جاذبه های گردشگری هانوفر

 هانوفر

هانوفر یا هانوور از شهرهای بسیار زیبا و توریستی کشور آلمان است. این شهر مرکز ایالت نیدرزاکسن است. شهر هانوفر نزدیک به ششصدهزار نفر جمعیت دارد. و از شهرهای شناخته شده و مهم کشور آلمان محسوب می شود. قدمت این شهر که در کنار رودخانه ی بزرگ لاینه قرار دارد ، به دوران قرون وسطی بر می گردد.  شهر هانوفر در دورانی پایتخت حکومت پادشاهی هانوفری بریتانیا بوده است. هانوفر را شهر نمایشگاهی می نامند.آب و هوای هانوفر آب و هوایی اقیانوسی است.شهر زیبا و نمایشگاهی هانوفر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که در این مطلب می کوشیم تعدادی از بهترین جاذبه های این شهر را معرفی کنیم.

 

جاذبه های تفریحی و گردشگری شهر هانوفر در کشور آلمان

 

۱٫باغ های هرنهاوزن

باغ های هرنهاوزن شهر هانوفر بسیار وسیع بوده و دارای شهرتی فراوان هستند. این باغ ها که با الگو برداری از باغ ورسای کشور فرانسه ساخته شده اند ، در قرن هفدهم میلادی به وجود آمده اند. این باغ ها در تمام فصول فصل زیبا هستند ، اما زیبایی آنها در بهار دوچندان می شود. بازدیدکنندگان و گردشگرانی که یه هانوفر سفر می کنند حتما از این باغ ها دیدن می نمایند.

 

رزرو هتل در هانوفر

جاذبه های گردشگری هانوفر

۲٫سالن اپرای هانوفر

اپرای هانوفر سالنی بسیار زیبا دارد که نمونه ای جذاب و دیدنی از سبک معماری کلاسیک در سال های ۱۸۴۵ تا ۱۸۵۲ میلادی است. سالن اپرا در ناحیه ی گورشتراس در جنوب شرقی کروپک شهر هانوفر ساخته شده است.

 

۳٫موزه ی ایالتی شهر هانوفر

موزه ی ایالتی شهر هانوفر به سبب کلکسیون های زیبای عصر رمانتیک و کلکسیون های دوران مدرن هنر اروپا ، در سراسر دنیا شناخته شده است. در این موزه عتیقه جاتی از دوران ماقبل تاریخ نگهداری می شود.

 

جاذبه های موزه ی ایالتی شهر هانوفر

جاذبه های گردشگری هانوفر

۴٫بازار هانوفر

بازار هانوفر در بخش قدیمی شهر قرار دارد. فواره های نئوگوتیک به همراه معماری تاریخی بازار ، این بازار را بی یکی از مناطق گردشگری پربازدید هانوفر تبدیل کرده است. کلیسای مارکت و برجی به ارتفاع نود و هفت متر از دیگر زیبایی های جذاب این منطقه هستند.

 

بازار هانوفر

جاذبه های گردشگری هانوفر

۵٫موزه ی اسپرنگل شهر هانوفر

اسپرنگل کلکسیونی تمام عیار از نمایشگاه های کوتاه مدت و موقت موزه های هنری سده های  بیست و بیست و یک را در خود جای داده است. در این موزه آثاری از برنهارد اسپرنگل فرانسوی و آثاری از اکسیرسیونیسم آلمان وجود دارد. در این موزه سالانه بیش از بیست و پنج نمایشگاه موقت برپا می شود.

 

۶٫مرکز زندگی دریایی

این مرکز یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری شهر هانوفر در نزد خانواده هاست. در این مرکز دریایی گردشگران می توانند با استفاده از فن آوری های پیشرفته و مدرن سفری رویایی اما در عالم واقعیت به اعماق دریاها داشته باشند و با زندگی موجودات دریایی آشنا شوند. کوسه ها ، عروس های دریایی و میگوها از جمله حیوانات این مرکز دریایی هستند.

 

۷٫باغ وحش هانوفر

در باغ وحش مدرن شهر هانوفر نزدیک به دو هزار گونه از حیوانات سراسر دنیا زندگی می کنند. در هر سال بیش از یک و نیم میلیون جهانگرد و مسافر از این باغ وحش و حیوانات جالب و جذاب آن بازدید می کنند.

 

بلیط هواپیما هانوفر

جاذبه های گردشگری هانوفر

۸٫دریاچه و پارک ماشسی

ماشسی نام دریاچه ای بسیار زیبا و مصنوعی در مرکز شهر هانوفر است. اطراف این دریاچه را پارک های بسیار زیبایی در بر گرفته اند. در این دریاچه قایقرانی یکی از تفریحات جذاب و مفرح است که به ویژه در فصل بهار و تابستان بسیار پرطرفدار است و رونق دارد.این منطقه از محبوب ترین نقاط گردشگری هانوفر برای مسافران است.

 

۹٫قصرمارینبرگ

مارینبرگ از ساختمان های تاریخی شهر هانوفر است . این قصر دارای معماری به سبک نئو گوتیک است. این قصر دارای برج های بسیاری است که بر زیبایی قصر می افزایند. این قصر دارای تورهایی داخلی است که از عید پاک تا آخر ماه اکتبر ، مسافران را به سالن ها و تالارهای زیبا و تماشایی قصر راهنمایی می کنند.

 

بازدید از ساختمان های تاریخی شهر هانوفر

جاذبه های گردشگری هانوفر

۱۰٫کلیسای مارکت

این کلیسا در میان بازار هانوفر قرار دارد و به همین علت به کلیسای مارکت معروف شده است. این کلیسا در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است. این کلیسا سالانه گردشگران بسیاری را مجذوب زیبایی های تاریخی خود می کند.

گروه تهیه محتوا سون تارا

منابع

ویکی پدیا

جاذبه های گردشگری هانوفر

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *