جزیره ی مالدیو

جزیره ی مالدیو

 در سال ۱۶۰۲ کشتی فرانکو پیرارد، ماجراجو و دریانورد فرانسوی روی صخره های مرجانی مالدیو شکسته شد. پیرارد تحت تأثیر زیبایی منحصر به فرد و جذابیت این جزیره قرار گرفت. با وجود  گذشت ۴۰۰ سال از کشف جزیره ی مالدیو از زیبایی های چشم گیر مالدیو کاسته نشده است. این جزیره به سواحل بی نظیر مرجانی و آب شفاف کریستالی شهرت دارند.

این مجمع الجزیره شمار زیادی از دریانوردان را به سوی خود جذب می کند. غواصی یکی از جذابیت های اصلی جزیره ی مالدیو است. خانه صخره ای ویلا مندهو از جمله مناطقی است که غواص ها باتجربه در کل محمع الجزیرع مرجانی در جستجوی آن هستند غارهای مرجانی و غارهای به عمق ۲۰گرمسیری ازجمله جالب ترین جذابیت های این مناطق است ما شما را به دیدن باغ ها خیره کننده و رنگارنگ ویلامندهو با غواصی زیر آب دعوت می کنیم با انتخاب ویلامندهو به یکی از زیباترین جزیره ی مالدیو قدم می گذاریم .

چشم انداز خیره کننده و پوشش گیاهی استوایی آن شما را به آرامش دعوت و از مشغولیت های زندگی روزمره رها می کند این منطقه تفریحگاه هایی در قلب اقیانوس هند است.

جزیره ی مالدیو کجاست؟

موقعیت جغرافیایی و تقسیمات کشوری

مجمع الجزیره مالدیو از شمال به جنوب ۱۵۸ کیلومتر و از غرب به شرق ۱۸۴ کیلومتر وسعت دارد و در نیمکره شرقی و در بالای خط استوا قرار گرفته است. کل جزایر بین مدارها یک درجه جنوبی و ۷۳ درجه هندوستان و از جهت شمال شرقی ، سربلانکا، نزدیکترین خشک ها به این جزیره هستند این کشور به ۱۹ جزیره اصلی تقسیم شده است که هریک از این جزیره را آنول می نامند این آنول ها تعداد آنها به ۱۹۰ بالغ می شود جزایر مرجانی کوچکی هستند که وسعت هیچکدام از آنها از ۱۳ کیلومتر مربع تجاوز نمی کند.

 

آب و هوای مالدیو

مالدیو کشوری است که نزدیک به خط استوا قرار گرفته است و به علت نزدیک بودن به خط استوا و محصور بودن در میان دریا آب و هوای به شدت گرم و مرطوب دارد و وزش باران های سیل آسا باعث به وجود آمدن جنگل های انبوه شده است. دمای متوسط در طول روز حدود ۲۹ درجه سانتیگراد و دمای متوسط آب در مناطق کم عمق دریا در حدود ۲۷ درجه سانتیگراد است.

نوسان درجه حرارت کمتر اتفاق می افتد و درجه حرارت کمتر اتفاق می افتد و درجه حرارت از حد معینی بالاتر و پایین تر نمی رود درجه رطوبت عمرما بالا است و معمولا از حدود ۷۰ درصد پایین تر نمی آید. باران در کلیه ماه ها بخصوص در ماه های دسامبر و ژانویه کم باران ترین ماه فوریه است. میزان کل بارش در سال حدود در این منطقه ۲ هزار متر مربع است. پوشش گیاهی مالدیو از خارستان تا جنگل های انبوه انجیری هندی، بامبو، نارگیل و کنار است. ارتفاع نخل ها از ۱۴ تا ۲۰متر می باشد. از آنجا که این جزایر ارتفاع چندانی از سطح دریا ندارند. رشته کوه با قله مرتفع و مهمی نیز در این کشور یافت نمی شود از جمله رشته کوه های مهم مالدیو می توان از چه (لیز) نام برد.

مالدیو بهشت روی زمین

پایتخت

شهر ماله مرکز مالدیو درحقیقت شهری است که جمعیتی با ملیت های مختلف در آن زندگی می کنند.

این شهر به خاطر تمرکز همه امور دولتی و اقتصادی در آن، کاملاً فعال بوده و تقریباً ۲۴ ساعته زندگی در آن جریان دارد ماله محل اسکان نمایندگان مجلس نیز می باشد  این جزیره که حدود ۲ مایل مربع وسعت دارد قریب به ۶۰ هزار نفر را در خود گنجیده است.

هم اکنون پروژه های متعددی در این شهر در دست احداث است و به دیلیل کمبود زمین برخی از این پروژه ها پس از پر کردن دریا و تبدیل آن به خشکی انجام می پذیرد که به نوبه خود موجب افزایش مساحت شهر می گردد از جانب دریا شهر ماله با نما گنبد طلایی مرکز اسلامی با سایر جزایر اطراف کاملا متمایز می گردد.

آثار تاریخی  چندی در این شهر  قرار دارد که درمیان آنها از مسجد جامع نام برد که به مسجد هوکورومیسکی شهرت دارد از میان ۱۱۹۰جزیره مالدیو فقط ۲۰۲ جزیره آن مسکونی می باشد مطابق با آمار (UNFPA) در سال ۱۹۹۳ جمعیت این کشور بالغ بر ۲۱۳ هزار و ۲۱۵ نفر بوده و مرکز این جمهوری شهر ماله با جمعیتی بالغ بر ۵۵ هزار و ۱۳۰ نفر می باشد. میزان تمرکز جمعیت در این کشور ۷۰۶ نفر در هر کیلومتر مربع است. لذا طبق معیارهای سنجش می توان گفت که میزان پراکندگی جمعیت در مالدیو بسیار زیاد است . کشور مالدیو دارای ۲۰جزیره به جمعیت ۲۰۰نفر و ۱۱۴ جزیره با جمعیت کمتر از ۵۰۰نفر می باشد همچنین در هریک از ۱۷۷ جزیره که ۹۰درصد از کل جزایر قابل سکونت را تشکیل می دهند بیش از هزار نفر زندگی نمی کنند. جمعیت ۴ جزیره بین ۱۰ الی ۳۰نفر می باشد و فقط یک جزیره است که جمعیتی بین ۱۰ الی ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

مناطق دیدنی مالدیو

جزیره ی مالدیو یکی از زیباترین جزیره هایی است که از نظر جاذبه های گردشگری بسیار غنی می باشد این جزیره دارای رستوران های بسیار زیادی می باشد اما بعضی از این رستوران ها نسبت به دیگر رستوران های این جزیره زیبا بسیار خاص تر می باشند. یکی از این رستوران Subsix رستورانی در اعماق آب های مالدیو که در کنرا غذاهای بسیار لذیذی که سرو می کند به عنوان جاهای دیدنی مالدیو نیز شناخته می شود.

اگر شلوغی جزایر شمالی را دوست ندارید و ترجیح می‌دهید در ساحلی خلوت دراز بکشید و نوشیدنی نارگیل تازه بخورید، جزایر جنوبی شما را خوشحال خواهد کرد. واوو یکی از این جزیره‌هاست که کم‌جمعیت‌ترین جزیره‌ی مالدیو شناخته می‌شود. اسکله‌ی منظمی دارد و یکی از گران‌ترین اقامت‌ گاه‌های مالدیو هم در آن است. جزیره‌ی ادو نیز در نیمه‌ی جنوبی مالدیو، از نظر اقتصادی بعد از ماله شهرت خوبی در منطقه دارد و به همین خاطر هتل‌ها و رستوران‌های گران‌قیمت و لوکسی در آن هست که با چشم‌اندازی زیبا کنار دریا ساخته شده‌اند.

ساحل مصنوعی ماله

همانطور که از نام آن پیدا است، این ساحل یک ساحل ساخت دست انسان در شهر ماله است که به یکی از جاذبه‌های گردشگری مالدیو برای گردشگران تبدیل شده است.

در این ساحل می‌توانید انواع تفریحات آبی از قبیل شنا، موج‌سواری، قایق‌سواری، غواصی و دیگر تفریحات آبی را تجربه کنید، در کافه‌ها و رستوران‌های زیاد آن چیزی میل کنید و در کارناوال‌ها، کنسرت‌ها و جشن‌های محلی شرکت کنید.

مالدیو شهری مسلمان‌نشین بوده و طبیعی است که مساجد از جاذبه‌های گردشگری آن باشند. مسجد جامع مالدیو در شهر ماله قرار گرفته و به‌عنوان بزرگ‌ترین مسجد کشور مالدیو شناخته می‌شود. قدمت این مسجد که با نام «مسجد السلطان» نیز شناخته می‌شود، به سال ۱۶۵۶ میلادی می‌رسد. نمای زیبای مسجد و وجود مقبره‌های قهرمانان و افراد شاخص مالدیو در این مسجد از ویژگی‌های منحصر به فرد آن به شمار می‌روند.

جزیره مافوشی

جزیره مافوشی یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین جزیره‌های مالدیو است. این جزیره که نزدیک به یک ساعت و نیم با پایتخت مالدیو، ماله قرار گرفته، نسبت به جزیره‌های دیگر مالدیو از هتل‌ها و اقامتگاه‌های بیشتری برخوردار است.

ساحل درخشان جزیره وادهو

جزیره وادهو، قطعه‌ای از بهشت و یکی از شگفت‌ انگیزترین پدیده‌های طبیعت را در خود جای داده است. ویژگی خاص و دیدنی این ساحل تنها در شب، زمانی که آب ساحل زیبای این جزیره به صورت کاملا رویایی در تلالو نور مهتاب می‌درخشد، نمایان می‌شود. مانند اینکه میلیون‌ها ستاره کوچک در اعماق دریا قرار دارند.

جزیره باآتول

جزیره باآتول بهشت کوچکی روی زمین است که دارای آب‌هایی شفاف و کریستالی، صخره‌های مرجانی، ساحل‌هایی با شن‌های سفید و آفتابی درخشان و گرم است. این جزیره از ۱۰۰ اقامتگاه و ویلای زیبا مجهز به تمامی امکانات رفاهی، سرگرمی، دکوراسیون شیک و جذاب و فناوری‌های پیشرفته تشکیل شده است.

رستوران سابسیکس (Subsix)

اغلب غذاخوری های زیر آبی را دیده اید اما این مهمانخانه کاملا از آنچه به چشم یا در عکس ها مشاهده کرده اید، متفاوت است. با باز شدن این رستوران زیر آبی میهمان ها می توانند در عمق اقیانوس، در صورتی که با آب های صاف جزیره مالدیو محاصره شده اند، غذای خود را میل کنند.

این غذاخوری خوب مکانی رویایی اما لایق دسترس است. توریست ها به خاطر رفتن به غذاخوری که ۵۰۰ متر از ساحل فاصله دارد، ازقایق موتوری استعمال می کنند و به محض ورود با راه پله ای سه لایه رو به رو می شوند. بالای سر آنها نیز لوسترهایی انتزاعی به سبک ایتالیایی مدل سازی شده است که مثل مرجان ها و ستاره های سپید می درخشند.
رستوران زیر آبی مکانی است که می توان  بدون ماسک و پوشاندن لباس قواصی یا شنا، به صخره های کف آب دست پیدا کرد. گذشته از طراحی نفس‌گیر و شگفت‌انگیز، غذاهای این غذاخوری نیز یکی از کامل ترین و خوشمزه‌ترین غذاهایی است که می‌توانید امتحانشان کنید.

بازار بزرگ ماهی

به گفته ی ساکنان محلی مالدیو این بزرگترین بازار فروش ماهی درجهان است. تازه ترین ماهی ها با تنوع گونه ی باور نکردنی در این مجموعه عرضه می شود. گردشگران از اولین ساعات صبح تا پایان شب برای خرید بهترین ماهی ها به این مکان مراجعه می نمایند.

دیدنی های مالدیو:

جزیره جیراوارو (Giraavaru)

جزیره باتالا (Bathala)

جزیره هووان فوشی (Huvafen Fushi)

خانه وال مالدیو (The Whale House)

غواصی در صخره بنانا (Banana Reef)

کاخ مولی آگه (Mulee-aage Palace)

بازار بزرگ ماهی ماله

موزه ملی مالدیو

مسجد جامع ماله

جهانگردی در مناطق دیدنی کشور مالدیو

در دهه ۱۹۷۰ صنعت جهانگردی  آغاز گشت و دیری نپایید که کشور مالدیو در سراسر جهان به عنوان کشور توریستی شناخته شد. دارا بودن جزایر تمیز و زیبا  و قرار گرفتن در منطقه گرمسیری از مالدیو یک نقطه ایده آل برای گذراندن تعطیلات ساخته است . مسافرت دائمی جهانگردان از زمان تاکنون موجب ایجاد یک صنعت پویا، خلاق و بسیار فعال شده است.

بطوری که امروزه مهم ترین سهم در توسعه ملی کشور را برعهده دارد تا قبل از سال ۹۱، حدود۶۲ جزیره مجهز به منازل و هتل های ویلایی با ظرفیت بیش از ۷۷۰۰ تخته خواب به منظور اسکان توریست ها تخصیص یافته بود صنعت جهانگردی بزرگترین سهم را در درآمدزای کشور دارا می باشد و حدودا ۲۰ درصد کل تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد.

اکنون مقدار جزایری که به اسکان جهانگرد اختصاص یافته به ۶۸ عدد رسیده است با تعداد ۷۸۵۵ تختخواب امکان پذیرش جهانگردان بیشتری را دارد یک برنامه عمده توریستی با مساعدت کویت در سال ۱۹۸۳ به منظور بالابردن سطح پذیرش توریست طرح ریزی شده که در حقیقت به عنوان یک بخش لاینفک رشد و توسعه اجتماعی اقتصادی کشور محسوب می گردد . تعداد توریست های که در سال ۱۹۹۱ از مالدیو دیدن کرده اند حدوداً بالغ بر ۱۹۶ هزار نفر می باشند و در آمد حاصله از آن معادل ۱۵۷ میلیون روپیه بوده است. بیشترین توریست ها از کشور آلمان، ایتالیا و ژاپن بوده اند. در سال ۱۹۹۷ صنعت جهانگردی سودآوری قابل توجهی را داشته است در این سال تعداد توریست هایی که از مالدیو دیدن کردند به میزان ۲۰ درصد افزایش داشته است.

درآمد حاصل از آن نسبت به سال قبل ۲۱ درصد رشت نشان می دهد گفتنی است که یک مدرسه هتل داری و خدمات جانبی تحت نظر وزارت توریسم جهت تعلیم و تربیت نیروهای مورد نیاز این صنعت دایر شده است. در سال ۱۹۹۲ تعداد ۲۳۵ هزارو ۸۵۲ نفر جهانگرد از مالدیو دیدار کردند و درآمد حدود ۱۹۸ میلیون روفیه تصبب کشور نمودند.

 سالیانه قریب ۲۰۰ هزار نفر از اروپاییان برای سیاحت به مالدیو می آیند و آزادانه در خیابان های ماله به تفریح مشغولند دولت مالدیو علیرغم نیاز شدید به درآمدهای توریسم تلاش پسترده ای را جت کاهش اثرات تخریبی این صنعت در جامعه مالدیو به عمل آورده است و در این راستا برای جلوگیری از نفوذ فرهنگ توریست ها سیاست هایی را اتخاذ کرده است دولت ۶۲ جزیره را مامن جهانگردها نموده و آنها را در این جزیره آزادند که با لباس شنا رفت و آمد کنند اما ورود به جزایر مسکونی ممنوع است.

 با این وجود جهانگردان بدون توجه به جزیره ی مالدیو رفت و آمد می نمایند و دولت به دلیل نیاز مبرم به درآمد حاصله از این بخش ممانعت جدی به عمل نمی آورد سیاست دیگر دولت مالدیو در امر جهانگردی گران نمودن قیمت ها است بدین وسیله فقط پولدارها اروپایی که بیشتر از ایتالیا و آلمان می باشند به این کشور بیایند و طبیعتا آنها کسانی خواهند بود که فقط مایلند مدتی آرامش داشته باشند و کسی مزاحم آنها نشود.

غذاهای معروف مالدیو

یکی از لذتبخش ترین تجربه های سفر به مالدیو استفاده از غذاهای متنوع این منطقه است، به نحوی که بسیاری از جمعیت گردشگر در این کشور سراغ غذاهای بومی می روند و همین موضوع نیز موجب ایجاد رستوران های متعدد در سطح جزایر شده است.

بیشتر توریست‌ها در مالدیو از تنوع غذاهای دریایی گیج می‌شوند؛ صدها مدل ماهی، میگو، صدف و خرچنگ که با صدها روش مختلف پخته می‌شوند. ماهی‌های کبابی البته طرفدارهای بیشتری دارد. ماهی‌های کبابی را همراه با نان تنوری سرو می‌کنند که قبل از گذاشتن داخل تنور به آن سیر چرخ‌شده مالیده‌اند.

گردشگرانی که به این کشور زیبا سفر می کنند از غذا های مالدیو بسیار تعریف می کنند از مشهورترین غذاهای مالدیوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سوپ ماس هونی: یک صبحانه لذیذ میباشد که از ماهی دودی، نارگیل و پیاز تهیه می شود.

باجیا: نوعی شیرینی معروف در مالدیو که با نارگیل و ماهی پخته اماده می شود.

بامبو کی لو هیتی: تقریبا یک میان وعده به شمار میرود و در بیشتر رستوران های مالدیو سرو می گردد. این میان وعده محبوب از نان مخصوص با ادویه کاری، میوه و ماهی سرخ شده تشکیل شده است.

گولا: این نوع شیرینی به شکل کوفته های گرد بوده و با ماهی تهیه می شود.

فیهونوماس: مواد تشکیل دهنده فیهونوماس ماهی و سس مخصوص فلفلی میباشد که بعد از طعم دار شدن آنرا بصورت کبابی طبخ میکنند، این غذا مورد پسند بسیاری از گردشگران می باشد.

ماسروشی: سوپ ماس هونی گفته شده را با روش خاصی در نان های ویژه میریزند و درون فر قرار میدهند.  پیشنهاد میشود حتما این غذای مخصوص را تجربه کنید.

کیمیا : رولت های ماهی هستند که در روغن سرخ شده و بصورت برشته به همراه سس میل می شود.

بطور کلی غذا های مالدیو بیشتر با ماهی، پیاز، فلفل، ادویه های مخصوص، نارگیل و برنج تهیه می گردند که سرشار از ویتامین و فسفر است که خاطره شیرینی را در ذهن گردشگران می گزارد.

نکته مهم در سفر به مالدیو: کشور مالدیو به دلیل اینکه کشوری مسلمان است با ورود هر گونه مشروبات الکلی، گوشت های مانند گوشت خوک، خروج اجناسی که با لاکِ لاک پشت، مروارید و صدف درست شده است از کشور مالدیو ممنوع می باشد.

 

زبان

نام زبان مردم مالدیو دیوهی است این زبان از گروه زبان های ایرانی و هندی می باشد. همچنین تماس های نزدیک و فراوان مردم ین منطقه با جهان عرب ایران و هند در خلال قرن ها باعث شد که زبان مردم مالدیو تحت تاثیر زبان های فرق قرار گیرد و رفته رفته تکامل یابد و در نهایت زبان دیوهی که ریشه در زبان آلوداز مشقات زبان ساسکویت دارد به وجود می آید بدین جهت این زبان دارای عناصر و لغات مشترک با زبان عربی فارسی و زبان هندی می باشد زبان دیوهی توسط مردم مالدیو به طور مشترک و رسمی در سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرد زبان دیوهی کهن را می توان بر سنگ قبرها ویا صحف مسی و کتیبه های موجود در مساجد یافت.

بهترین نمونه های باقی مانده از زبان دیوهی کهن بر صحف مسی می باشد. که به لامافانو شهرت دارند قدیمی ترین نمونه صحف مسی لامافانو به قرن دوازدهم (بین سال های ۱۱۹۵ تا ۱۱۹۶ ) و آخرین نمونه آن به اواسط قرن چهاردهم (بین سال های ۱۳۵۶تا ۱۳۵۷ ) تعلق دارند این صحف به خط باستانی مالدیو که اپوپلا خوانده می شود نوشته شده است که رفته رفته با گذشت زمان جای خود را به خط دیوس آکورو داد.

همزمان با آن خط دیگری پدیدار و تکامل یافت که به آن خط تان می گویند این خط از راست به چپ نوشته می شد و احتمالا جهت کمک به بهربرداری بیشتر از زبان عربی به وجود آمده بود.

زبان تاتا دارای ۳۸ حرف می باشد در عین حال نظریه وجود دارد که بر اساس آن زبان دیوهی یک زبان هندی اروپایی است که ریشه در زبان الوکه در حقیقت یکی از اشکال بزبان سپنهالی است دارد.

از آنجایی که مالدیو مجمع الجزیره است و همواره در مسیر رفت و آمد کشتی ها قرار دارد لذا از قدیم الایام درهای آن به روی فرهنگ مختلف باز بوده است و فرهنگ ها و آداب رسوم مختلف از طریق مسافران ملوانان و مهاجران و … به این کشور سوغات آورده می شد و فرهنگی که امروزه در مالدیو وجود دارد متأثر از فرهنگ های گوناگون اقوام و ملیت های مختلف به ویژه ایرانیان بوده است. آثار و علایمی که در فرهنگ کنونی مالدیو وجو دارد به روشنی بیانگر آن است که این فرهنگ ها متأثر از کشورهای ایران، حوزه اقیانوس هند و ازجمله شرق آفریقا جنوب هندوستان دنیای عرب و مالزی و اندونزی تسری یافته است .

ترانه ها و موسیقی ها و رقص های باقی مانده به دوستی این حقیقت را تیین می کند. این ترانه و رقص ها که به برخی از آنها اشاره خواهد شد بسیار شبیه ترانه ها و رقص های محلی و سنتی ایران است که بیانگر دلپذیری این فرهنگ از فرهنگ ایرانیان می باشد به ویژه آن که به زبان فارسی است و مردم سینه به سینه آن را فراگرفته اند.

اگر به معنی آن را نمی دانند ترانه و رقص بدر بروا بسیار شبیه آن چیزی است که در شرق آفریقا وجود دارد و توسط ملوانان شرق آفریقا در سال های بسیار دور به این کشور آورده شده است این ترانه و رقص اولین بار در قرن یازدهم میلادی در جزیره ی مالدیو پدیدار گشت درحالی که این رقص و ترانه به طور عام شهرت دارد که متعلق به سیاه پوستان شرق آفریقا است بدویر و معمولا پس از یک روز تلاش و کار سخت توسط کارگران و عامه مردم خوانده می شود و امروز به عنوان یکی از سرگرمی های مردم در اعیاد می باشد تا از کلمه دیوهی برای دایره آلت موسیقی ایرانی است . این موسیقی توسط ۲۲نفر که در دو ردیف روبه روی هم نشسته اند اجرا می شود این نوع موزیک سبه مذهبی است.

ترانه ای که به همراه این موسیقی خوانده می شود به زبان عربی است. موزیک تارا در اواسط قرن هفدهم توسط کشورهای عربی خلیج فارس به مردم مالدیو آموخته شد تارا با نذورات و نهایت توسط یک دلقک دروغگو که وجید خوانده می شد به اتمام می رسد دروغگو با گفتن دروغ های زیاد مردم را سرگرم می نمود هم اکنون این رقص طرف دولت ممنوع شده است. گالودی لاوا یک نوع موسیقی و رقص آمیخته به هم است که بیانگر رضایت و خرسندی مردم در پایان کارا ها مشقت آور و سخت است.

در روزگار قدیم ترانه  گالودی لارا به زبان عربی بوده است لانگری یک نوع رقص و موسیقی است که توسط مردان جوان در پایان هر روز بر روی صحنه نمایش به اجرا در می آید ریشه های این رقص و موسیقی به دوران حکومت سلطان شمس الدین سوم و به اوایل قرن بیستم باز می گردد . رقص داندی جهو نوعی رقص است که سبک ویژه آن بستگی به آتولی دارد که در آن به اجرا در می آید. این رقص در آتول های مختلف به طور متفاوت برگزار می شود.

در این رقص مردان در گروهای سی نفره آن را به اجرا در می آورند هر نفر دارای یک جوب بلند است که آن را به شدت به چوب حریف مقابل خود می کوبند. اعتقاد بر این است که این رقص از جزیره مونیکوی هند به این کشور آمده است درحالی که این رقص دقیقا در ایران نیز وجود دارد بولی ملاقت نشون رقص است که توسط عده ای از زنان در دو ردیف ده تایی به اجرا در می آید هریک از زنان دارای یک حلقه گل مصنوعی می باشند این رقص در اعیاد به اجرا در می آید فاطی گاندو جهون ترانه ای است که در غروب هر روز برروی صحنه به اجرا در می آید معمولا این ترانه حماسی و قهرمانی است.

باندیا جهون رقص است که توسط زنان کوزه به دست به اجرا در می آید این رقص یکی از رقص های سنتی هندی ها می باشد کادا مالی نوعی رقص به همراه موسیقی است این رقص با نواختن چندین ضرب و بشقاب بزرگ دوری مسی آغاز می گردد حدودا ۳۰ مرد در اجرای این رقص شرکت می کنند مردان با لباس هایی که به تن می کنند خود را مانند انواع و اقسام ارواح و اجنه در می آورند این ارواح و اجنه در مالدیو مالی نامیده می شوند. این رقص در هنگام که سران و سالمندان جزایر دور هم جمع می شوند توسط مردان به منظور دور نمودن ارواح پلید و اجنه برای آنها بیماری و بدبختی می آورند و با اجرای این رقص آنها را از جزیره خود دور می سازند.

آثار مهم فرهنگی و تاریخی

موکورو میک با مسجد جامع قدیم ماله علاوه بر اینکه یک اثر باستانی است بیانگر بخشی از تاریخ پایدار و علاقه مند مردم مسلمان به دین مبین اسلام . این مسجد دارای درهای چوبی باکنده کاری هنری بسیار زیبا می باشد که بر روی آن آیات قرآن مجید به زیبایی هرچه تمام تر حکاکی شده اند و همچنین سقف ها و دیواره ها که با گچ کاری ها و نقاشی های ظزیف مزین شده اند بهترین مجموعه آثار باستانی اسلام جهت نمایش هنر معماری تجاری و نقاشی تاریخی مالدیو است در نزدیک این قدیمی ترین مسجد مالدیو که در سال ۱۱۵۴ میلادی هم زمان با تغییر مذهب مالدیو از بودیم به اسلام توسط (سلطان محمد عادل) ساخته شده به چشم می خورد با توجه به رشت روز افزون صنعت جهانگردی در جزیره ی مالدیو و درآمدهای حاصله از آن شهر ماله روز به روز درحال تغییر و تحول است و در جمیع جهات از جمله احداث مدارس بیمارستان مراکز عام المنفعه، پروژه های صنعتی و …. در حال پیشرفت می باشد.

 

بهترین زمان سفر به مالدیو

مجمع‌الجزایر مالدیو با ۱۱۹۲ جزیره مرجانی که درست وسط آب‌های اقیانوس قرار گرفته با سواحل شن‌های سفید و آب‌هایی فیروزه‌ای رنگ، تجربه‌ای متفاوت از سفر تفریحی را برای مسافران رقم می‌زند. اگر قصد سفر به مالدیو را دارید باید بدانید که فصل خشک، زمان بهتری برای سفر به این جزیره است؛ ماه‌های آذر تا فروردین، معمولا از باد و باران‌های شدید خبری نیست و به همین خاطر هم بهتر می‌توان از طبیعت زیبا و سواحل جزیره لذت برد.

 

جزیره ی مالدیو

جزیره ی مالدیو

جزیره ی مالدیو

جزیره ی مالدیو

عکس جزایر مالدیو

عکس جزایر مالدیو

مالدیو بهشت روی زمین

مالدیو بهشت روی زمین

 آب و هوای مالدیو

آب و هوای مالدیو

مناطق دیدنی مالدیو

مناطق دیدنی مالدیو

مناطق دیدنی کشور مالدیو

مناطق دیدنی کشور مالدیو

جاذبه های توریستی مالدیو

جاذبه های توریستی مالدیو

مسجد مالدیو

مسجد مالدیو

مسجد جامع مالدیو

مسجد جامع مالدیو

جاذبه های مالدیو

جاذبه های مالدیو

دیدنی های مالدیو

دیدنی های مالدیو

عکس جزیره مالدیو

عکس جزیره مالدیو

دیدنی های مالدیو

دیدنی های مالدیو

 جزیره ی مالدیو

جزیره ی مالدیو

 جزیره ی مالدیو

جزیره ی مالدیو

مالدیو بهشت روی زمین

مالدیو بهشت روی زمین

جزیره ی مالدیو

جزیره ی مالدیو

مناطق دیدنی مالدیو

مناطق دیدنی مالدیو

عکس از مالدیو

عکس از مالدیو

مناطق دیدنی کشور مالدیو

مناطق دیدنی کشور مالدیو

دیدنی های مالدیو

دیدنی های مالدیو

جزیره ی مالدیو

جزیره ی مالدیو

مناطق دیدنی مالدیو

مناطق دیدنی مالدیو

دیدنی های مالدیو

دیدنی های مالدیو

سواحل مالدیو

سواحل مالدیو

 

مایل به دریافت وقت سفارت توسط ما هستید؟

لطفا جهت بررسی امکان تعیین وقت سفارت در تاریخ مورد نظر و کشور مدنظر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا، رزرو، خرید بلیط ، هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۶۶۵۵۳۷۱۱

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

 

Please follow and like us:

9 دیدگاه ها

 1. سپیده گفت:

  مطالب خیلی خوب بود . با سپاس

 2. Michaelphale گفت:

  بسیار زیبا ممنونم.

 3. داود گفت:

  بسیار کامل نوشته بودید
  از خدمات شما سپاسگذاریم همکار ارجمند

 4. رستمی گفت:

  از تلاش شما سپاسگذارم

 5. لیلی گفت:

  خیلی خوب بود عالی.

 6. بهرام برزگر گفت:

  مطلب خوب و کامل بود ممنون 🙂

 7. داوودی گفت:

  ممنون از مطلب خوب تون.

 8. مریم گفت:

  مطلب خوبی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *