جاذبه های گردشگری پاتایا

جاذبه های گردشگری پاتایا: 

پاتایا شهری ساحلی و بسیار زیبا در شرق خلیج تایلند است و در فاصله‌ای صد و پنجاه کیلومتری از شهر بانکوک – پایتخت تایلند – قرار دارد. نام این شهر در سال ۱۷۶۷ میلادی از شاه پرایا تک و ارتش او برداشته‌شده است. این ساحل زیبا سال‌های سال تنها دهکده‌ای کوچک بود که ماهیگیری در آن رونق داشت اما در سال ۱۹۶۱ با وارد شدن هزار سرباز آمریکایی که برای جنگ ویتنام آمده بودند، حال و هوای این ساحل به‌صورت کلی تغییر کرد. از آن زمان قایق‌های ماهی گری پاتایا، به قایق‌هایی تبدیل شدند که کارشان جابه‌جایی توریست‌ها و جهانگردانی بود که برای دیدن این ساحل دل‌نشین به پاتایا سفر می‌کردند.

از جاذبه های گردشگری پاتایا می توان گفت: این ساحل گردشگری و محبوب امروزه در هرسال بیش از پانزده میلیون مسافر و توریست را جذب دیدنی‌های دل‌نشین خود می‌کند. خود شهر پاتایا بیش از یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت کلی این ساحل بیش از بیست‌ودو کیلومترمربع هست. برای سفر به پاتایا از هرگونه وسیله‌ی نقلیه‌ای می‌شود استفاده کرد هم از راه هوایی با هواپیما، هم از راه دریایی با کشتی و هم از راه‌های زمینی با قطار و اتوبوس. پاتایا دارای آب‌وهوای خشک و مرطوب حاره‌ای است. از نوامبر تا فوریه آب‌وهوای پاتایا گرم و خشک است. از مارس تا مه آب‌وهوای این ساحل گرم و مرطوب است و از ماه ژوئن تا اکتبر این شهر دارای آب‌وهوای گرم و بارانی است. در این نوشته شمارا با جذاب‌ترین و بهترین جاذبه‌های تفریحی و توریستی شهر و ساحل پاتایا آشنا خواهیم کرد.

 

Pattaya

جاذبه های گردشگری پاتایا

 

جاذبه های گردشگری پاتایا:

 

  1. ساحل جومتین

از دیدنی‌ترین جاذبه‌های شهر پاتایا، ساحل جومتین است. در این سال که دارای محیطی مناسب خانواده‌هاست مهمانی و جشن‌های مختلفی برگزار می‌شود. بسیاری از اماکن فرهنگی پاتایا در این ساحل قرار دارند. مسافران در این ساحل می‌توانند به حمام آفتاب بپردازند و یا به گردش در بازار شناور برودن و از غذاهای محلی رستوران‌ها استفاده کنند. پارک سه امپراتور و معبد سلطنتی پاتایا در نزدیکی این ساحل قرار دارند.

 

 از دیدنی‌ترین جاذبه‌های شهر پاتایا، ساحل جومتین است.

جاذبه های گردشگری پاتایا

  1. معبد مقدس

این معبد  از جاذبه های گردشگری پاتایا است که البته شباهت زیادی نیز به قصر دارد از چوب درخت ساج ساخته‌شده است. ارتفاع سازه‌ی این معبد به صد و پنج‌متر می‌رسد. در این معبد ترکیبی از فلسفه و مذهب و فرهنگ و هنر به هم‌آمیخته و دیدنی‌های بسیاری را فراهم آورده است. تندیس‌ها و مجسمه‌های ساخته‌شده از چوب از دیگر دیدنی‌های این معبد است.

 

پاتایا

جاذبه های گردشگری پاتایا

 

  1. بازار شناور پاتایا

یکی دیگ از جاذبه های گردشگری پاتایا این بازار حدود صد هزار مترمربع وسعت دارد و دارای چهار بخش با اجناس مختلف از چهار قسمت تایلند است. در این منطقه رستوران‌های تایلندی، فروشگاه‌های ویژه‌ی سوغاتی‌ها و صنایع‌دستی و نمایشگاه‌های فرهنگی وجود دارند. برای گردش در این بازار که بر روی دریا قرار دارد باید قایق و پاروزن اجاره کرد.

 

پاتایا

جاذبه های گردشگری پاتایا

 

  1. مینی سیام

مینی سیام پاتایا مکانی است که در آن می‌توان تمام جاذبه‌های جهان  و جاذبه های گردشگری پاتایا ذرا یکجا دید. در این مکان نزدیک به صد کپی مینیاتوری از معروف‌ترین بناهای دنیا در مقیاس یک‌به‌بیست و پنج، از معبد بودای زمردی گرفته تا تندیس آزادی ساخته‌شده است.

 

پاتایا

پاتایا

 

  1. دهکده‌ی فیل‌ها

این دهکده در سال ۱۹۷۳ برای فیل‌های کاری ساخته‌شده است. این دهکده در صد و چهل‌وپنج کیلومتری جاده‌ی سوکومویت قرار دارد و در آن مسافران می‌توانند شاهد حمام فیل‌ها و جنگ فیل‌ها باشند.

 

پاتایا

پاتایا

 

  1. پارک یک‌میلیون‌ساله و مزرعه‌ی کروکودیل مای پاتایا

 

باغ مای سنگی، فسیل مای گیاهان یک‌میلیون‌ساله، درختان بو نسای دویست‌ساله، اسب‌ها، خرس‌ها، فیل‌ها و کروکودیل ما از دیدنی‌های این پارک ما هستند.

 

پاتایا

جاذبه های گردشگری پاتایا

 

  1. دنیای زیرآب

 

آکواریوم بزرگی با کلکسیونی از گونه مای جانوری مختلفی که در خلیج تایلند زندگی می‌کنند در پاتایا ساخته‌شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند در تونلی شیشه‌ای به طول صد و پنج‌متر در چهار بخش مختلف راه بروند و به‌صورت صد و هشتاد درجه شاهد شنا کردن این موجودات زیبا باشند.

 

پاتایا

پاتایا

 

  1. از دیگر جاذبه های گردشگری پاتایا می‌توان به پارک جنگلی گرمسیری، پارک سه امپراتور، بنای ویارناساین و موزه‌ی بطری مای شیشه‌ای اشاره کرد.

 

پاتایا

پاتایا

 

پاتایا

پاتایا

 

پاتایا

جاذبه های گردشگری پاتایا

 

پاتایا

جاذبه های گردشگری پاتایا

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *