جاذبه های گردشگری شهر کیف

 شهر کیف

شهر کیف پایتخت و بزرگترین شهر کشور اوکراین است.این شهر کهن ترین شهر اروپای شرقی محسوب می شود که قدمت آن به سده ی پنجم میلادی می رسد.  رودخانه ی دنیپر با عبور از میان این شهر ، آن را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می کند.

شهر کیف مرکز فرهنگی ، هنری ،علمی ، اقتصادی و سیاسی کشور اوکراین است. همچنین این شهر از اصلی ترین مراکز مذهبی ارتدوکس اروپای شرقی محسوب می شود. کیف که در شمال اوکراین قرار دارد پس از شهرهای استانبول ف مسکو ف لندن ، سن پترزبورگ ، برلین و مادرید ، هفتمین شهر پر جمعیت قاره ی اروپا می باشد. کیف به مادر شهرهای روسیه شهرت دارد.شهر کیف دارای آثار تاریخی و گردشگری فراوانی است که سالانه جهانگردان بسیاری از آنها دیدار می کنند. در این نوشته با تعدادی از زیباترین و بهترین اماکن تفریحی و توریستی شهر کیف آشنا خواهیم شد.

 

جاذبه های تفریحی و گردشگری شهر کیف

شهر کیف مرکز فرهنگی ، هنری

جاذبه های گردشگری شهر کیف

۱٫میدان استقلال کیف

میدان استقلال کیف میدان مرکزی و مهم این شهر است. رویدادها و تجمعات سیاسی بسیاری در این میدان اتفاق می افتد.

 

۲٫کلیسای سنت سوفیا در کیف

کلیسای سنت سوفیای کیف که در سال ۱۰۳۷ میلادی به دستور یاروسلاو ساخته شده است ف کهن ترین کلیسای این شهر است. این کلیسا دارای سیزده گنبد طلایی بر روی مجموعه ای از برج های سفید رنگ است. برج ناقوس این کلیسا هفتاد و پنج متر ارتفاع دارد . در بیرون این کلیسا تندیسی از یوگدان ملنیتسکی قرار دارد. ملنیتسکی رهبر آزادی کیف در قرن هفدهم میلادی بوده است. این کلیسای زیبا و تاریخی در میدان سوفیسکایا قرار دارد.

جاذبه های دیدنی کیف

جاذبه های گردشگری شهر کیف

۳٫صومعه ی کیف – پچرسکی

این صومعه ی زیبا در ساحل رودخانه ی دنیپر ساخته شده است. معماری بسیار زیبای این مجموعه از امتیازات آن است. در زیر گنبد طلایی این صومعه ها و کلیساها ، زنجیره ای از کاتاکومپ ها ( مقبره های زیر زمینی مسحیت ) قرار دارند که با نور شمع روشن می شوند. در این مکان اجسادی از قدیسان اوکراینی در تابوت هایی شیشه ای قرار دارند.

 مقبره های زیر زمینی مسحیت

جاذبه های گردشگری شهر کیف

۴٫موزه ی بولگاکوف

میخائیل بولگاکوف شناخته شده ترین نویسنده ی کیفی است. این موزه به نام اوست. آثار درون موزه شرح حالی از زندگی بولگاکوف در خلال جنگ داخلی روسیه در کیف را نشان می دهند.

موزه ی بولگاکوف

جاذبه های گردشگری شهر کیف

۵٫موزه ی ملی چرنوبیل

در این موزه آثار هنری از فاجعه ی بزرگ اتمی چرنوبیل به نمایش عموم گذاشته شده است. علائمی که از سقف این موزه آویخته شده اند نشان دهنده و یادآور شهرهایی هستند که در حادثه ی اتمی چرنوبیل کاملا تخلیه شدند و هنوز هم زندگی کردن و سکونت در آن شهرها ممکن است آثار جبران ناپذیری داشته باشد.

جاذبه های اوکراین

جاذبه های گردشگری شهر کیف

۶٫صومعه ی سنت میکائیل

این صومعه در غرب رودخانه ی دنیپر واقع شده است . طراحلی داخلی این صومعه به سبک بیزانسی است. نمای بیرونیآن هم در سده ی هجده میلادی به سبک باروک اوکراینی بازسازی شده است.

 

۷٫موزه ی ملی جنگ وطن پرستانه

در جنگ جهانی دوم تعداد بسیاری از مردم اوکراین توسط نازی های آلمانی کشته شدند تا جایی که گفته می شود نیمی ازجمعیت این کشور از بین رفتند . موزه ی ملی جنگ آثاری از آن حوادث و مشارکت بحث برانگیز اوکراین در جنگ جهانی را در خود جای داده است.مجسمه ای از جنس تیتانیوم به ارتفاع شصت و دو متر در این موزه وجود دارد که نماد مادر میهن است.

سفر به اوکراین

جاذبه های گردشگری شهر کیف

۸٫موزه ی هوانوردی

موزه ی هوانوردی کیف در فرودگاه قدیمی این شهر ساخته شده است. هواپیماهای مسافری و شهری و نظامی بسیاری در این موزه به معرض نمایش گذاشته شده اند.

kiev independence square kiev

جاذبه های گردشگری شهر کیف

آب و هوای شهر کیف

کیف شهری با آب و هوای مرطوب حاره ای است. در ماه های ژوئن ، ژوئیه و اوت گرمای تابستان در کیف خودنمایی می کند . زمستان هم جامه ی سفید وبرفی خود را در ماه های دسامبر ، ژانویه و فوریه بر تن این شهر می پوشاند.

kiev-panorama

گروه تهیه محتوای سون تارا

منابع:

ویکی پدیا

جاذبه های گردشگری کیف

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *