد آن بیشتر بر پایه‌ی کشت برنج و مزارع کائوچو رونق دارد.

البته امروزه صنعت گردشگری در این جزایر رونق بسیار زیادی گرفته است و یکی از پایه‌های رونق اقتصادی لنکاوی شده است. واژه‌ی لنکاوی در زبان مالایی به معنی عقاب قهوه‌ای – قرمز هست. لنکاوی دارای آب و هوایی اغلب آفتابی، مرطوب و گرمسیری است. ماه‌های بارانی جزایر لنکاوی از اوایل ماه اوت تا اواخر ماه سپتامبر هست.

جزایر زیبای لنکاوی به سبب زیبایی‌های طبیعی و محیطی خود همانند دریای زلال و آبی، ساحل گرم و آفتابی و درختان زیبایی که دارند، بسیار مورد استقبال جهانگردان و گردشگران قرار دارند و به همین سبب هرساله پذیرای خیل عظیمی از جهانگردانی هستند که برای تفریح و گردش و استراحت به این جزایر سفر می‌کنند. در این نوشته شمارا با تعدادی از بهترین و جذاب‌ترین اماکن تفریحی و گردشی لنکاوی آشنا خواهیم کرد.

 

 

 لنکاوی یا جواهر کدا مجمع‌الجزایری

جاذبه‌های توریستی لنکاوی

 

جاذبه گردشگری مالزی:

 

 1. پارک دریایی پالائو پایار

 

پارک دریایی پالائو پایار، پارکی در مجمع‌الجزایر زیبای لنکاوی است که چهار جزیره را در برگرفته است. این پارک با مرجان‌های دریایی بسیار زیبایی احاطه‌شده است. در این پارک دریایی امکانات مناسبی برای تفریحاتی به‌مانند شنا، اسنورکلینگ و غواصی فراهم‌شده است. سواحل شنی این پارک دریایی بسیار دل‌نشین و خاطره ساز هستند.

 

پارک دریایی پالائو پایار، پارکی در مجمع‌الجزایر زیبای لنکاوی است

جاذبه‌های توریستی لنکاوی

 

جاذبه گردشگری مالزی:

 1. هفت‌چشمه

آبشارهای معروف تلاگا تو جو از این چشمه‌ها ف سرچشمه گرفته‌اند. در افسانه آمده است که پری‌ها و اجنه در این چشمه‌ها به آب‌تنی و بازی می‌پردازند. از صخره‌های اطراف این چشمه‌ها می‌توان به پایین سر خورد و سرسره بازی طبیعی انجام داد. برای رسیدن به این چشمه‌ها باید از سیصد پله بالا رفت که از ارتفاع روی صخره‌ها چشم اندازه‌ای طبیعی جالبی را می‌توان تماشا کرد.

 

جاذبه گردشگری مالزی

جاذبه گردشگری مالزی

 

 1. گونونگ رایا

گونونگ رایا نام کوهی با ارتفاع هشت‌صد و هشتادویک متر است که گفته می‌شود این کوه زیبا توسط مت رایا، غولی که درگذشته‌های دور در این جزیره زندگی می‌کرده است، نفرین‌شده است. این کوه که مرتفع‌ترین پدیده‌ی طبیعی لنکاوی است با جنگل‌های بکر اطراف خود از محبوب‌ترین مناطق گردشگری لنکاوی هست.

 

جاذبه گردشگری مالزی

جاذبه گردشگری مالزی

 

 1. مزرعه‌ی کروکدیل‌ها

مزرعه‌ی کروکدیل‌ها در منطقه‌ی تلوک داتای قرار دارد. اجراهای زنده‌ی کروکدیل‌ها و نحوه‌ی غذا دادن به این حیوانات از دیدنی‌های این مزرعه‌ی عجیب است. در این مزرعه مسابقات به کس میان کروکدیل‌ها برگزار می‌شود و بسیار پرهیجان و پرطرفدار است.

 

مزرعه‌ی کروکدیل‌ها

جاذبه‌های توریستی لنکاوی

 

 1. باغ شالیزارهای برنج لامان

 

این باغ در شمال ساحل زیبای سنانگ لنکاوی ساخته‌شده است و به‌مانند موزه‌ای هست که بیانگر تاریخچه و نحوه‌ی کاشت و برداشت برنج در این منطقه است. در این باغ‌موزه تصاویری از فرهنگ برنج‌کاری مردم منطقه به معرض نمایش گذاشته‌شده است. درون این باغ رستورانی بزرگ قرار دارد که انواع غذاهای دارای برنج را طبخ می‌کند.

 

جاذبه گردشگری مالزی

جاذبه گردشگری مالزی

 1. دنیای زیرآب

 

پارک دنیای زیرآب لنکاوی از بزرگ‌ترین آبزی‌دان‌های آسیای جنوب شرقی هست. این آبزی‌دان تونلی پانزده متری در زیردریا دارد. درون این تونل حدود پانصد هزار لیتر از آب دریا قرارگرفته است و جانداران دریایی بسیاری مانند ماهی‌های بسیار بزرگ درون آن زندگی می‌کنند.

 

پارک دنیای زیرآب لنکاوی از بزرگ‌ترین آبزی‌دان‌های آسیای جنوب شرقی

جاذبه‌های توریستی لنکاوی

 

 1. دهکده‌ی شرقی

 

دهکده‌ی شرقی لنکاوی دهکده‌ای بسیار زیبا در خلیج بو رائو است. این دهکده که شبیه دهکده‌های کهن آسیایی است دارای رستوران‌ها، رام کنندگان مارها، مراسم شعبده‌بازی، اجرای موسیقی‌های زنده‌ی محلی، کف‌بینی، نقاشی و کایت بازی است. در این دهکده از جذاب‌ترین تفریحات لنکاوی یعنی فیل‌سواری امکان‌پذیر است.

 

جاذبه گردشگری مالزی

جاذبه گردشگری مالزی

 

 1. گالری پردانا

 

گالری پردانا را باید یکی از زیباترین گالری‌های لنکاوی دانست. این گالری که در سه‌طبقه ساخته‌شده است، گنجی‌های از دو هزار و پانصد سوغاتی‌ها و پاداش‌ها و جوایزی است که به نخست‌وزیر پیشین کشور مالزی و همسر او هدیه شده‌اند. ساختمان این گالری بزرگ و گران‌قیمت مزین به هنرهای اسلامی و غیر اسلامی‌شده است.

 

گروه تهیه محتوا سوم تارا

منابع:لنکاوی

جاذبه‌های توریستی لنکاوی

Please follow and like us:

1 دیدگاه

 1. رودسرابی گفت:

  لطفا در باره جاذبه گردشگری مالزی بیشتر مطلب درج کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *