جاذبه‌های گردشگری پوکت

جاذبه‌های گردشگری پوکت:

پوکت نام بزرگ‌ترین جزیره‌ی کشور تایلند است که در جنوب این کشور واقع‌شده است. این جزیره‌ی زیبا و گردشگری چهل‌وهشت کیلومتر طول و بیست‌ویک کیلومتر عرض دارد. پوکت در زبان مالایی به معنای «ت په» هست.

این جزیره‌ی بسیار زیبا به‌وسیله‌ی دو پل بزرگ به خشکی‌های کشور تایلند وصل شده است. جزیره‌ی پوکت دارای سواحلی بسیار زیبا و روی‌اشی و مناسب برای گردشگری هست که ازجمله‌ی آن سواحل می‌توان به ساحل یانگ تائو، دماغه‌ی پانوا، ساحل کامالا، ساحل کلیم و ساحل کاتای نوی اشاره کرد. جزیره‌ی پوکت دارای آمیخته‌ای از فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم تایلندی‌ها، چینی‌ها، مسلمانان، بودائی‌ها و حتی کولی‌های دریایی است.

این جزیره آب‌وهوایی گرم و مرطوب دارد و فصل گرم این جزیره از ماه مارس شروع می‌شود و تا ماه مه ادامه دارد. جزیره‌ی پوکت به سبب سواحل زیبا و آب‌وهوای پاکیزه و طبیعت روی‌اشی و بکر خود، بسیار مورد استقبال جهانگردان و گردشگران قرار دارد و سالانه توریست‌های بسیاری برای تفریح و گردش و استراحت به این جزیره سفر می‌کنند. در این مطلب با تعدادی از مهم‌ترین واصلی‌ترین مراکز تفریحی و گردشگری جزیره‌ی پوکت کشور تایلند آشنا می‌شویم.

 

Phuket-Thailand

جاذبه های توریستی پوکت

 

جاذبه‌های گردشگری پوکت:

 

  1. ساحل پاتونگ

ساحل پاتونگ مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین ساحل جزیره‌ی پوکت  و از جاذبه‌های گردشگری پوکت است. این ساحل زیبا در پانزده کیلومتری شهر پوکت واقع‌شده است. این ساحل دارای امکانات ورزشی، تفریحی و گردشگری بسیار مناسبی است. غواصی، شنا، قایقرانی و موج‌سواری از بهترین و پرطرفدارترین تفریحات این ساحل می‌باشند. رستوران‌های ساحل پاتونگ بسیار معروف می‌باشند و در طبخ غذاهای دریایی بسیار حرفه‌ای و باسلیقه عمل می‌کنند.

 

 ساحل پاتونگ مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین ساحل جزیره‌ی پوکت است.

جاذبه های توریستی پوکت

 

  1. ساحل کارن

ساحل کارن بعد از ساحل پاتونگ، دومین ساحل گردشگری جزیره‌ی پوکت محسوب می‌شود که از شهر بیست کیلومتر فاصله دارد. در این ساحل مجتمع‌های بزرگ و مجلل بسیاری دیده می‌شوند. در کنار جاده‌ی ساحلی، رستوران‌های بسیاری برای پذیرایی از مسافران ایجادشده‌اند. فروشگاه‌های کوچک و بزرگ متعددی در این ساحل وجود دارند که سوغاتی‌های تایلندی را برای فروش عرضه می‌کنند. در جنوب این ساحل صخره‌های مرجانی بسیار زیبایی وجود دارند که تا جزیره‌ی کاتا و بو امتداد دارند.

 

 ساحل کارن

جاذبه‌های گردشگری پوکت

 

  1. بنای دو قهرمان

 

تندیس‌هایی از دو قهرمان در آمفوتالانگ قرار داند که به بنای یادبود دو قهرمان شهرت دارند. این بنا یا بود و پاسداشت شجاعت‌های دو زن بهنام‌های تائوتیکاساتری و تائو سیسانتون قهرمانانی هستند که در سال ۱۷۸۵ میلادی، دشمنان برمه ای را از جزیره‌ی پوکت دور نگه‌داشته‌اند.

 

جاذبه های توریستی پوکت

جاذبه‌های گردشگری پوکت

 

  1. موزه‌ی ملی تالانگ

 

این موزه در نزدیکی بنای یادبود دو زن قهرمان قرار دارد و در دویستمین سالروز جنگ تالانگ در سال ۱۹۸۵ میلادی ساخته‌شده است. در این موزه صنایع‌دستی باستانی، فرهنگ زندگی مردم پوکت و بقایایی از موجودات دریایی به نمایش درآمده است. و از جاذبه‌های گردشگری پوکت است.

 

جاذبه های توریستی پوکت

جاذبه‌های گردشگری پوکت

 

  1. منطقه‌ی کائو پرا تائو

 

پارک جنگلی و منطقه‌ی زیست‌محیطی کائو پرا تائو منطقه‌ای حفاظت‌شده است که حیوانات وحشی در آن زندگی می‌کنند. این منطقه دارای جنگل‌های انبوه و زیبایی است که بکر و دست‌نخورده باقی‌مانده‌اند.

 

جاذبه های توریستی پوکت

جاذبه های توریستی پوکت

 

  1. مزرعه‌ی پروانه‌ها و آبشارها

 

در این مزرعه بیش از چهل گونه‌ی زیبا و مختلف از پروانه‌ها زندگی می‌کنند. گفتنی است که بزرگ‌ترین و بیشترین آبشارهای کشور تایلند در جزیره‌ی پوکت قرار دارند.

 

جاذبه های توریستی پوکت

جاذبه های توریستی پوکت

 

  1. آکواریوم پوکت

 

این آکواریوم بزرگ و زیبا در منطقه‌ی دماغه‌ی پانوا ساخته‌شده است و مرجان‌ها و ماهی‌های بسیار متنوع و زیبایی در آن نگهداری می‌شوند.

منابع

 

جاذبه‌های توریستی پوکت

دیدنی‌های پوکت

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *