جاذبه های گردشگری واشنگتن دی سی

واشنگتن دی سی پایتخت کشور ایالات متحده ی آمریکاست که در سال ۱۷۹۱ ساخته شده است. این شهر به نام جورج واشنگتن اولین رئیس جمهور آمریکا نام گذاری شده است. واشنگتن دارای سه فرودگاه است و همچنین از لحاظ تولید ناخالص ملی قدرتی برابر با کشور مراکش دارد. جمعیت واشنگتن پنج میلیون و ششصد هزار نفر است.

 جاذبه های گردشگری و دیدنی های واشنگتن

واشنگتن چون قدمتی کمتر از سیصد سال دارد در آن اثری از جاذبه های باستانی و تاریخی کهن نیست اما به سبب اهمیت و توسعه ای که در این دویست سال داشته است جاذبه های خاص خودش را دارد.

 ۱٫کاخ سفید

کاخ سفید مکان اقامت رئیس جمهور کشور آمریکاست. این کاخ در سال هزار و هشتصد میلادی یعنی ۲۱۴ سال پیش ساخته شده است.این کاخ شش طبقه دارای ۱۳۲ اتاق است و پنج هزار و صد متر مربع مساحت دارد. خانه ی رئیس جمهور در بخش مرکزی کاخ دارد.این کاخ پارک رئیس جمهوری را نیز در بر می گیرد.ماهانه نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر از این کاخ بازدید می کنند.

 ۲٫ساختمان کنگره

قوای مقننه ی کشور آمریکا در این کاخ فعالیت دارند. هم مجلس سنا و هم مجلس نمایندگان آمریکا در این کاخ می باشد.این کاخ در سال ۱۷۹۳ به سبک معماری نئو کلاسیک آمریکایی ساخته شده است.

مجسمه ی آزادی بر روی گنبد این کاخ بزرگ قرار دارد.

۳٫بنای یادبود لینکلن

آبراهام لینکلن نام یکی از روسای جمهور آمریکا می باشد که به قتل رسیده است. در سال ۱۹۲۲ میلادی  برای یادبود و بزرگداشت لینکلن بنایی ساخته شد که به بنای یادبود لینکلن شهرت دارد.معمولا تجمعات سیاسی و اعتراضی مردم در کنار این بنا صورت می گیرد.

۴٫بنای یادبود جفرسون

توماس جفرسون سومین رئیس جمهور ایالات متحده بوده است. برای ادای احترام به جفرسون که از شخصیت های مهم تاریخ آمریکاست ، بنای یادبودی ساخته شده است. این بنا در حاشیه ی دریای تایدال باسین قرار دارد.

۵٫بنای یادبود جنگ جهانی دوم

یک استخر بزرگ مرکزی که در اطراف آن پنجاه و شش ستون ساخته شده است بنایی است برای پاسداشت سربازان آمریکایی شرکت کننده در جنگ جهانی دوم. این بنا در سال دو هزار و چهار تکمیل شده است.

۶٫تفرجگاه ملی واشنگتن

از ساختمان کاخ کنگره ی آمریکا تا بنای یادبود جورج واشنگتن نواری سبز کشیده شده است که به تفرجگاه ملی شهرت دارد. بسیاری از موسسات فدرال و موزه های واشنگتن در حاشیه های این فضای سبز قرار دارند.گفته می شود این مکان دومین مکان پربازدید توریستی جهان است.

۷٫گالری ملی هنر

موزه ای بسیار بزرگ از کلکسیون هنرهای غربی در واشنگتن وجود دارد که به گالری ملی هنر شهرت دارد. این گالری در سال ۱۹۳۷ شروع به کار کرده است.

۸٫ایستگاه راه آهن اتحادیه

این ایستگاه راه آهن در سال ۱۹۰۸ میلادی به عنوان پایانه ی جدیدی برای راه آهن مسیر بالتیمور ، اوهایو و پنسیلوانیا ساخته شده است. این ایستگاه به سبب زیبایی و هنر و معماری خاص آن مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

۹٫کلیسای جامع ملی

این کلیسا به سبک کلیساهای قرون وسطای اروپایی ساخته شده است. ساختن این کلیسا از سال ۱۹۰۷ تا ۱۹۹۰ میلادی به مدت هشتاد و سه سال طول کشید.

۱۰٫کتابخانه ی کنگره

کتابخانه ی کنگره در سال هزار و هشتصد میلادی ساخته شده است. این کتابخانه از بزرگترین کتابخانه های دنیا می باشد. در سال ۱۸۹۷ این کتابخانه ی عظیم به ساختمان بزرگ جفرسون انتقال داده شده است.

۱۱٫ساختمان دادگاه عالی

این ساختمان به شیوه ی نئوکلاسیک ساخته شده است. زمان ساخت این کاخ باشکوه از سال ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۵ به طول انجامیده است.

۱۲٫موزه ی ملی تاریخ طبیعی

این موزه ی بسیار بزرگ دارای مجموعه ای بزرگ از انواع پستانداران است. ساختمان این موزه در سال هزار و نهصد و ده میلادی ساخته شده است.

۱۳٫بنای یادبود مارتین لوتر کینگ

مارتین لوتر کینگ جونیور رهبر حقوق مدنی آمریکا و برنده ی جایزه ی نوبل می باشد که در سال ۱۹۶۸ میلادی به قتل رسیده است. این بنا برای یادبود او  ساخته شده است . اصلی ترین قسمت این بنا مجسمه ی بزرگی است که از جنس گرانیت می باشد. این مجسمه را یک مجسمه ساز چینی به نام لی ییژین ساخته است.

۱۴٫ستون ابلیسک (شیطان ) یا بنای یادبود واشنگتن

بنای یادبودی در احترام به جورج واشنگتن نخستین رئیس جمهور ایالات متحده ساخته شده است که زمان ساختش به سال ۱۸۸۴ میلادی می رسد. این بنا که ستونی مشهور به ابلیسک می باشد صد و هفتاد متر ارتفاع دارد و در زمان ساختش مرتفع ترین بنای جهان بوده است.این ستون را شیطان پرستان و فراماسونرها مقدس می دانند اما مسلمانان آن را نماد شیطان می دانند و در مراسم حج به نماد شیطان که این ستون شبیه آن است سنگ می زنند.

۱۵٫بنای یادبد ایووجیما

این بنای یادبود به تفنگداران دریایی آمریکا که در جنگ کشته شده اند تعلق گرفته است. این بنا بر اساس یک عکس از جنگ جهانی دوم که در جزیره ی ایووجیما گرفته شده است ، ساخته شده است.

۱۶و۱۷٫بنای یادبود سربازان جنگ ویتنام و جانبازان جنگ کره از دیگر دیدنی های شهر واشنگتن است. 

۱۸٫موزه ی ملی هوا فضا

این موزه از مشهورترین و محبوب ترین موزه های جهان نزد جهانگردان است. هزاران قطعه ی مربوط به ابزارهای حمل و نقل فضایی ماانند فرمان آپولوی یازده در این موزه نگهداری می شوند.

 

 jazebe hay gardeshgari Washington d.c

جاذبه های گردشگری واشنگتن دی سی

jazebehay kakhe sefid

جاذبه های گردشگری واشنگتن دی سی

didani hay washington

جاذبه های گردشگری واشنگتن دی سی

Reserve hotel dar Washington

جاذبه های گردشگری واشنگتن دی سی

eghamat dar shahr Washington

جاذبه های گردشگری واشنگتن دی سی

  جاذبه های گردشگری واشنگتن دی سی

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *