جامعه هتلداران ایران؛ واکنش رئیس جامعه هتلداران به خبر حل مشکل ماهواره‌ در هتل‌ها

رئیس جامعه هتلداران در واکنش به اظهارات اخیر معاون گردشگری کشور در خصوص رفع مشکل ماهواره در هتل‌ها توضیح داد: «از سال‌ها پیش پخش شبکه‌های خبری ماهواره‌ای در هتل‌هایی که میزبان مهمانان خارجی هستند، مشکلی نداشته است.» درحالی جمشید حمزه‌زاده این موضوع را مطرح می‌کند که پنجشنبه گذشته مرتضی رحمانی موحد در جلسه ستاد سفرهای نوروزی استان مازندران با اشاره به مشکل هتل‌ها برای پخش شبکه‌های ماهواره‌ای گفته بود: «درخواست هتلداران در این زمینه به میراث فرهنگی ارائه شده و ما آن را به وزارت ارشاد ارسال می‌کنیم. پس از ارائه مجوز میزان دسترسی از سوی وزارت ارشاد برای مجموعه هتل‌ها در این زمینه تعیین تکلیف می‌شود.»

حالا رئیس جامعه هتلداران با ابراز تعجب نسبت به این اظهارات به خبرگزاری مهر گفته: «از سال‌ها پیش برخی شبکه‌های ماهواره‌ای در هتل‌های ایران مصون بوده است و ما به تازگی درخواستی را مطرح نکرده‌ایم؛ چراکه بیشتر هتل‌های ایران شبکه‌ها و کانال‌هایی که امکان استفاده از آنها وجود دارد را برای مهمانان خارجی خود فراهم کرده‌اند.» حمزه‌زاده افزود: «اکنون هتل‌های پرستاره که میزبان مهمانان خارجی هستند می‌توانند شبکه‌های خبری خارجی را به زبان‌های عربی، انگلیسی یا فرانسوی تماشا کنند. این موضوع جدیدی نیست و مطمئن هستم که منظور معاون گردشگری این است که در برخی از استان‌ها اداره ارشاد مشکل ایجاد می‌کرده و سلیقه‌ای عمل می‌کردند. بنابراین احتمالا در آن هتل‌ها امکان استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای وجود نداشت و اکنون معاونت گردشگری درصدد حل مشکل این استان‌ها برآمده است.»

وی ادامه داد: «استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای معمولا در هتل‌هایی انجام می‌شود که بیشتر میزبان مهمانان خارجی هستند، اما مرزبندی مشخصی ندارد و معمولا برخی از ادارات وزارت ارشاد در استان‌ها به‌صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند.» رئیس جامعه هتلداران کشور یکی از معضلات گردشگری ایران را همین نگاه‌های سلیقه‌ای دانست و خاطرنشان کرد: «ممکن است تفسیرهای متفاوتی از یک بخشنامه ارسال شده به استان‌ها انجام شود. ما در خیلی از سازمان‌ها چنین مشکلاتی را داریم. در برخی از استان‌ها هنوز مشکل پخش برخی از شبکه‌های خبری خارجی را داریم و در برخی از استان‌ها سختگیری می‌شود.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.