جاذبه های رامیان

جاذبه های رامیان

در شرق گلستان شهری زیبا قرار دارد؛ «رامیان» که با آثار طبیعی و تاریخی اش در این استان زیبا اسم و رسمی در کرده. چشمه ها و آبشارهای مختلف،کلبه جنگلی رامیان، سایت های پروازی پاراگلایدر در اطراف رامیان فراوان است. به اینها باید قله ای زیبا را اضافه کرد. قله قلعه ماران، قله ای تخت و سنگی است به وسعت حدود سه کیلومتر که نقل قول ها و افسانه ها درباره اش فراوان است. بعضی آن را با سلسله اشکانی مرتبط می دانند و برخی به خاطر شکوه و بلندایش دوست دارند آن را الموت گلستان بنامند.

 

"<yoastmark

 

اگر اهل کوهنوردی، طبیعت گردی، غار نوردی، ماهیگیری و پرواز یا پاراگلایدر هستید، می توانید راهی رامیان شوید. زمانی که سبزی های این منطقه از استان گلستان کم کم رو به زردی گذاشته و هوا خنکای پاییزی به خود گرفته و البته این منطقه زیبای گلستان از مسافران تابستانی خالی شد. علاوه بر آنکه رامیان فاصله چندانی هم تا شاهرود و جنگل ابرش ندارد. به همین دلیل می توانید نیم روزی را پیش یا پس از رسیدن به رامیان، به گردش در جنگل ابر اختصاص دهید.

 

چشمه گل رامیان

چشمه گل رامیان

 

اقامت در رامیان

رامیان هتل و مهمانسرا ندارد. می توانید در خانه های محلی، بوم گردی رامیان و یا خانه روستایی یا ییلاقی بمانید و یا راهی هتل عجم آزاد شهر شوید.

 

راههای دسترسی به رامیان

از رامیان تا گرگان حدود ۷۸، تا تهران ۴۹۱ و تا مشهد ۴۹۷ کیلومتر راه دارید

خودروی شخصی: اگر از سمت تهران راهی شده اید، باید از جاده هراز یا فیروزکوه مسیر شمال را در پیش گرفته و بعد از ساری و گرگان جاده را به سمت آزاد شهر برانید. ۳۵ کیلومتر بعد از علی آبادکتول و ۱۰ کیلومتر قبل از آزادشهر به پلیس راه رامیان می رسید. باید جاده را به سمت راست یا همان خروجی رامیان بپیچید تا بعد از پنج کیلومتر به شهر رامیان برسید.

 

مکان های دیدنی رامیان گلستان

مکان های دیدنی رامیان گلستان

 

اگر از سمت مشهد می روید، بعد از جنگل گلستان و آزادشهر به پلیس راه رامیان می رسید، از آنجا باید به فرعی سمت چپ بپیچید، از شهر های مرکزی و سمنان هم می توانید از طریق شاهرود به جنگل ابر رفته و از آنجا مسیر را به طرف جاده «اولنگ» و «رامیان» در پیش بگیرید.

وسایل نقلیه عمومی: در ترمینال شرق تهران سوار اتوبوس های آزاد شهر، گنبد، آشخانه یا بجنورد شوید و از راننده بخواهید شما را در پلیس راه رامیان پیاده کند. از آنجا با سواری های عبوری باید به شهر برسید. اگر مبدا حرکت تان مشهد است، سوار اتوبوس های گنبد یا گرگان شده و در پلیس راه رامیان پیاده شوید.

 

"<yoastmark

چشمه گل رامیان

چشمه گل معروف ترین منطقه طبیعی اطراف رامیان است. در رامیان دیدنی فراوان است، ما به تعدادی از مکان های دیدنی رامیان گلستان اشاره می کنیم.

پارک جنگلی دلند: در مسیر رامیان به آزادشهر، می توانید پارک جنگلی دلند را بعد از دهستانی به همین نام ببینید که درست کنار جاده قرار دارد. این پارک ۴۵۰ هکتاری پر است از درختان بلوط، ممرز آزاد و انجیلی و اطرافش باغ های میوه فراوان است که بعضی از محصولات آنها را در ماه مهر می توانید بخرید.

چشمه گل رامیان: یکی از دیدنی ترین نقاط رامیان چشمه گل است. این چشمه در حدود ۸ کیلومتری جنوب رامیان و در جاده فرعی رامیان به اولنگ و شاهرود قرار دارد. برای رفتن به آنجا باید ۷ کیلومتر به سمت جنوب برانید و وارد فرعی آن شوید. این مکان از سه طرف به جنگل متصل است و آب جوشان آن به صورت استخر طبیعی عمیقی درآمده، به دلیل بستر گلی آن تاکنون افراد زیادی در آن غرق شده اند.

 

چشمه گل رامیان

چشمه گل رامیان

 

سایت پروازی الهادی: در استان گلستان سایت های پروازی مختلفی وجود دارد که یکی از آنها در روستای الهادی قرار دارد. برای رسیدن به این نقطه باید جاده رامیان به اولنگ را تا فرعی روستای الهادی بروید از آنجا، مطابق تابلوها حدود ۱۰ کیلومتر تا سایت برانید. سایت الهادی، یک سایت شناخته شده است.

 

روستای گردشگری پاقلعه: یک روستایی تفریحی معروف رامیان، پا قلعه است. برای رفتن به روستای پاقلعه در استان گلستان باید جاده اولنگ را در پیش گرفته  و بعد از فرعی الهادی جاده را به سمت جنوب ادامه دهید. در این روستا خانه ها و ویلاهای ییلاقی فراوان است، فقط حواس تان باشد که هوای آن در مهرماه خنک است. از این روستا با همراهی راهنمای محلی می توانید به مجموعه آبشارهای «پشمکی» و کلبه جنگلی رامیان برسید.

 

تور آبشارهای پشمکی

راهنمای گردش در مناطق طبیعی رامیان

چشمه سید کلاته: مجموعه آبشارهای سید کلاته را هم نباید از دست داد؛ آبشاری در همسایگی روستایی به همین نام، مجموعه آنها به هشت آبشار می رسد.

قلعه ماران: قلعه ماران یکی از معروف ترین کوه های منطقه است و مردم محلی افسانه های زیادی در باره آن می گویند. برای رسیدن به قله ۲۳۴۲ متری آن باید حدود چهارساعت پیاده روی کنید، البته به کمک بلدهای محلی. روی این قله، بخش شرقی استان گلستان تا دشت ترکمن صحرا زیر پای شماست. قلعه ماران، غارهای زیبایی هم دارد که بیشترشان روی قله هموار آن قرار دارد که به تخت معروف است. برای ورود به بیشترشان باید تجهیزات کامل غارنوردی داشت.

بادو یا اولنگ: اولنگ منطقه ای است ییلاقی در جنوب رامیان و در مسیر جاده شاهرود و ابر، اولنگ تا رامیان حدود ۳۷ کیلومتر فاصله دارد. این منطقه به خاطر وسعت زیاد و شیب ملایمش در چهار فصل سال تفرجگاه مردم منطقه است.

 

بادو یا اولنگ

راهنمای گردش در مناطق طبیعی رامیان

ک روستایی تفریحی معروف رامیان

 

مکان های دیدنی رامیان گلستان

مکان های دیدنی رامیان گلستان

جاذبه های رامیان

جاذبه های رامیان

تور مناطق طبیعی اطراف رامیان

مناطق طبیعی اطراف رامیان

جاذبه های روستایی تفریحی معروف رامیان

مناطق طبیعی اطراف رامیان

روستای گردشگری پاقلعه

مناطق طبیعی اطراف رامیان

"<yoastmark

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *