جزئیات ورود اولین قطار گردشگران خارجی در سال ۹۵

قطار عقاب طلایی دوباره وارد ایران می‌شود؛ البته این بار خالی و بدون مسافر. به گزارش «ایسنا» مجری برنامه سفر عقاب طلایی در ایران گفت: «فکر می‌کنم چهارمین‌بار است که این قطار به ایران می‌آید. سال پیش دوبار تا مرز ترکیه آمد، اما اوضاع ناامن در این کشور مانع ادامه‌ مسیرش شد. برای همین مسافرانش مجبور شدند هوایی به ایران بیایند و مسیر را با قطارهای ایرانی ادامه دهند، اما امسال تصمیم گرفته شد قطار خالی از خاک ترکیه گذر کند تا در تبریز به مسافرانش که هوایی از استانبول آمده‌اند، بپیوندد و سفر از همان‌جا آغاز شود.»

ابراهیم پورفرج ادامه داد: «برنامه سفر عقاب طلایی از امروز آغاز می‌شود که طی یک هفته در شهرهای تبریز، کاشان، اصفهان، شیراز، یزد، مشهد و تهران توقف خواهد داشت و روز ۲۳ فروردین با پایان سفر، بدون مسافرانش ایران را ترک خواهد کرد.» وی اضافه کرد: «برنامه سفر عقاب طلایی در ایران تاکنون به این شکل بوده که قطار از همان ابتدا مسافرانش را از بوداپست مجارستان به ایران می‌آورد و در پایان سفر، اول در تهران توقف می‌کرد تا گروه دوم مسافران وارد ایران شوند و حرکت از تهران به سمت مشهد، بم کرمان، شیراز، یزد، اصفهان زنجان و سرانجام مرز رازی ادامه پیدا می‌کرد. اما امسال به خاطر شرایطی که ترکیه دارد، برنامه اولین سفر قطار در سال ۹۵ کمی تغییر کرده است.»

این فعال بخش خصوصی همچنین اعلام کرد: «قطار دوم عقاب طلایی نیز در راه است و سفرنامه آن در دست تنظیم قرار گرفته که البته امکان دارد با توجه به شرایط ترکیه با تغییراتی همراه شود.»

پورفرج همچنین اظهار کرد: «قطار اول ۷۴ مسافر دارد که بیشترشان آمریکایی هستند، اما تعداد مسافران قطار دوم هنوز مشخص نشده است، چون ثبت‌نام همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود مسافران بیشتری را با خود به ایران آورد.» وی درباره هزینه‌های سفر با این قطار لوکس نیز توضیح داد: «نرخ سفر با قطار لوکس عقاب طلایی کماکان مثل سابق بوده و تغییری نکرده است. این مبلغ بین ۹ تا ۱۵ هزار دلار تعیین شده، اما باید در نظر گرفت سفر هوایی مسافران تا ایران و حرکت قطار خالی، هزینه‌های اضافی دیگری را روی دست می‌گذارد که با این حال سعی شد نرخ سفر با این قطار لوکس بدون تغییر بماند.»

براساس این گزارش، قطار عقاب طلایی دارای ۱۳ واگن مجلل و معمولی است که کوپه‌های لوکس آن به حمام و سرویس‌ بهداشتی خصوصی مجهز است. در تمام مسیر یک آشپز بین‌المللی در قطار مستقر است.عقاب طلایی دانوب نخستین قطار از قاره‌ اروپا است که موفق شد مجوز ورود به خاک ایران را از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی یک شرکت گردشگری ایرانی‌ بگیرد.

پیش از این، رئیس جامعه تورگردانان از احتمال ورود واگن‌های لوکس تاریخی به جای قطارهای خارجی خبر داده بود؛ ‌اتفاقی که البته تا به امروز محقق نشده است. ابراهیم پورفرج در گفت‌وگو با خبرنگار ما، از امکان تغییر مسیر قطار عقاب طلایی نیز سخن گفته بود. به گفته این فعال گردشگری، این قطار می‌تواند از مسیر روسیه هم وارد کشور شود و ورود گردشگران روسی به ایران می‌تواند ارمغان این تغییر مسیر باشد. البته این مساله نیز تا کنون اجرایی نشده چرا که چنین تغییر مسیری نیازمند رایزنی‌های گسترده و انطباق مسیرهای ریلی و قطارهای حامل گردشگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.