جنگل نهار خوران

یکی از زیباترین جنگل های پائیزی را می توانید در جنوب شهر گرگان ببینید. شهر گرگان در استان گلستان، هیچ حد و مرزی با جنگل های دور و برش ندارد. جنگل های پیرامون شهر ناگهان از راه می رسند و اصلا مشخص نیست که کی و کجا شهر تمام و جنگل شروع می شود.

 

یکی از زیباترین جنگل های پائیزی

جنگل نهار خوران

 

 

نمونه این ادعا، جاده نهارخوران است که در جنوب شهر گرگان شما را تا آستانه پارک جنگلی «نهارخوران» می برد. «نهارخوران» زمانی یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان گرگان بود، اما حالا دو دهه است که شرکت های عمرانی، فاصله بین جنگل و شهر را با هتل ها، آسمانخراش ها و عمارت های آنچنانی پر کرده اند.

 

سفر در جاده نهارخوران

جنگل نهار خوران

 

درباره وجه تسمیه این جنگل گفته اند که زمانی نه چندان دور کاروان حجاج گرگانی برای صرف آخرین نهار سفر دور و درازشان در این جنگل توقف می کردند، اهل بیت و اقوامی را که به استقبال آنها آمده بودند.

رزرو آنلاین هتل در شهر گرگان

جنگل نهار خوران

 

 

در سایه درختان، ملاقات می کردند و ناهار را به اتفاق سر یک سفره میل می کردند تا جنگل جنوبی شهر گرگان «نهارخوران» لقب بگیرد. «نهار» در این اسم، مخفف شده همان «ناهار» است.

 

جنگل آغشته به رنگ های گرم و چشم نواز

جنگل نهار خوران

 

 

شما نیز می توانید همچنان به رسم گرگانی ها، ناهار خود را بردارید و به دل جنگلی بزنید که تمام انتظارت شما را از یک پارک جنگلی برآورده می کند؛ پهنه ای وسیع از جنگل آغشته به رنگ های گرم و چشم نواز پائیزی، قهوه خانه، رستوران، مهمانسرا، کمپ، سرویس بهداشتی و البته هتل اگر چیزی بیشتر از جنگل بخواهید، می توانید ۷ کیلومتر در امتداد جنوب برانید تا در معیت درختان و نهرهای آب به روستای تاریخی «زیارت» برسید.

سفر به جنگل نهار خوران

جنگل نهار خوران

 

 

در این روستا می توانید از جنگل، آبشار، چشمه های آبگرم و البته گورستانی تاریخی دیدن کنید. زیارت یکی از ۲۰ روستای برتر گردشگری ایران است، پس در حفظ زیبایی هایش بکوشید.

 

گدرشگری در جنگل نهار خوران

جنگل نهار خوران

گشت و گذار در جنگل نهار خوران

جنگل نهار خوران

زیبایی های جنگل نهار خوران

جنگل نهار خوران

دیدنی های جنگل نهار خوران

گردش در نهار خوران

nahar-khoran-forest

جاذبه های جنگل

جنگل نهار خوران

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *