جاذبه های گردشگری شهر کیوتو

جاذبه های گردشگری کیوتو

شهر کیوتو ،شهری زیبا و دیدنی در ناحیه ی مرکزی جزیره ی هونشوی کشور ژاپن است. شهر گردشگری کیوتو که سابقه ی پایتختی کشور ژاپن را نیز داراست ، دارای بیش از یک و نیم میلیون نفر جمعیت است. این شهر هفتمین شهر بزرگ کشور ژاپن است.کیوتو بیش از هزار سال پایتخت سلطنتی امپراطوری ژاپن بوده است. این شهر در شرق منطقه ی کوهستانی تامبا در میان دره ای به وجود آمده است. هر چند در طول سالیان دراز گذشته توکیو بر اثر زمین لرزه های بیشمار و آتش سوزی های فراوان بسیار آسیب دیده و از ویرانی های جنگ جهانی دوم نیز بی نصیب نمانده است ، اما همچنان دارای آثار گردشگری بسیاری است و از حیث گردشگری یکی از زیباترین شهرهای کشور ژاپن است.در این نوشته با تعدادی از زیباترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری توکیو آشنا خواهیم شد.

 

۱٫قصر نیجو

این قصر زیبا و تاریخی شهر توکیو دارای دو حلقه از استحکامات متحد المرکز است. یکی قصر نینو مارو و دیگری خرابه های قصر هونمارو. این قصر دارای باغ های زیبا و ساختمان های پشتیبانی متعددی است. قصر تاریخی نیجو وسعتی به میزان دویست و هفتاد و پنج متر مربع دارد که هشت هزار متر مربع آن را بناها در بر گرفته اند.قصر نینو مارو سه هزار و سیصد متر مربع از این فضا را در بر دارد که دارای تزئیناتی از ورقه های طلا ، کنده کاری هایی از چوب و نقاشی هایی بسیار زیبا بر روی دیوار هاست. باغ های قصر نیجو پر از درختان گیلاس است.

 

گردشگری کیوتو

رزرواسیون هتل در کیوتو

۲٫کیومیزودرا

کیومیزودرا به معنای معبد آب خالص است که یکی از مهمترین مکان های مقدس و معابد کشور ژاپن است.این معبد کهن در سال هفتصد و هشتاد میلادی در کوه های جنگلی در شرق شهر توکیو ساخته شده است. به سبب نزدیکی این معبد به آبشار اوتوا نام معبد آب خالص بر روی آن گذاشته شده است. این معبد تاریخی و کهن به سبب سکویی چوبی که از تالار اصلی اش بیرون زده و دارای سیزده متر ارتفاع است مشهور شده است. این سکو مناظری بسیار زیبا و پانامورایی بسیار سبز و دیدنی از مناظر پایین دست خود به بازدیدکنندگان نشان می دهد. درختان افرا و گیلاس بیشترین درختان اطراف این معبد هستند. گردشگران و مسافران با استفاده از کاسه هایی کوچک از نهرهای آبشار اوتوا آب می نوشند.

 

۳٫کینکاکوجی

کینکاکوجی معبدی است که به آن معبد باغ آهوان و همچنین عمارت طلایی نیز می گویند. این معبد دارای مجموعه ای بسیار جذاب و بی نظیر از طراحی باغ ها به سبک دوران موروماچی است. این معبد از محبوب ترین و پربازدیدترین ساختمان ها و بناهای کشور ژاپن است که همه روزه بازدیدکنندگان بسیاری از آن دیدن می کنند. این بنا ساختمانی سه طبقه است که دو طبقه از آن با ورقه هایی از طلای با ارزش پوشانده شده است.

 

رزرواسیون اینترنتی هتل های ژاپن

گردشگری در ژاپن

۴٫شهر باستانی

در نزدیکی شهر کیوتو شهری بسیار کهن و باستانی قرار دارد که مملو از جاذبه های گردشگری تاریخی است. معبد یاکوشیجی ،معبد گانگوجی ، تالار سنچوری نارا و برکه ی ساروساوا از دیدنی های این شهر است.

 

۵٫ویلای سلطنتی کاتسورا

ویلای سلطنتی کاتسورا به خانواده ی شاهزاده هاچیچو نومیا تعلق داشته و در حاشیه ی غربی شهر زیبای کیوتو قرار دارد. این کاخ ویلا از مهمترین و از گنجینه های فرهنگی و هنری کشور ژاپن به شمار می رود. این کاخ ویلا دارای باغ بسیار زیبایی است.

 

۶٫معبد گینکاکوجی

معبد گینکاکوجی معبدی است که به معبد نقره ای شهرت دارد. نام اصلی این معبد ، معبد بخشش درخشان است. این معبد از نقره ساخته نشده است و این نام برای ایجاد رقابت و قرابت این معبد با معبد طلایی بر روی آن گذاشته شده است. از زیبایی های این معبد می توان به باغ شنی و دریایی شن های نقره ای آن اشاره کرد.

 

شهر کیوتو

شهر کیوتو

۷٫معبد سلطنتی شوگاکوین

این معبد ویلایی در قرن نوزدهم به فرمان امپراطور گومیزونو در کوهستان های شرق حاشیه ای شهر توکیو ساخته شده است. این معبد سلطنتی دارای باغ ها و دریاچه هایی بسیار زیبا و دیدنی است. باغ های زیبای این ویلا از شاهکارهای باغی ژاپن به شمار می روند. محوطه ی باغ ها سنگفرش می باشند.

رزرو انلاین هتل های خارجی

تور کیوتو

گروه تهیه محتوای سون تارا

شهر کیوتو

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *