جاذبه های گردشگری و تفریحی یوکوهاما در ژاپن

 

شهر زیبا و گردشگری یوکوهاما در کشور ژاپن قرار دارد. این شهر پس از شهر توکیو که پایتخت ژاپن است ، دومین شهر پرجمعیت این کشور به شمار می رود. بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده یوکوهاما بیش از سه میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد. این شهر مرکز استان کاناگاوا می باشد.

یوکوهاما تا سال ۱۸۵۹ میلادی روستای کوچکی بود که برای ماهی گیری مناسب بود ، اما در آن سال به عنوان یک بندر تجاری در نظر گرفته شد و همین امر موجب رشد و شکوفایی اقتصادی و توسعه ی همه جانبه ی این شهر شد.

این بندر تجاری در فاصله ی سی کیلومتری از پایتخت ژاپن قرار دارد و با استفاده از شش خط راه آهن و شش بزرگراه به توکیو اتصال دارد. یوکوهاما در حقیقت بزرگترین شهر اقماری دنیا به شمار می رود و به همراه بنادر ناگویا ، اوزاکا، هاکاتا ، چیبا و توکیو از مهمترین بنادر تجاری کشور ژاپن محسوب می شود. یوکوهاما از جمله معدود شهرهای کشور آسیایی ژاپن است که دارای ساکنان و مردمی چند فرهنگی و چند ملیتی و چند نژادی است.

یوکوهاما دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری فراوانی است که در این نوشته با تعدادی از آنها آشنا می شویم.

 

Japan_Yokohama

جاذبه های گردشگری و تفریحی یوکوهاما در ژاپن

جاذبه های گردشگری شهر بندری یوکوهاما در کشور ژاپن

 

۱٫باغ سانکین یوکوهاما

باغ سانکین در جنوب شهر یوکوهاما قرار دارد. این منطقه از بندر یوکوهاما ساختمان های تاریخی زیبا و تماشایی را در خود جای داده است. باغ سانکین به سبک و سیاق باغ های ژاپنی ساخته شده است. باغ زیبای سانکین اینک صد و ده ساله است یعنی در سال ۱۹۰۴ میلادی توسط شخصی به نام هارا سانکی ساخته شده است. این باغ دارای ساختمان هایی تاریخی با معماری زیبا می باشد. خانه ی سلطنتی ، یک معبد سه طبقه با نام معبد تومیوجی و تالار اصلی و چایخانه ها از دیدنی های این باغ هستند.

 

۲٫چاینا تاون ( شهرک چینی ها )

در مرکز شهر یوکوهاما شهرک چینی ها قرار دارد. منطقه ی چوگاکای بندر یوکوهاما بزرگترین ناحیه ی چینی نشین کشور ژاپن است.تاجران چینی در این منطقه ساکن هستند. این شهرک دارای رستوران ها و مغازه های بسیار زیبا و شیکی برای خرید و گردش است. این شهرک چهار دروازه ی رنگارنگ در ورودی و پنج دروازه ی دیگر هم درون خود دارد. معبد رنگین کانتسو که در سال ۱۸۷۳ میلادی بنا گردیده است در مرکز شهرک چاینا تاون یوکوهاما قرار دارد.

 

منطقه ی چوگاکای بندر یوکوهاما

جاذبه های گردشگری و تفریحی یوکوهاما در ژاپن

۳٫میناتو میرای

میناتو میرای ناحیه ای ساحلی در بندر زیبای یوکوهاماست. میناتو میرای به معنای بندر آینده یا بندرگاه آینده می باشد. برج لندمارک که بزرگترین و مرتفع ترین ساختمان یا به عبارتی آسمان خراش کشور ژاپن است در این منطقه قرار دارد. این منطقه ی ساحلی علاوه بر دریا و ساحل دیدنی دارای هتل ها ، مراکز خرید و مراکز فرهنگی بسیار شیک و مدرن و زیبایی است. شهربازی و موزه های این منطقه هم برای استراحت و بازی و سرگرمی بسیار مناسب هستند.

 

جاذبه های دیدنی یوکوهاما

جاذبه های گردشگری و تفریحی یوکوهاما در ژاپن

۴٫باغ وحش زوراسیا در یوکوهاما

این باغ وحش بسیار دیدنی و بزرگ پانزده سال پیش در سال ۱۹۹۹ میلادی ساخته شده است .از دیدنی ترین حیوانات موجود در این باغ وحش می توان به فیل ها ، خرس های قطبی و خرس های سیاه ، میمون های پوزه دار و کاپی ها اشاره کرد.

 

تور ژاپن

جاذبه های گردشگری و تفریحی یوکوهاما در ژاپن

۵٫پارک یاماشیتا

این پارک بزرگ و زیبا که بعد از زمین لرزه ی ویرانگر سال ۱۹۲۳ میلادی باز سازی شده است در ساحل یوکوهاما قرار دارد. از دیدنی های این پارک برج دریایی یوکوهاما با بلندای صد و شش متر است. بنای یادبودی هندی و بنای یادبودی از یک سرهنگ فیلیپینیایی از دیگر دیدنی های این پارک زیباست.

 

۶٫موزه ی رائومن شینیوکوهاما

این موزه یکی از پربازدیدترین مکان های شهر یوکوهاما در کشور ژاپن است. در این موزه گردشگران می توانند از خانه های شیتاماچی و خیابان های توکیوی سال ۱۹۵۸ میلادی در مقیاسی بسیار بزرگ دیدن نمایند.

جاذبه های گردشگری و تفریحی یوکوهاما در ژاپن

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *