جاذبه های گردشگری زوریخ

شهر زوریخ

شهر زوریخ بزرگترین شهر کشور سوئیس است. این شهر در ساحل دریاچه ی زوریخ  و دامنه های کوه های آلپ قرار دارد. شهر زوریخ یکی از شهرهای باستانی جهان محسوب می شود و تاریخچه ی آن به هفت هزار سال پیش می رسد.

امروزه این شهر از بزرگترین مراکز مالی جهان به شمار می رود و موسسات مالی و تجاری بسیاری در این شهر قرار دارند. شهر پایتخت فرهنگی سوئیس است و از مهمترین مراکز اقتصادی این کشور به شمار می رود. کیفی زندگی و سطح رفاه عمومی در این شهر بسیار بالاست و این شهر در دنیا به عنوان یکی از بهترین شهرهای دارای کیفیت بالا برای زندگی شناخته می شود.

شهر زیبای زوریخ به سبب داشتن تاریخی غنی و جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوان یکی از شهرهای پربازدید دنیا محسوب می شود. در این نوشته با تعدادی از بهترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری این شهر آشنا می شویم.

 

جاذبه های گردشگری زوریخ

 

  1. کلیسای بزرگ زوریخ

کلیسای زوریخ به سبک معماری رومانسک ساخته شده است. این کلیسا در ترویج مجدد مذهب پروتستان در اروپا بسیار تاثیر گذار بوده است.ساخت این کلیسا در سال ۱۱۰۰ میلادی شروع و در سال ۱۲۲۰ تمام شده است. برج های دو قلوی این کلیسا که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده اند از اصلی ترین نمادهای شهر زوریخ می باشند.

 

راهنمای سفر به زوریخ

زوریخ

۲٫کلیسای فرامنستر

این کلیسای تاریخی در سال هشتصد و پنجاه و سه میلادی ساخته شده است. پنجره های این کلیسا توسط نقاش بنام اروپایی مارک شاگال منقوش شده اند.

 

سفر به زوریخ

زوریخ

۳٫موزه ی هنر

موزه ی هنر زوریخ از مهمترین موزه های قاره ی اروپاست. در این موزه مجموعه هایی هنری از دوزان قزون وسطی نگهداری می شوند. این موزه در سال ۱۹۱۰ میلادی ساخته شده است. آثاری از هنرمندان شهیر اروپایی نظیر ادوارد مونش ، ژاک لیشیتز و آلبرتو جیاکومتی در این موزه به معرض نمایش گذاشته شده اند.

 

tarvel Zurich_City

سفر به زوریخ

۴٫موزه ی ملی

موزه ی ملی سوئیس که در شهر زوریخ قرار دارد از مهمترین موزه های جهان در زمینه ی تاریخچه ی فرهنگی اروپا و جهان است. ساختمان این موزه به سبک معماری قلعه های دوران رنسانس در کشور فرانسه ساخته شده است. این موزه دارای برج هایی زیبا ، پارکی میان دو رودخانه ی لیمات و سیل و حیاط هایی زیباست. این موزه از اصلی ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شهر زوریخ است.

 

 موزه ی ملی سوئیس

زوریخ

۵٫خیابان بانو فشتراوس

این خیابان در مرکز شهر زوریخ قرار دارد. گران ترین و مجلل ترین مغازه ها و فروشگاه های زوریخ در این خیابان قرار دارند. خیابان بانو فشتراوس در سال ۲۰۱۰ میلادی سومین خیابان گران اروپا و پنجمین خیابان گران قیمت جهان شناخته شده است.

 

راهنمای خرید در زوریخ

سفر به زوریخ

۶٫باغ جانور شناسی

باغ جانور شناسی شهر زوریخ در سال ۱۹۲۹ میلادی ساخته شده است. در این باغ دو هزار و دویست نمونه از سیصد گونه ی جانوری نگهداری می شود. شیرهای هندی ، گربه های وحشی ، سمور دریایی و پانداها از حیواناتی هستند که در این محل نگهداری می شوند.

 

 باغ جانور شناسی شهر زوریخ

سفر به زوریخ

۷٫باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی شهر زوریخ دارای بیش از پانزده هزار گونه ی گیاهی و درختی است و نزدیک به سه میلیون گیاه در آن پرورش داده می شود. بسیاری از گیاهان این باغ از جمله نادرترین گیاهان دنیاست که فقط در مناطقی خاص می رویند. این باغ زیر نظر دانشگاه زوریخ اداره می شود.

 

۸٫مرکز لوکور بوزیه

مرکز لوکور بوزیه یا موزه ی هایدی ، موزه ای از آثار معماری لوکور بوزیه ی سوئیسی می باشد. این موزه در سال ۱۹۶۰ میلادی توسط هایدی در آخرین خانه ی طراحی شده توسط لوکوربوزیه بنا شده است. این بنا دارای سقفی شناور است و در ساحل دریاچه ی زوریخ واقع شده است.

 

۹٫باغ چینی زوریخ

باغ چینی شهر زوریخ ، هدیه ای از طرف شهر کانمینگ چین به شهر زوریخ است که برای قدردانی از همکاری علمی دانشمندان زوریخی در توسعه ی طرح تامین آب آشامیدنی و فاضلاب کانمینگ به این شهر اهدا شده است.  این باغ مجموعه ای از سه درخت دوست در فرهنگ چینی است که زمستان را در کنار هم می گذرانند : سه درخت بامبو ، گیلاس و کاج. باغ دارای عمارتی زیبا و دریاچه ای در محوطه ی خود است که با دیواری کوتاه به سبک قلعه های تاریخی چین ، احاطه شده اند.

 

Please follow and like us:

2 دیدگاه ها

  1. پایتخت سوئیس کدام شهر است ؟ زوریخ گفت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *