جاذبه های گردشگری شهر توکیو

توکیو پایتخت زیبای کشور ژاپن در گذشته دهکده ای کوچک بوده است  با نام «ادو » که در آن ماهی گیری رونق داشته اما امروزه توکیو از کلان شهرهای بزرگ دنیاست.

شهر توکیو در شرق جزیره ی هونشوی کشور ژاپن قرار دارد و یکی از چهل و هفت استان کشور ژاپن است. شهر توکیو سومین پایتخت صنعتی جهان به شمار می رود. در این زمینه فقط شهرهای لندن انگلیس و نیویورک آمریکا از توکیو جلوتر هستند که البته شاید بزودی توکیو بتواند از این دو شهر نیز سبقت بگیرد.

منطقه ی شهری توکیو با بیش از سی و شش میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت ، پر جمعیت ترین شهر دنیا می باشد. یکی دیگر از افتخارات شهر توکیو این است که این شهر بزرگترین اقتصاد شهری دنیا را به خود اختصاص داده است. نزدیک به پنجاه شرکت بزرگ جهانی در توکیو مستقر هستند. شهر توکیو بارها به سبب زلزله های شدید ویران شده است و به همین خاطر آثار تاریخی در این شهر بسیار نادر و کمیاب هستند.از زیبایی های طبیعی شهر توکیو این است که بیش از سی و شش درصد این شهر را پارک های طبیعی در بر گرفته اند و توکیو از لحاظ داشتن فضای سبز و پارک های طبیعی پس از استان شیگا مقام دوم کشور ژاپن را داراست.رودخانه ی مقدس( برای ژاپنی ها ) سومیدا از میان شهر توکیو عبور می کند.

 تقسیمات شهری توکیو

شهر توکیو به بخش های مختلفی تقسم می شود. مناطق ویژه ی بیست و سه گانه ، منطقه ی تاما و جزایر توکیو. جزایر توکیو به دو قسمت تقسیم می شوند: جزایر ایزو و جزایر اوگاساوارا.

جاذبه های گردشگری و توریستی توکیو

۱٫دریاچه ی اوکوتاما

دریاچه ی اوکوتاما در روستای تابایاما قرار دارد و البته دریاچه ای مصنوعی است. این دریاچه ی مصنوعی بزرگترین مخزن نگهداری آب قابل شرب در کشور ژاپن است.

۲٫دریاچه ی تاما

این دریاچه در هیگاشی یاماتو قرار دارد. این دریاچه ی مصنوعی بزرگترین دریاچه ی درونی شهر توکیو است.

۳٫کوه آتشفشانی فوجی

ارتفاع کوه فوجی توکیو ۳۷۷۶ متر است. این کوه که کوهی آتشفشانی و البته فعلا خاموش است در جنوب غربی توکیو قرار دارد.

۴٫دیزی لند توکیو

دیزی لند توکیو که از مناطق زیبا و پربازدید شهر می باشد در سال ۱۹۸۳ میلادی ساخته شده است و بیش از پانزده هکتار مساحت دارد.

۵٫باغ وحش اوئنو

اوئنو قدیمی ترین باغ وحش شهر توکیو می باشد که نزدیک به پانزده هکتار مساحت دارد. در این باغ وحش انواع مختلفی از حیوانات زیبا و جانوران وحشی نگهداری می شود. این باغ وحش از مکان های پر بازدید توکیو است.

۶٫پارک یوئنو

این پارک در سال ۱۹۲۴ ساخته شده است . موزه ی ملی توکیو ، موزه ی ملی علوم، موزه ی ملی هنرهای غربی ، معبد توشوگو ، معبد گوجو و باغ وحش یوئنو در این پارک بسیار بزرگ قرار دارند.همچنین دریاچه ای به نام شینوباز .

۷٫پارک تفریحی تاکاکانونوما

این پارک محلی ترسناک و متروک می باشد ! پارک تاکاکانونوما در سال ۱۹۷۳ میلادی در توکیو به بهره برداری رسید اما دو سال بعد به سبب نامعلومی ( شاید قتل های مشکوک ) تعطیل شد. یازده سال پس از تعطیلی نیز این پارک دوباره بازگشایی شد اما یکسال بعد به دلایل نامعلومی باز هم تعطیل شد. امروزه در این پارک درختان بسیاری وجود دارند و متروکه بودن این پارک بزرگ موجب ترس و وحشت مسافرین در آن می شود. بازدید از این پارک را توصیه نمی کنم.

۸٫موزه ی ملی توکیو

این موزه در سال ۱۸۷۲ میلادی ساخته شده است و نزدیک به صد و پنجاه سال قدمت دارد. این موزه که قدیمی ترین موزه ی ملی کشور ژاپن است تعداد بسیار زیادی از آثار هنری و تاریخی را در خود جای داده است.این موزه در منطقه ی تایتو واقع است.

۹٫قصر امپراطور

قصر امپراتور ( امپراطور ) ژاپن در مرکز شهر توکیو قرار دارد. امپراطور و خانواده اش در این قصر بسیار زیبا و بزرگ زندگی می کنند. البته متاسفانه بازدید از این قصر زیبا برای همه آزاد نیست و تنها هر سال در روز دوم ژانویه مردم و مسافران می توانند از این قصر بازدید  کنند.

۱۰٫برج توکیو دوقلوی ایفل

برج آهنی توکیو که شبیه برج ایفل است و به دوقلوی ایفل شهرت دارد  به مانند ایفل دارای ۳۳۳ متر ارتفاع است. وزن این برج چهار هزار تن است.

۱۱٫مرکز خرید خیابان تاکشیتا

این خیابان در هاراجوکوی توکیو واقع است و می توان برای خرید هدیه و سوغاتی به این خیابان مراجعه کرد. فروشگاه ها ، بوتیک ها ، کافه ها و رستوران های فراوانی در این خیابان قرار دارند.

۱۲٫کاخ آکاساکا

کاخ آکاساکا در منطقه ی میناتوی توکیو قرار دارد. این کاخ محل اقامت رسمی مقامات دولتی است.

۱۳٫معبد یوشیما

این معبد بسیار زیبا در ناحیه ی بونکئو ی شهر توکیو قرار دارد. یوشیما از معابد سبک کنفسیوس به شمار می رود .

۱۴٫معبد میجی

معبد تاریخی میجی درون جنگلی بسیار سرسبز قرار دارد. این جنگل از بیش از صدو بیست هزار درخت برخوردار است. و بیش از سیصد و شصت و پنج گونه ی درختی دارد.

۱۵٫برج اسکای تری

این برج بزرگترین برج مخابراتی جهان است که ۶۳۴ متر ارتفاع دارد و ساخت آن از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ به مدت چهار سال طول کشیده است.

آب و هوای توکیو

توکیو دارای تابستان های گرم و زمستان های معتدل است. بهترین زمان سفر به توکیو فصل بهار است که هوا خنک و شاداب است و گل ها و گیاهان روییده اند . اول فروردین تا آخر خرداد برای سفر به توکیو توصیه می شود.

هتل های توکیو

هتل های توکیو نیاز به تعریف ندارند و همه هتل های زیبا و مدرن و با امکانات تمام و کمالی هستند. برای نمونه سه هتل grand pacific le daiba و mandarin orienta و park heatt tokyo  از زیباترین هتل های این شهر می باشند.

 

jazebe hay gardeshgari shaher Tokyo

جاذبه های گردشگری شهر توکیو

makan hay didani Tokyo

جاذبه های گردشگری شهر توکیو

shokofe hay zibay dar zhapon

جاذبه های گردشگری شهر توکیو

 tours Tokyo

جاذبه های گردشگری شهر توکیو

 reserve hotel tokyo

جاذبه های گردشگری شهر توکیو

 جاذبه های گردشگری شهر توکیو

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *