جاذبه های گردشگری و باستانی آتن

کشور تاریخی و باستانی  یونان در جنوب شرقی قاره ی اروپا و در جنوب شبه جزیره ی بالکان قرار دارد. آتن یکی از شهرهای باستانی جهان و پایتخت کشور یونان است. قدمت و سابقه ی سکونت در این شهر به پنج هزار سال می رسد.نام شهر آتن از نام  آتنا خداوندگار خرد و جنگ و الهه ی نگهبان این شهر گرفته شده است.

مساحت شهر آتن به همراه حومه اش نزدیک به چهار صد و دوازده کیلومتر مربع است.و در حدود چهار میلیون نفر جمعیت دارد.آتن در جنوب جلگه ی آتیک قرار دارد و رودهای کفیسوس و ایلیسوس  از دورن آن عبور می کنند.متاسفانه شهر آتن بشدت دچار آلودگی صوتی و آلودگی هوا می باشد و تنها چهار درصد فضای سبز دارد که این میزان در میان پایتخت های اروپایی کمترین میزان فضای سبز است.

آتن به سبب قدمت چند هزار ساله ای که دارد از آثار باستانی و تاریخی بسیاری برخوردار است. می شود وجود آثار باستانی و کهن در آن را اصلی ترین دلیل سفر جهانگردان به این شهر به شمار آورد.

جاذبه های گردشگری و دیدنی های آتن

 ۱٫سواحل دلنشین آتن

سواحل آتن بسیار زیبا و آرام و دلنشین هستند. در این سواحل می توان از آفتاب تابان بعد از شنا لذت برد و بعد از ظهرهای به یادماندنی و آرامی را سپری کرد. از سواحل زیبا و دلنشین آتن می توان به ساحل وولا، ساحل پیرائوس ، ساحل آپولو ، ساحل کاووری وولیاگمنی ، ساحل استیر و ساحل وارکیزا اشاره کرد. در ساحل وارکیزا غارهای زیبای آجیا مارینا و لاگوئیسی هم بسیار دیدنی هستند.

۲٫آکروپولیس

آکروپولیس به معنای بلندی شهر یا قلعه ی شهر  در شمال شرقی پارتنون در شهر آتن قرار دارد. آکروپولیس نماد ملی یونانیان است. بنای آکروپولیس بر روی تپه ای ساخته شده است و حدود سه هکتار مساحت را در بر می گیرد. این بنای باستانی مربوط به دوران « نو سنگی » است و تا دوران حکومت عثمانی ها مورد استفاده قرار می گرفته است. از بناهای مشهور و باستانی این مجموعه ی تاریخی می توان از معبد قدیمی آتنا ، معبد زئوس و ارختیوم نام برد.

۳٫نیایشگاه پارتنون

پارتنون نام نیایشگاهی است در مجموعه ی آکرو پولیس شهر آتن. این معبد را پریکلس در پانصد سال پیش از میلاد حضرت عیسی «ع» ساخته است. یعنی قدمت بنای پارتنون بیش از ۲۵۰۰ سال است. معماری پارتنون به سبک « دور ستونی » می باشد.مجسمه هایی که در پارتنون قرار دارند از بهترین نمونه های مجسمه های کهن است.

۴٫آگورا

آگور به مکان  تجمع مردم در آتن می گویند.یکی از قدیمی ترن آگوراهای آتن در شمال تپه ی آریوپاگوس قرار دارد. در این آگورا بناهای کهنی مانند مینت ، بارگاه پریستایل،انیکرونوس ،کولونوس ،هلیایا و آگورائوس قرار دارند.

۵٫موزه ی آکرو پو لیس

این موزه ی باستان شناسی بر روی سایت تاریخی ماکریجیانی  ساخته شده است. در این موزه ی تاریخی آثاری از عصر برنز یونان ، روم و بیزانس وجود دارد. در موزه ی آکروپولیس افزون بر چهار هزار شیء باستانی و تاریخی نگهداری می شود.

۶٫باغ ملی آتن

باغ ملی آتن باغی بسیار زیبا و بزرگ و سر سبز است که در مرکز شهر آتن واقع شده است.این باغ پانزده و نیم هکتاری در سال هزار و هشتصد و چهل میلادی در زمان ملکه آمالیا ساخته شده است. در این باغ بزرگ و زیبا انواع گونه های گیاهی و حیوانی برای تماشای بازدیدکنندگان نگهداری می شوند. سر ستون های قدیمی قرنطی و مجسمه های افراد بزرگ و مشهور یونانی نیز از دیگر دیدنی های این باغ هستند.

۷٫کرامیکوس

کرامیکوس در شمال غربی تپه ی آکروپولیس قرار دارد. این منطقه دارای گورستانی تاریخی است که مجسمه های کهن و تاریخی بسیاری در آن دیده می شوند. دروازه ی تاریخی و تماشایی دیپلون در این منطقه واقع است.

 ۸٫سینتاگما

میدان تاریخی سینتاگما از دیگر مکان های دیدنی آتن است. ساختمان پارلمان یونان و هتل قدیمی و البته تازه باز سازی شده ی گرند برتان در این میدان می باشند. این میدان محل تجمعات تاریخی و سیاسی مردم شهر آتن است و به سایت های تاریخی بسیار بسیار نزدیک است.

 

آب و هوای شهر آتن

آتن دارای آب و هوای معتدلی است. در شمال یونان زمستان ها سرد است و تابستان ها کوتاه ولی در جنوب یونان زمستان معتدل است و تابستان ها گرم. مناسب ترین زمان برای سفر توریستی به کشور یونان و شهر آتن از اواخر آوریل تا اواسط ماه ژوئن می باشد. البته از سپتامبر تا اکتبر هم زمان مناسبی است.

 

هتل ها و اقامت در آتن

آتن دارای هتل های زیبا و مجهز و شیکی است. یکی از این هتل های زیبا سنترال هتل (central) است که در یکی از آرام ترین و بهترین نقاط شهر آتن ساخته شده است. در این هتل می توانید به دور از هر گونه شلوغی و صداهای مزاحم استراحت کنید.

هتل سوفیتل آتن هم هتل زیبا و مدرن و مجهز دیگری است که برای اقامت های کوتاه بسیار مناسب است.

jazebe hay bastani aten

جاذبه های گردشگری و باستانی آتن

Acropolis of Athens

جاذبه های گردشگری و باستانی آتن

Athens Tours

جاذبه های گردشگری و باستانی آتن

activities in Athens

جاذبه های گردشگری و باستانی آتن

 Tours from Athens

جاذبه های گردشگری و باستانی آتن

Online booking airline tickets

جاذبه های گردشگری و باستانی آتن

 

Please follow and like us:

1 دیدگاه

 1. حمید افتخاری گفت:

  آتن، گهواره تمدن

  با سلام،

  ویدیو‌ای که در مورد آتن تهیه کرده‌ام را تقدیم می‌کنم

  https://www.youtube.com/watch?v=7vfGuWibu8M

  امیدوارم بپسندید

  با احترام

  افتخاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *