جاذبه های گردشگری بارسلون اسپانیا

جاذبه های گردشگری بارسلون اسپانیا

شهر زیبای بارسلون دومین شهر پرجمعیت کشور اسپانیا بعد از شهر مادرید است. بارسلون که پایتخت ایالت خودمختار کاتالونیاست، این شهر پر‌جنب‌جوش و شاد؛ شهر گیتار‌نوازان دوره‌گرد. بهشت آفتاب‌های دلچسب و آبی زیبای مدیترانه؛ شهر معماری‌های عجیب و خیره‌کننده و مهم‌ترین بندر کشور اسپانیا محسوب می‌شود.
بارسلون ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد که دارای چهار میلیون و دویست هزار نفر جمعیت است. وسعت شهر بارسلون به مساحت هشت‌صد و سه کیلومترمربع می‌باشد.
بارسلون بزرگ‌ترین کلان‌شهر قاره‌ی اروپا در جوار دریای مدیترانه به شمار می‌آید. شهر بارسلون یک شهر جهانی می‌باشد که در امور ملی و اقتصادی، هنری، فرهنگی، گردشگری و رسانه‌ای دارای اهمیت فراوانی است. امروزه به سبب وجود باشگاه بسیار پرطرفدار فوتبال بارسلونا، شهرت این شهر صدچندان شده است.

 

شهر بارسلون

شهر بارسلون

 

barcelona

گردشگری بارسلون

ازلحاظ گردشگری و فراوانی بازدیدکنندگان سالانه، بارسلون در اروپا دارای رتبه‌ی چهارم و در کل جهان دارای دوازدهمین رتبه است. بر اساس آمارهای منتشرشده سالانه بیش از پنج میلیون مسافر و جهانگرد از شهر بارسلون دیدن می‌نمایند. مجله‌ی معتبر مونوکل بارسلون را هفدهمین شهر مناسب جهان برای زندگی معرفی کرده است. این شهر تجاری چهارمین شهر ثروتمند قاره‌ی سبز و سی و پنجمین شهر ثروتمند دنیا می‌باشد.
جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهر بارسلون
بارسلون دارای آثار تاریخی و فرهنگی و هنری و جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که وجود همین جاذبه‌ها این شهر را به یکی از اصلی‌ترین قطب‌های گردشگری اروپا تبدیل کرده است.

مناطق دیدنی بارسلونا

مناطق دیدنی بارسلونا

رزرو آنلاین هتل در بارسلون

جاذبه های توریستی بارسلون

۱٫ کلیسای ساگرادا فامیلا

ساگرادا فامیلا به معنی خانواده‌ی مقدس نام کلیسایی در شهر بارسلون اسپانیا می‌باشد که از سال ۱۸۸۲ میلادی ساخت آن شروع‌شده و هنوز هم در حال ساخت است. گفته می‌شود کار ساخت این کلیسا دوازده سال دیگر طول خواهد کشید. این کلیسای کاتولیک علاوه بر این‌که محلی برای عبادت و انجام امور مذهبی است، دارای جاذبه‌های گردشگری دیگری نیز هست.

۲٫ دهکده‌ی پوبله اسپانیول

این دهکده درواقع خلاصه و فشرده‌ای طبیعی از کشور اسپانیاست. در این دهکده صد و هفده ساختمان با معماری‌های تاریخی و سنتی قرار دارند که به همراه کوچه‌ها و خیابان‌هایشان نمادی از فرهنگ و تاریخ اسپانیا می‌باشند. این دهکده چهل‌ودو هزار مترمربع مساحت دارد و از پر بازدیدترین مناطق گردشگری شهر بارسلون است.

 

جاذبه های دیدنی اسپانیا

تور بارسلون

جاذبه های گردشگری بارسلون اسپانیا

جاذبه های گردشگری بارسلون اسپانیا

 

۳٫ قصر موسیقی کاتالان

این قصریک تالار موسیقی است که به سبک نوگرایی کاتالان ساخته‌شده است. تاریخ ساخت این بنا از سال ۱۹۰۵ تا ۱۹۰۸ میلادی می‌باشد. این تالار موسیقی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت‌شده است.

۴٫ بیمارستان صلیب مقدس و سنت پائول

این بیمارستان تاریخی در طول بیست‌ونه سال، از سال ۱۹۰۱ تا ۱۹۳۰ میلادی ساخته‌شده است. این بیمارستان که دارای معماری بسیار زیبایی است تا چند سال پیش به‌عنوان بیمارستان مورداستفاده قرار می‌گرفته ولی امروزه به‌عنوان مرکزی فرهنگی و موزه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

جاذبه های گردشگری بارسلونا

جاذبه های گردشگری بارسلونا

۵٫ ساختمان کازا باتیو

کازا باتیو یک ساختمان تاریخی در شهر بارسلون است که در سال ۱۸۷۷ میلادی ساخته‌شده است. قسمتی از این بنا به‌مانند اژدهایی است که پوشیده از پولک باشد.

۶٫ کازا میلا

کازا میلا یکی از زیباترین بناهای شهر بارسلون است که بسیار مورد استقبال جهانگردان قرار دارد. این بندرها سال ۱۹۱۰ ساخته‌شده است و در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

۷٫ پارک گوئل

پارک زیبای گوئل در تپه‌ای به نام «ال کارمل» در گراسیای بارسلون قرار دارد. این پارک زیبا صدسال پیش ساخته‌شده است و از مناطق مشهور تفریحی بارسلون به شمار می‌رود. طراح و معمار این بوستان زیبا آنتونی گائودی می‌باشد.

 

مونخوییک؛ محله ای پر از شگفتی

مونخوییک؛ محله ای پر از شگفتی

جاهای دیدنی بارسلونا

جاهای دیدنی بارسلونا

پارک زیبای گوئل

گردشگری خارجی

۸٫ سانتا ماریا دل مار

سانتا ماریا دل مار نام کلیسایی به سبک گوتیک در شهر بارسلون است. ساخت این کلیسای بزرگ و کهن از سال ۵۴ سال طول کشیده است. آغاز ساخت آن ۱۳۲۹ و پایان آن ۱۳۸۳ میلادی می‌باشد. این کلیسا از بزرگ‌ترین بناهای قرون‌وسطایی به شمار می‌رود.

۹٫ موزه‌ی ملی هنر در بارسلون

این موزه سرشار از آثار هنری منطقه‌ی کاتالان است که در شهر بارسلون قرار دارد. این موزه در سال ۱۹۲۹ ساخته‌شده است.

۱۰٫ موزه‌ی پیکاسو

این موزه، بزرگ‌ترین موزه‌ی آثار پیکاسو از مشهورترین نقاشان قرن بیستم میلادی است. موزه‌ی پیکاسو از پر بازدیدترین موزه‌های بارسلون است. این موزه پنج طبقه دارد که تمام ساختمان‌هایش به قرون‌وسطی تعلق دارند.

بازدید از زرگ‌ترین موزه‌ی آثار پیکاسو

گردشگری و تور بارسلون

معدن الماس گائودی

معدن الماس گائودی

 

۱۱٫ موزه‌ی باشگاه فوتبال بارسلونا و استادیوم نیوکمپ

این موزه سی سال پیش ساخته‌شده است. این موزه، نمایشگاهی از جام‌ها، انواع توپ‌ها و لباس بازیکنان باشگاه پرطرفدار بارسلونا در یک صدسال گذشته است.

 

استادیوم نیوکمپ

استادیوم نیوکمپ

barselona7.jpg

مرکز خرید در بارسلون

اطراف میدان کاتالونیا پر است از مراکز خرید باقیمت‌ها و کیفیت‌های مناسب؛ اما مهم‌ترین مکان خرید این شهر «ال کورت آنگلز» نام دارد. این مرکز خرید در ساختمانی هفت‌طبقه در میدان کاتالونیا قرار دارد.

بازار بوکوریا، نیز قدیمی‌ترین بازار خوراکی اروپا است؛ بازاری دارای دکه‌ها و غرفه‌های پر پیچ و خم با دیواره‌های آهنی در پایین خیابان لارامبا که انواع مواد خوراکی در آن به فروش می‌رسد. انواع ماهی، گوشت مرغ، گوشت قرمز، میوه و سبزیجات موجود در آشپزخانه‌های خانگی بارسلون و رستوران‌ها در این بازار یافت می‌شود و یکی از مکان‌هایی است که در تور اسپانیا حتما باید از آن دیدن کنید.

 

مرکز خرید در بارسلون

مرکز خرید در بارسلون

 

مراکز خرید شهر بارسلون

مراکز خرید شهر بارسلون

 

خیابان‌های بارسلونا موزه‌ای است از آثار گائودی، معمار معروف اسپانیایی که کارهایش خلاقیتی عجیب و دیدنی دارند: از کلیسای مشهور و نیمه‌کاره ساگرادا فامیلیا که بی‌شک بزرگترین شاهکار او‌ست، تا خانه کاسا میلا و پارک گوئل که توریست‌ها برایشان صف می‌بندند. خیابان لارامبلا و میدان کاتالونیا قلب تپنده‌ شهرند؛ جایی که چکیده‌ بارسلون را در آن خواهید دید: از یک طرف نوازندگان و نقاش‌های خیابانی، گل‌فروش‌ها و مغازه‌های کوچک سوغاتی فروشی و کلیسا‌ها و بنا‌های قدیمی چشم و گوش‌تان را نوازش می‌کنند و از طرف دیگرِ لارامبلا هم به مرکز‌خرید‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها و قایق‌های شناور بر مدیترانه می‌رسید.

 

خیابان های بارسلونا

خیابان های بارسلونا

خیابان های بارسلونا

خیابان های بارسلونا

مناطق دیدنی بارسلونا

مناطق دیدنی بارسلونا

مناطق دیدنی بارسلونا

ساحل بارسلونا

دریا، ساحل و آفتاب بخش جدانشدنی سفر به بارسلون‌اند. بارسلونتا بخش آفتابی شهر است؛ منظقه‌ای رویایی کنار دریا که ساحل شنی و رستوران‌های دریایی معروفش وسوسه‌تان می‌کند تمام روز را آنجا بمانید. تابستان‌ها، بارسلونتا شلوغ‌ترین جای شهر است و البته نزدیک‌ترین ساحل شنی برای کسانی که در شهر هتل گرفته باشند. به جز قدم زدن، شنا کردن و آفتاب گرفتن می‌توانید موج‌سواری و قایق‌سواری را هم امتحان کنید. رستوران‌های ساحل غذا‌های دریایی خوشمزه‌ای دارند اما ارزان نیستند. البته یک سوپرمارکت محلی هم درست قبل از ساحل قرار گرفته که خوراکی و نوشیدنی با قیمت مناسب می‌فروشد. مسیر‌هایی هم برای دوچرخه‌سواری و اسکیت در امتداد ساحل وجود دارد.

 

ساحل بارسلونا

ساحل بارسلونا

آب‌وهوای بارسلون

بارسلون دارای آب‌وهوایی مدیترانه‌ای است. بهترین زمان سفر به این شهر فصل‌های بهار و پاییز می‌باشد. در تمام ماه‌های سال احتمال وقوع طوفان‌های مدیترانه‌ای وجود دارد.

بهترین زمان سفر به شهر بارسلون

رزرواسیون اینترنتی هتل های بارسلو

جاهای دیدنی بارسلونا

 میدان کاتالونیا

میدان کاتالونیا

جاذبه های گردشگری بارسلون اسپانیا

جاذبه های گردشگری بارسلون اسپانیا

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *