جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

یکی از زیباترین شهرهای ایران خرم آباد است. چه آبشار دوست داشته باشید، چه دلتان بخواهد جاهای تاریخی ببینید، چه در کنار دریاچه خستگی راه را از تن به در کنید.

لرستان سرزمین زیبایی‌ها و شگفتی‌ها و جاذبه های گردشگری خرم آباد بسیار است. خرم آباد دیاری که با وجود دیدنی های تاریخی، طبیعی و فرهنگی، چنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است. سرزمینی که قدمت حضور انسان ها در آن به دوران پیش از تاریخ باز می گردد و در طول قرن ها فراز و نشیب های بسیاری را به چشم خود دیده است. سفر به لرستان سفر به گذشته های دور و نزدیک ایران، سفر به طبیعت بکر و تماشایی زاگرس، سفر به دشت لاله های واژگون، سفر به آبشارها، رودها و چشمه ها، سفر به جنگل های بلوط و کوه های سر به فلک کشیده است.

لرستان، سرزمین آبشارهای ایران است، به طوری که با داشتن ۶۰ آبشار فصلی و دائمی بیشترین آبشارهای ایران را در خودش جای داده. یکی از آبشارهای این استان هم که عده زیادی هر سال راهی‌اش می‌شوند، آبشار بیشه است، چهل و هشتمین اثر ملی به ثبت رسیده.

نماد شهر خرم آباد، قلعه فلک الافلاک است، قلعه‌ای که هر جای شهر که باشید می‌توانید ببیندیش. فلک الافلاک که به معنی سپهر سپهران است، یکی از یادگارهای برجای مانده از ساسانیان و جاذبه های گردشگری خرم آباد است و حکومت‌های مختلفی را به خود دیده. این قلعه که به آن دوازده برجی و دژ شاپور خواست هم می‌گویند، بر بلندی تپه‌ای قرار گرفته که از بالایش هم خرم آباد زیر پایت است و هم رودخانه. فلک الافلاک که زمانی شاهان در آن قدم می‌گذاشتند و کاربری عمدتا نظامی داشته، بخش‌های مختلفی دارد. موزه مردم شناسی و باستان شناسی از جمله بخش‌های دیدنی قلعه است.

 

قلعه فلک الافلاک

قلعه فلک الافلاک

 

اگر فرصت کردید در جنوب شرقی خرم آباد، محله ای به نام قاضی آباد است که در آن یک مناره باستانی ۳۰ متری وجود دارد و از جمله آثار ملی کشور است. شاید سلفی با این بنای تاریخی مرتفع، بتواند خیلی ها را با لرستان تاریخی بیشتر آشنا کند. البته یادتان نرود که لوکیشن را نیز مشخص کنید.

توجه داشته باشید که در غرب خرم آباد و نزدیک میدان تختی، حوضچه سنگی بزرگی وجود دارد که قدمتش به عصر ساسانیان باز می گردد و در تمام ماه های سال، این گرداب سنگی، مملو از آب است.

در سفر به لرستان بازار خرم آباد و گشتی در فروشگاه های صنایع دستی و همچنین شکم گردی در رستوران های معروف شهر برای میل کردن غذاهای محلی را فراموش نکنید.

 

جاذبه های دیدنی خرم اباد:

دریاچه کیو

در شمال غرب خرم آباد، دریاچه کیو قرار گرفته. دریاچه‌ای که بعد از فلک الافلاک پر بازدیدترین جاذبه گردشگری خرم آباد است و نماد سرزندگی آن. دریاچه کیو که در پارکی به همین نام واقع شده، از سرچشمه‌های مخمل کوه و چشمه‌های موجود در کف دریاچه تامین می‌شود. کیو در لری به معنی تیره و کبود است و دلیل این نامگذاری به خاطر وجود گونه‌های گیاهی کف دریاچه است که باعث می‌شوند دریاچه در مواقع پرآبی، رنگ کبودی به خودش بگیرد. بهار و اوایل تابستان، دریاچه کیو، محل مناسبی می‌شود برای قایق سواری و ورزش های آبی، هرچند که زمستان فصل پرآبی آن است.

 

دریاچه کیو

دریاچه کیو

 

امکان قایق سواری در این دریاچه برای شما فراهم است. البته حتی از این فرصت می توانید در شامگاه روز اول هم استفاده کنید. چرا که شب ها، پاتوق شب گردی خرم آبادی ها می شود.

در یکی از عصرها یا شب هایی که در خرم آباد اقامت دارید، به بام لرستان رفته و زیبایی های شهر را از منطقه ای مرتفع به نظاره بنشینید. بام لرستان، در واقع منطقه ای هشتصد کیلومتری است که در بالای کوه مدبه در شرق خرم آباد قرار دارد. در این منطقه، رصد خانه کاسین واقع شده و تلسکوپی برای تماشای بخشی از آسمان زیبای لرستان در اختیار شما قرار دارد.

دیدار از پل های تاریخی استان را در نظر داشته باشید که ده ها پل را شامل می شود. به همین خاطر، لرستان را مرکز پل های تاریخی ایران می دانند. در جنوب خرم آباد، یکی از آنها قرار دارد که در ظهر روز دوم به آنجا بروید و به آن پل اشکسه می گویند. این پل، روزگاری، لرستان را به خوزستان متصل می کرد.

 

پل های تاریخی

پل های تاریخی

پل های تاریخی ایران

پل های تاریخی ایران

آبشار نوژیان

آبشار نوژیان نیز در ۴۰ کیلومتری جاده کمر بندی خرم آباد قرار گرفته است که یکی دیگر از مقصدهای آبشارگردی لرستان را تشکیل می دهد و در صورتی که فرصت داشتید، می توانید به آنجا نیز بروید. گیاهان دارویی اطراف آبشار نوژیان، سبب معروفیت آن شده است. راه آسفالته الیگودرز به شول آباد، مسیر عزیمت شما را همواره می کند.

اگر به نوژیان رفتید، در غرب گردنه نوژیان، آبشار وارک قرار دارد که در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق خرم آباد است و مملو از درختان گلابی و زالزالک و بلوط.

 

آبشار نوژیان

آبشار نوژیان

آبشار نوژیان لرستان

آبشار نوژیان لرستان

آبشار آفرینه

آبشار زیبای افرینه در دل روستایی به همین و در نزدیکی شهرهای پلدختر و خرم آباد واقع شده است. آبشار آفرینه در امتداد محور رودخانه قرار دارد. در قسمت شمالی آبشار زمین‌های کشاورزی روستاییان و در قسمت جنوبی آبشار کوه تپه‌های مشرف و دیوار خانه‌های روستاییان قرار گرفته است . از دیگر مزایای محدوده آبشار آفرینه و یکی از منحصر به فردترین ویژگی‎های آبشار افرینه استقرار در کنار جاده است.

 

آبشار افرینه

آبشار افرینه

دره خزینه پلدختر

این دره شباهت بسیاری به دره گرندکانیون آمریکا دارد و از این جهات بسیار معروف است.

 

دره خزینه پلدختر

دره خزینه پلدختر

 

دریاچه گهر

اولین بار این دریاچه توسط یک زمین شناس اتریشی کشف شد. او که در سال ۱۸۸۸ موفق به فتح ارتفاعات زاگرس شد و این منطقه بکر و دیدنی را کشف کرد. بسیاری از اروپایی ها به دریاچه گهر دورود، دریاچه ایران می گویند. دریاچه گهر با توجه به دسترسی سختی که دارد اما سالانه گردشگران زیادی، که به دنبال آرامش و طبیعت ناب هستند به سمت این منطقه می روند همین موضوع دلیلی است بر لقب نگین گردشگری اشترانکوه که به آن داده اند.

شهرستان دورود در ۸۵ کیلومتری خرم آباد واقع شده و جاهای زیادی برای دیدن دارد. مانند دریاچه گهر، این دریاچه در ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان درود است. دریاچه گهر که در منطقه حفاظت شده اشترانکوه، میان الیگودرز و درورد و ازنا واقع شده، به نگین اشترانکوه معروف است. آبش خنک و بلوری رنگ است و اطرافش جنگلی انبوه وجود دارد. دره نی گاه با لاله های واژگون و شقایق هایش، درختان تنومند بلوط و زالزالک، سیب، ارژن، انار … و حیات وحشی که حیواناتی چون بز، آهو، قوچ، کبک، شاهین … در آن زندگی می‌کنند، دریاچه گهر را دیدنی تر نیز کرده است. بعد از ۴۰ دقیقه پیاده روی به دریاچه گهر دوم می‌رسید، جایی که عمق دریاچه کم است و ماهی ها را از نزدیک می‌توان دید.

 

دریاچه گهر در زمستان

دریاچه گهر در زمستان

دریاچه گهر دورود

دریاچه گهر دورود

عکس از دریاچه گهر دورود

عکس از دریاچه گهر دورود

 

 سفر به دریاچه گهر و تفریحات این منطقه

قایق سواری

اگر به دریاچه گهر درود رفتید قایق سواری را فراموش نکنید. با قایق شما می توانید به دل دریاچه بروید و آب زلال و ماهی های شناور را در وسط دریاچه ببنید و لذت ببرید.

اسکی روی آب

یکی از فعالیت ها تفریحی که این روزهای طرفداران زیادی پیدا کرده است، اسکی روی آب می باشد. به دلیل اینکه عمق این دریاچه نسبتا کم هست اسکی روی آب آنچنان خطری به دنبال ندارد و با خیال راحت می توانید از اسکی روی آب خود لذت ببرید. اما اگر می خواهید که اسکی پر هیجانی را داشته باشید می توانید به دریاچه کیو خرم که در نزدیکی دریاچه گهر رود است بروید.

شنا در این منطقه ممنوع است. شنا در این منطقه بسیار هوس انگیز است اما هیچ گونه تضمینی بابت امنیت شناگران وجود ندارد پس حدالامکان از شنا در دریاچه گهر درود بپرهیزید.

کوه نوردی

علاوه بر ماهی گیری به این دلیل که دریاچه گهر دارای موقعیت کوهستانی است و در بین کوه های زاگرس و منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار دارد، فعالیت هایی نظیر کوهنوری و پیاده روی های طولانی هم در این منطقه فراهم است. تا در هوایی پاک و عاری از هر  گونه آلودگی فعالیت های ورزشی داشته باشید.

 

کوهنوردی لرستان

کوهنوردی لرستان

 

ماهی گیری

اگر اهل ماهی گیری باشید دریاچه گهر دورود گزینه فوق العاده ای برای گذراندن تعطیلاتتان است. در این دریاچه ماهی های قزل آلا، ماهی سیاه، ماهی زردپر و ماهیان مار آبی به وفور یافت می شود.

البته باید توجه داشته باشید که ماهی گیری تا اواسط ماه خرداد ممنون است و کسانی که صرفا جهت ماهی گیری به این منطقه می خواهند بروند باید در اواخر تابستان برنامه خود را تنظیم کنند.

 

ماهیگیری در دریاچه گهر

ماهیگیری در دریاچه گهر

 

توصیه های قبل از سفر

 • منطقه دریاچه گهر دورود دارای پوشش جانوری گسترده ای است در این منطقه ۴۵ گونه  پستاندار و ۱۹۵ گونه از پرندگان زندگی می کنند. نکته قابل توجه این است که این منطقه کاملا تحت حفاظت محیط زیست قرار دارد، بنابراین آن دسته از افراد که به قصد شکار می خواهد به دریاچه گهر دورود بروند باید توجه به هشدارهای محیط زیست داشته باشند تا تحت پیگردهای قانونی قرار نگیرند.
 • سعی کنید لوازم مورد نیازتان را قبل از اینکه به دریاچه گهر دورود برسید تهیه نمایید زیرا قیمت اجناس در مغازه های اطراف دریاچه کمی بالاتر از حد معمول است.
 • لوازمی مانند لباس گرم، قطب نما، پول نقد، چراغ قوه، کفش کوه نوردی، نقشه یا GPS، چادر مسافرتی، کبریت، میان وعده، حوله، کوله پشتی، پاور بانک، آب آشامیدنی و کیف کمک های اولیه را فراموش نکنید که همراه خودتان ببرید.

 

آبشار بیشه

آبشار بیشه در مسیر راه آهن خوزستان–تهران و در شهرستان دورود واقع شده. آبشاری که ۴۸ متر ارتفاع دارد و به دلیل قرار گرفتنش بین جنگل‌های بلوط، روستای بیشه و چشم انداز ایستگاه راه آهن بیشه که چشمه‌های زیادی از وسطش عبور و آبشار بیشه را جاری می‌کنند، یکی از قشنگ ترین تصاویر را پیش رویت قرار می‌دهد. در پایین دست آبشار و جویبار خنکش، امکانات زیادی برای گردشگران وجود دارد. جاده خرم آباد به بیشه یکی از قشنگ ترین جاده‌های ایران است.

در طبیعت زیبای لرستان، آبشارهای کوچک و بزرگ متعددی وجود دارد که یکی از این آبشارها، که معروفترین آبشار این استان زیبای ایران می باشد، بیشه نام دارد. آبشار زیبای بیشه لرستان، یکی از آبشارهای دائمی ایران می باشد و در حدود ۳۰ کیلومتری جنوب شهرستان دورود قرار گرفته است.

آبشار بیشه در دل کوه‌های زاگرس جاری میباشد و ارتفاع این آبشار دائمی زیبا، حدوداً ۵۸ متر از سطح رودخانه میباشد و عرض آن نیز حدود ۲۰ متر میباشد. آب جاری در این آبشار، از چشمه‌های متعدد تأمین می‌گردد و پس از عبور از ایستگاه راه آهن بیشه، به رودخانه سزار می‌ریزد.

آبشار بیشه بعنوان اثر ملی چهل و هشتم در سازمان میراث فرهنگی در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت گردیده است. در گذشته نه چندان دور تنها راه ارتباطی با آبشار بیشه ایستگاه راه‌آهن بیشه بوده است، اما اکنون جاده‌ای مناسب برای دسترسی به این آبشار که جز آبشارهای هفتگانه استان لرستان نیز می باشد، وجود دارد.
بهترین زمان سفر به آبشار بیشه، از فروردین تا اوایل آبان ماه هر سال می باشد که با توجه به خشکسالی ها، در ماه های منتهی به پاییز ممکن است آب آبشار کم شود. آبشار بیشه در دل جنگل‌های بلوط و کوه‌های زاگرس واقع شده و مسیر ریلی‌اش هم بسیار دیدنی‌ست.

اطراف آبشار با درختان بلوط سر به فلک کشیده‌اش به قدر کافی زیباست، ولی اگر خواستید می‌توانید اطراف روستای بیشه را هم بگردید. سراب حرب، در۵ کیلومتری روستا با درختان بلند و گل و گیاه‌هایش دیدنی است.

همچنین این روستا دارای استخر پرورش ماهی قزل آلاست که در ۲ کیلومتری‌اش واقع شده. این استخر از منابع مهم درآمد مردم روستا هم هست. جنگل‌های اطراف روستا با انواع درخت‌های بلند قامت و کهنسال انجیر، گردو، بادام کوهی و زالزالک چشم انداز تماشایی‌ای دارد. گل گاوزبان و گل ختمی از گیاهان دارویی اینجاست.

همچنین روستای بیشه دارای بازارچه‌های محلی‌ست که در آنها صنایع دستی، لبنیات و محصولات باغی توسط روستاییان فروخته می‌شود. در نزدیکی روستای بیشه، سیاه چادرهای عشایری زیادی را هم می توان دید.

از درورد تا الیگودرز ۶۶ کیلومتر راه است و با رفتن به این شهرستان می‌توانید از جاهایی مثل چشمه آب سفید یا دشت لاله های واژگون -اگر تا آخر خرداد به آن سفر کنید دیدن کنید. دشت لاله‌های واژگون الیگودرز جزو مناطق پرگل ایران محسوب می‌شود.

 

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان

 بیشه لرستان

بیشه لرستان

 

کجا اقامت کنیم؟

اگر اهل کمپ کردن هستید سکوهایی برای چادر زدن و همچنین پلاژهایی در اطراف آبشار وجود دارد. همچنین می‌توانید با کمی پیاده روی به روستای بیشه بروید و در مهمانخانه یا خانه‌های محلی بمانید. همچنین از آنجایی که خرم آباد با آبشار بیشه ۱ ساعت و نیم فاصله دارد، میتوان روی هتل های خرم آباد برای اقامت حساب باز کرد.

اگر به شهرهای درود و الیگودرز بروید، یک اتاق دو تخته را می توان با ۱۵۰ هزار تومان و حتی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان اجاره کرد. البته این قضیه برای اقامت در خانه های محلی و شهری این دو منطقه کمی متفاوت است. البته هزینه اقامت در خرم آباد که مرکز استان است، به خصوص در مناطق مرکزی شهر، کمی گران تر است.

 • توصیه می شود که در خرم آباد بیش از ۲ روز اقامت نکنید تا از فرصت های گردشگری و طبیعت گردی دیگر شهرهای این استان زیبا نیز بتوانید بهره مند شوید.

 

پل تاریخی کشکان

این پل باستانی در دوره حکومت آل حسنویه یعنی قرن چهارم هجری ساخته شده و بر رودی هم نام خودش قرار دارد. در رابطه با کاربری این پل خوب است بدانید که وظیفه اتصال شاپور خواست (شهری در دوره ساسانی که در خرم آباد کنونی واقع بوده) به مناطق غربی لرستان و از آن جا به کرمانشاه را به عهده داشته است.

 

پل تاریخی کشکان

پل تاریخی کشکان

 

 

بروجردبروجرد یکی از دیدنی ترین نقاط استان لرستان است که مناطق گردشگری و تاریخی و مذهبی بسیار دارد. مسجد امام (بزرگ ترین مسجد ۴ ایوانی غرب کشور)، مسجد جامع بروجرد با منبر چوبی ۹ پله ای معروفش، چنار ۳۸۰ ساله امام زاده جعفر، بازار قدیمی بروجرد برای تماشای گیوه دوز و جوراب بافی و مسگری و بوریا بافی و چلنگری و سفر به گردشگاه چغاسری، از جمله مقصدهای دیدنی شهر است.

به بام بروجرد یا چغاسر بروید. جایی خوش آب و هوا و زیبا که مرتفع ترین نقطه شهر بوده و امکانات گردشگری متنوعی در آن تعبیه شده است. دریاچه مصنوعی، آلاچیق زیبا و هتل چند ستاره و امکانات رفاهی، از جمله ظرفیت های گردشگری آن بوده و به همین خاطر، پر بازدید ترین مقصد گردشگری شهر است.

باغ پرندگان در بوستان فدک بروجرد، از جمله تفرج گاه های تازه تاسیس شهر است که بیش از ۸۰ گونه جانوری در آن نگهداری می شود.

 

عکس از مسجد جامع بروجرد

عکس از مسجد جامع بروجرد

 

آب و هوای لرستان

توجه داشته باشید که یکی از بهترین نقاط گردشگری ایران در خرداد ماه و در فصل تابستان، همین استان لرستان است که همچون آذربایجان غربی و شرقی، چله تابستانش هم بدون لحاف خوابیدن، معمولا امکان پذیر نیست. این استان، سومین استان پر آب ایران بوده و به دلیل واقع شدن در منطقه ای کوهستانی، همواره مقصد جذابی برای تورهای گردشگری بوده است.

از آب و هوای سرد الیگودرز گرفته تا هوای گرم پلدختر در مناطق جنوبی لرستان، سرزمین آبشارهای خروشان ایران، برای هر سلیقه ای، آب و هوای متفاوتی را به ارمغان می آورد. حتی اگر در چند روز آینده قصد لرستان گردی دارید، لباس گرم هم با خود همراه ببرید و مخصوصا برای کودکان و نوجوانان، حتی به همراه بردن کاپشن نیز خالی از لطف نیست.

 

توصیه های لرستان گردی

 • اطلاعات مربوطه به فرصت های اقامتی و سیاحتی لرستان را از اداره کل گردشگری استان لرستان جویا شوید.
 • اطلاعات جاده ای و آب و هوای لرستان را از راهور ناجا و سازمان هواشناسی مطلع شوید.
 • توصیه های تریپ ادوایزری ها در سفر به لرستان، می تواند فرصت های خوبی را برایتان به ارمغان آورد.
 • طبیعت زیبا و جذاب لرستان در سفر چند روزه به این دیار، میراث طبیعی ایرانیان است. در حفظش بکوشیم!
 • ورشو، جاجیم و گیوه دوزی، از جمله صنایع دستی معروف و پر مخاطب لرستان است که برای تقویت صنایع دستی این خطه از کشورمان، در برنامه خرید داشته باشید.
 • در بازار گردی در شهرستان های لرستان، حصیرها و نمد مالی های گوناگونی را مشاهده خواهید کرد که به عنوان سوغات، هدایای خوبی خواهد بود.
 • ماشته، از دیگر سوغات لرستان است. ماشته، نام دست بافته ای پشمی و منقوش است که در اکثر مناطق ایران به نام جاجیم شناخته می شود. اما در خرم آباد و کرمانشاه نامش را ماشته یا موج گذاشته اند. برای بافت این دست بافته ی بسیار قدیمی از نخ پشمی الوان استفاده می شود و نقوشی همچون گل پتویی، چهارخانه آو و دار (آب و درخت)، راه راه ، هشت خانه، خانه پنجزاری به آن زینت می دهند.

 

عکسهای طبیعت لرستان

عکس زیبا از طبیعت لرستان

عکس زیبا از طبیعت لرستان

پل های تاریخی لرستان

پل های تاریخی لرستان

تنگه شیرز کوهدشت

تنگه شیرز کوهدشت

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

راه آهن لرستان

راه آهن لرستان

جاذبه های گردشگری استان لرستان

جاذبه های گردشگری استان لرستان

عکس دریاچه گهر دورود

عکس دریاچه گهر دورود

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

عکس از بیشه لرستان

عکس از بیشه لرستان

لاله واژگون لرستان

لاله واژگون لرستان

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

آبشار سوله دلفان لرستان

آبشار سوله دلفان لرستان

قلعه فلک الافلاک لرستان

قلعه فلک الافلاک لرستان

عکس بیشه لرستان

عکس بیشه لرستان

ماهیگیری در لرستان

ماهیگیری در لرستان

 راه آهن لرستان

راه آهن لرستان

عکس از بیشه لرستان

عکس از بیشه لرستان

پل تاریخی لرستان

پل تاریخی لرستان

 راه آهن دورود

راه آهن دورود

مسیر تنگه شیرز

تنگه شیرز در کوهدشت

آبشار گریت

آبشار گریت

جاذبه های گردشگری لرستان

جاذبه های گردشگری لرستان

عکس بیشه لرستان

عکس بیشه لرستان

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

عکس مناظر طبیعی لرستان

عکس مناظر طبیعی لرستان

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

لرستان قلعه فلک الافلاک

لرستان قلعه فلک الافلاک

آبشار گریت لرستان

آبشار گریت لرستان

عکس زیبا از دریاچه گهر

عکس زیبا از دریاچه گهر

عکس از بیشه

عکس از بیشه

پاییز لرستان

پاییز لرستان

تصاویر از بیشه لرستان

تصاویر از بیشه لرستان

موزه مردم شناسی لرستان

موزه مردم شناسی لرستان

مکانهای دیدنی لرستان

مکانهای دیدنی لرستان

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

آبشار عروس ازنا

آبشار عروس ازنا

آبشار زیبایی شوی

آبشار زیبایی شوی

بام لرستان در خرم آباد

بام لرستان در خرم آباد

قلعه فلک الافلاک در لرستان

قلعه فلک الافلاک در لرستان

عکس طبیعت لرستان

عکس طبیعت لرستان

مکانهای دیدنی لرستان

مکانهای دیدنی لرستان

راه آهن دورود لرستان

راه آهن دورود لرستان

 آب سفید الیگودرز

آب سفید الیگودرز

عکس دریاچه گهر دورود لرستان

عکس دریاچه گهر دورود لرستان

عکس از بیشه لرستان

عکس از بیشه لرستان

شنا در آبشار بیشه دورود لرستان

شنا در آبشار بیشه دورود لرستان

آبشار افرینه آبشار شگفت انگیز در شهرستان خرم آباد

آبشار افرینه آبشار شگفت انگیز در شهرستان خرم آباد

عکس زیبا از لرستان

عکس زیبا از لرستان

هتل بین المللی زاگرس بروجرد

هتل بین المللی زاگرس بروجرد

خانه های قدیمی خرم آباد

خانه های قدیمی خرم آباد

پل تاریخی خرم آباد

پل تاریخی خرم آباد

عکس دریاچه گهر

عکس دریاچه گهر

سیمره کوهدشت

سیمره کوهدشت

 مناره آجری خرم آباد

مناره آجری خرم آباد

 قلعه فلک الافلاک خرم اباد

قلعه فلک الافلاک خرم اباد

عکس مناظر طبیعی لرستان

عکس مناظر طبیعی لرستان

پارک جنگلی شوراب

پارک جنگلی شوراب

پل های تاریخی لرستان

پل های تاریخی لرستان

تصاویر زیبای طبیعت لرستان

تصاویر زیبای طبیعت لرستان

عکس طبیعت دلفان

عکس طبیعت دلفان

تصاویر زیبا از طبیعت لرستان

تصاویر زیبا از طبیعت لرستان

کوهدشت لرستان

کوهدشت لرستان

تصاویری از بیشه لرستان

تصاویری از بیشه لرستان

بزرگ ترین پل معلق ایران در لرستان

بزرگ ترین پل معلق ایران در لرستان

پل راه آهن بیشه

پل راه آهن بیشه

تنگه شیرز

تنگه شیرز

تنگه شیرز کوهدشت

تنگه شیرز کوهدشت

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های طبیعی خرم آباد

جاذبه های طبیعی خرم آباد

جاذبه های گردشگری لرستان

جاذبه های گردشگری لرستان

قلعه فلک الافلاک در خرم آباد

قلعه فلک الافلاک در خرم آباد

کشف 22 هزار سکه مربوط به دوره روم باستان در لرستان

کشف ۲۲ هزار سکه مربوط به دوره روم باستان در لرستان

عکس مناظر لرستان

عکس مناظر لرستان

شهر خرم آباد لرستان

شهر خرم آباد لرستان

جاذبه های طبیعی لرستان

جاذبه های طبیعی لرستان

عکس جاذبه های گردشگری لرستان

عکس جاذبه های گردشگری لرستان

جاذبه های گردشگری لرستان

جاذبه های گردشگری لرستان

دریاچه کیو در خرم اباد

دریاچه کیو در خرم اباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های گردشگری خرم آباد

جاذبه های طبیعی لرستان

جاذبه های طبیعی لرستان

جاذبه های توریستی لرستان

جاذبه های توریستی لرستان

عکس طبیعت دلفان

عکس طبیعت دلفان

عکس از بیشه لرستان

عکس از بیشه لرستان

دشت دالانی الیگودرز

دشت دالانی الیگودرز

شهرستان کوهدشت

شهرستان کوهدشت

شاه آباد خرم آباد

شاه آباد خرم آباد

عکس زیبا لرستان

عکس زیبا لرستان

جاذبه های طبیعی لرستان

جاذبه های طبیعی لرستان

عکس زیبا از طبیعت لرستان

عکس زیبا از طبیعت لرستان

 

Please follow and like us:

2 دیدگاه ها

 1. saba گفت:

  بابت مطلب خوب و عکسهای بسیار زیبایی که کار کردین تشکر می کنم من که خیلی استفاده کردم.

 2. EleanorPhym گفت:

  ممنون عالی بود از مطلب و عکس ها استفاده بردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *