جاذبه های کویر مرنجاب

جاذبه های کویر مرنجاب

کویر نوردی و تور کویر مرنجاب تجربه متفاوتی است برای طبیعت گردانی که از یکنواختی خانه و محل کار گریزان اند. مرنجاب پر است از لحظات و تجربیات به یادماندنی؛ از خنکی و نرمی شن های روان صبحگاهی و سکوت دلنشین کویری و آسمان ستاره اندود که فرصتی برای متحیر شدن است تا بوی آتش و سیب زمینی دفن شده زیر ماسه ها و گرمی و حرارت حلقه دوستانه که فرصتی برای دور هم بودن است.

سرراست ترین و معمول ترین مسیر برای دسترسی به دیدنی های کویر مرنجاب، از جاده قدیمی قم- کاشان می گذرد. کویر مرنجاب در نزدیکی کاشان راهش را به سمت آران و بیدگل هم آسفالته است اما کمی بعد تبدیل به یک جاده عریض سنگلاخی می شود.

برای رسیدن به کاروانسرای صفوی مرنجاب که محل استقرار کاروان ها و گروه های کویر گرد است باید ۴۰ کیلومتر گرد و غبار و تکان های جاده سنگلاخی را تحمیل کنید.

پس از تحمل رنج سفر، پیشکش کویر مرنجاب به شما بسته ای متنوع است شامل کاروانسرای صفوی مرنجاب، تپه های شنی و دریاچه یک دست سفید رنگ نمک برای یک سفر مختصر و مفید به کویر مرنجاب، تپه های شنی و دریاچه یک دست سفید رنگ نمک، برای یک سفر مختصر و مفید به کویر مرنجاب، می توانید بعد از ظهر یک روز پائیزی از آران و بیدگل به سمت کاروانسرای صفوی راهی شوید.

بعد از طی جاده سنگلاخی از کنار کاروانسرا گذر کنید تا پنج کیلومتر جلوتر کمی قبل از غروب خورشید به پهنه تصرف شده توسط تپه های شنی برسید. از جمله تفریحات سالم این سفر می تواند هیجان سفری در دل تپه های شنی باشد.

می توانید شب را میان تپه های شنی و زیر آسمان پرستاره بگذرانید و یا به کاروانسرا بروید و از حجره های اقامتی، سرویس بهداشتی و فروشگاه کاروانسرا منتفع شوید. طلوع آفتاب و نرمی شن های خنک شده از سرمای شب را از دست ندهید.

صبح روز دوم از بسته پیشکشی کویر، رانندگی و قدم زدن در دریاچه یکدست تمکین مرنجاب مانده است که تا کاروانسرا تنها پنج کیلومتر فاصله دارد. دریاچه نمک مرنجاب یک پهنه ۶۴۷ کیلومتر مربعی از بلورها و پنج ضلعی های نمکی است. تنها ارتفاعات این دریاچه چند تپه آتشفشانی در جنوب دریاچه است که به نام جزیره سرگردنی شناخته شده است. یادتان باشد به تنهایی راهی این سفر ماجراجویانه نشوید و هرگز چیزی از خود در کویر به یادگار نگذارید.

 

جاذبه های کویر مرنجاب

جاذبه های کویر مرنجاب

جاذبه های کویر مرنجاب

جاذبه های کویر مرنجاب

تور کویر نوردی

تور کویر نوردی

تور کویر نوردی

تور کویر نوردی

تور کویر نوردی

تور کویر نوردی

جاذبه های کویر مرتجاب

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *