جزیره ی پنانگ ؛ مروارید شرق و بهشت خوراکی

جزیره پنانگ در مالزی:

پنانگ نام یکی از استان‌های جزیره‌ای کشور مالزی است. این جزیره در شمال غربی سواحل مالزی قرارگرفته است و به مروارید شرق و بهشت غذای مالزی معروف است.نام جزیره‌ی پنانگ از نوعی درخت خرما بانام پالائو پینانگ گرفته‌شده است.

کاپیتان فرانسیس لایت در سال هزار و هفت‌صد و هشتادوشش میلادی ، نام این جزیره‌ی زیبا را جزیره‌ی شاهزاده‌ی ویلز گذاشته بوده است. بزرگ‌ترین شهر و مرکز استان جزیره‌ای پنانگ مالزی ، جورج تاون نام دارد.

جزیره پنانگ در مالزی: در این استان بناهای تاریخی بسیار زیبایی وجود دارد ازجمله کلیساهای قرن نوزدهم ، معابد ، مساجد و خانه‌هایی که از پیش از جنگ جهانی دوم به یادگار مانده‌اند. این جزیره‌ی گردشگری به دلیل زیبایی‌های طبیعی و آثار تاریخی و آب و هوایی نسبت مناسبی که دارد سالانه پذیرای تعداد بسیار زیادی از گردشگران و جهانگردان سراسر دنیاست.

و باید دانست که بهترین زمان برای سفر به این منطقه از کشور مالزی تعطیلات و آغازین روزهای سال نو چینی هست. در این نوشته شمارا به تعدادی از بهترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری پنانگ آشنا می‌کنیم.

 

جزیره پنانگ در مالزی:

 

 پنانگ نام یکی از استان‌های جزیره‌ای کشور مالزی است.

جاذبه‌های توریستی پنانگ

جاذبه‌های گردشگری پنانگ مالزی

 

  1. معبد وجد روحانی

معبد وجد روحانی در سال دو هزار و سه میلادی ساخته‌شده است . این معبد دارای ده هزار برج بودائی به سبک‌های کمبوجیه ، تایلندی و چینی است. این معبد بزرگ‌ترین معبد بودائی در جنوب شرق آسیا به شمار می‌رود و دارای تصاویر مختلفی از بوداست.

 

 معبد وجد روحانی

جاذبه‌های توریستی پنانگ

۲٫تپه‌ی پنانگ

این تپه‌مغاکی از مناظر طبیعی و زیبای شهر است که چشم اندازه‌ای بسیار زیبایی از شهر جورج تاون را ارائه می‌دهد. زیبایی‌های این تپه و چشم اندازه‌ای آن در شب‌ها بسیار زیباتر و روی‌اشی تر می‌شود.

 

تپه‌مغاکی از مناظر طبیعی و زیبای شهر است

جاذبه‌های توریستی پنانگ

۳٫باغ گیاه‌شناسی پنانگ

استان جزیره‌ای پنانگ دارای باغ‌های بسیار زیبایی برای گیاه‌شناسی است. علاوه بر باغ‌های گیاه‌شناسی ، باغ‌های آبشار دار پنانگ از دیگر زیبایی‌های این استان هستند. در این باغ‌ها هرساله جشنواره‌های بین‌المللی گل و گیاه و فستیوال‌های موسیقی برگزار می‌شود که علاقه‌مندان زیادی برای دیدن این جشنواره‌ها به این استان سفر می‌کنند.

 

جزیره‌ای پنانگ

جزیره پنانگ در مالزی

۴٫نیبونگ تبال

نیبونگ تبال از دیگر مناطق زیبا و روی‌اشی طبیعت پنانگ است. در این منطقه در ساحل رودخانه شب‌ها انبوهی از کرم‌های شب بر روی درختان شاه‌پسند می‌نشینند و در اطراف آن پرواز می‌کنند و مناظر بسیار زیبایی از نورهای قطره‌ای سرگردان در هوا به وجود می‌آورند و ساحل رودخانه را نورباران می‌کنند.

 

 نیبونگ تبال از دیگر مناطق زیبا و روی‌اشی طبیعت پنانگ است.

جاذبه‌های توریستی پنانگ

۵٫باغ خزندگان

باغ گیاه‌شناسی و باغ خزندگان بوکیت جامبول ارکید از باغ‌وحش‌های زیبای استان پنانگ به شمار می‌رود. در این باغ خزندگانی کمیابی چون پیتون آلبینوی وجود دارند . مارهای متنوع این باغ که از گونه‌های گوناگونی هستند علاقه‌مندان بسیاری را به تماشای خود می‌کشانند.

 

جزیره پنانگ در مالزی

جزیره پنانگ در مالزی

۶٫مزرعه‌ی پروانه‌های پنانگ

این مزرعه مجموعه‌ای بزرگ از حشرات و خزندگان مختلف را درون خود جای‌داده است. مجموعه‌هایی از عقرب‌ها ، ماهی‌ها ، خزندگان حاره‌ای ، مارها و پروانه‌ها در این مزرعه زندگی می‌کنند. در این مزرعه گالری‌های هنری و صنایع‌دستی هم به نمایش گذاشته‌شده‌اند.

 

مزرعه‌ی پروانه‌های پنانگ

جاذبه‌های توریستی پنانگ

۷٫پل پنانگ

پل پنانگ یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان است که هشت هزار و چهارصد متر طول دارد. این پل که بر روی دریا ساخته‌شده است ، جزیره‌ی پنانگ را به جزیره‌ی سیران متصل می‌کند. این پل نمایی بسیار زیبا از پنانگ را به نمایش می‌گذارد.

 

 پل پنانگ یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان است

جاذبه‌های توریستی پنانگ

۸٫معبد مار

این معبد در سال هزار و هشت‌صد و پنجاه میلادی در یادبود راهبی چینی ساخته‌شده است. در اطراف این معبد افعی‌های بسیاری زندگی می‌کنند. موزه‌ی مارها در نزدیکی این معبد قرار دارد.

 

جزیره پنانگ در مالزی

جزیره پنانگ در مالزی

۹٫موزه‌ی اسباب‌بازی‌ها

در این موزه بیش از صد هزار نوع از اسباب‌بازی‌ها به معرض نمایش گذاشته‌شده‌اند. اصلی‌ترین طرفداران و علاقه‌مندان این موزه ، کودکان و نوجوانان هستند.

 

جزیره پنانگ در مالزی

جزیره پنانگ در مالزی

گروه تهیه محتوا سون تارا

 

منابع:

جاذبه‌های توریستی پنانگ

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *